Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Star Wars Campaign  (Okunma sayısı 3877 defa)

Barbar139

• E-Posta
Star Wars Campaign
« : Aralık 07, 2011, 02:03:34 ÖS »

"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertanity and either fight, run, surrender or die."

"If a Jedi ignites his lightsaber, he must be ready to take a life. If he's not so prepared, he must keep his weapon at his side."

-Master Odan-Urr
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Star Wars Campaign
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2011, 10:37:43 ÖÖ »
Uzun zaman önce,
Çok uzak bir galakside…

“Naboo istilasının durdurulması büyük bir başarı olsa da Usta Qui-gon’un ölümü ve gücün karanlık tarafının açığa çıkması, birçok tehdidi de beraberinde getiriyor. Ayrılıkçıların artık dikkate alınması gereken bir güç olduğunu görebiliyoruz.”

“Dış Çember’in sınırlarındaki bir bölgeye gönderiliyorum. Burası Cumhuriyet’e bağlı olmayan, görece özgür bir bölge. Çevredeki gezegenler maden bakımından oldukça zengin ve bölgeyi yöneten güçlü ailelerin oluşturduğu CAS şirketi tarafından denetleniyor. Maalesef bölge hakkında bildiklerim bu kadarla sınırlı. Bugün yolculuğumuzun son günü, bölgede görevli Cumhuriyet elçisi ile görüşüp görevimizin detaylarını öğreneceğim. Yanımdaki 3 muhafız güvenilir tiplere benziyorlar. Biri blaster’lara aşina olduğu belli olan bir asker. Diğeri becerikli bir düzenbaza benziyor. Sonuncusu, ürkütücü bir Wookie izci.”

“Elçiden aldığımız bilgilerle görevimiz biraz daha belli oldu. Bölgeye ulaşan çok fazla galaktik yol yok, olanlar da oldukça uzun. Bölgenin hemen dışında, keşfedilmemiş, astroid kuşakları ve kara boşluklarla kaplı bir sistem bulunuyor. Birkaç yıl öncesine kadar bu sistemi doğrudan geçen güvenli bir yol bilinmiyordu. Popara adında, bölgede güçlü etkisi olan bir Hutt, bu sistemi geçen yolu keşfetmiş görünüyor. Yolun güvenliği ve onu elinde tutanların Cumhuriyet’in tarafında yer alması, bölgedeki barış ve huzur için çok önemli. Elçi, Popara ile bugüne kadar yaptığı tüm diplomatik temasların başarısızlıkla sonuçlandığını söyledi. Hutt, yakın zamanda bir Jedi ile görüşebileceğini açıklamış. Görevimiz, Popara ile görüşüp, ne istediğini öğrenip bunu yerine getirmek ve karşılığında sistemi doğrudan geçen bu yolun Cumhuriyet karşıtları tarafından kullanılmamasını sağlamak.”

“Görüşmeden önceki gün Wookie için olaylı geçti. Java’larla yaptığı kavga ve düzenbazla girdiği iddia sonucu iki kere gözaltına alınan tüylü dostum geceyi nezarette geçirmek zorunda kaldı. Düzenbazın, çevredeki meslektaşlarından aldığı bilgiler, Popara’nın bölgedeki gücünü ispatlıyor. Bu Hutt’ın aynı zamanda bir kaçakçılık örgütünün de başı olduğu açık, ancak Coruscant’tan bu kadar uzakta bir bölgeyi Cumhuriyet adına denetlemek için bu tarz müttefiklere ihtiyacımız var.”

“Hutt ile görüştük. Oğullarından biri, bölgede, bir tür vebanın vurduğu bir gezegende kayıp durumda. Gezegen CAS tarafından karantinaya alınmış ve korsan gemileri bile yakınından geçmiyor. Hutt’ın isteği, yanımıza veba için iyi gelecek bazı ilaçlarla gezegene gitmemiz, vebayı durdurmamız ve daha önemlisi, oğlunu bulup yanına ulaştırmamız. Popara, CAS’ın oğlunu doğrudan alıkoyacak kadar cüretkâr olamayacağını düşünüyor. Vebanın sebeplerini ve Hutt’ın oğlunu kimlerin kaçırdığını bulmamız gerek. Yanından ayrılmadan, Hutt ile girdiğimiz iddia sonucunda bizim Wookie ile onun muhafızlarından başka bir Wookie güreşe tutuştular. İddiayı kazandık ve dostlarımla birlikte üçer bin kredi kazandık. Bu tarz kumar oyunları Jedi kültürüne aykırı olsa da, Hutt’ın gözünde saygınlığımızı artırdığımızı düşünüyorum. Popara’nın bizim için hazırladığı, sistemdeki yolu kullanabilecek bir gemi ile yola çıkacağız.”

Vanor te-Adre, Jedi Consular

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2011, 11:05:18 ÖÖ »
Chawbeca rules!!!
dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Aralık 13, 2011, 01:46:20 ÖS »
bu hafta ki oyunu çarşambaya alabilrmiyiz mümkünse ???
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Aralık 13, 2011, 02:26:31 ÖS »
Bu hafta İstanbul'da olacağımdan maalesef oyun olmayacak. Affola..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Fizban

• Misafir
« Yanıtla #5 : Aralık 14, 2011, 05:25:25 ÖS »
Popara’nın bizim için hazırladığı, sistemdeki yolu kullanabilecek bir gemi ile yola çıkacağız.”

Ben kullancam!!

WOOKİE RULEZ!!!

« Son Düzenleme: Aralık 14, 2011, 05:30:40 ÖS Gönderen: Fizban »
Speʃʃs are Sharper Than Swords..

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Aralık 21, 2011, 11:32:20 ÖÖ »
Yukarıdaki resimlerin altına yazacak bir şey yok ya..

Neyse, hatırlatma.. Yarın perşembe, ölen, kalan, hasta, uzaylının kaçırdığı, delirmeye karar vermiş, kendini uzak doğu öğretilerine verip evden çıkmayacağına yemin etmiş, kafasına veya çevresine göktaşı düşmüş, sith lord saldırısına uğramadıysanız, doğaüstü güçler tarafından vahi gönderilmiş chaos cultisti falan olmadıysanız, ve tabi genestealer cult'ına da katılmamış olmanız da önemli, oyun var.

Haber ola.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Aralık 23, 2011, 12:07:26 ÖÖ »
Çok uzun zaman önce,
Çok uzak bir galakside...

"Popara ile görüşmemizin ardından bize büyük bir kargo gemisi tahsis edildi. Vago adında, Popara'nın evlatlık oğlu olduğunu söyleyen ve bizi Popara'nın yanına getiren Hutt ile tekrar konuşma fırsatımız oldu. Vago birçok yönden Popara ve büyük oğlu Zanox'dan farklı. Diğer Hutt'lar gibi kaba veya kendini aşırı beğenmiş değil. Gemiye ulaştığımızda Vago, ilaç ve bitkilerin kargo bölümüne yüklenmesi için talimatları verdi ve bize gezegendeki salgından etkilenmememiz için aşı vurdu. Onun ayrılmasından kısa süre sonra, Zanox bize şans dilemek üzere yanımıza gelerek, Hutt ölçütlerince bile olsa, incelik gösterdi. Mika hakkında ise oldukça çelişkili konuştu. Kardeşi hakkındaki hislerini öğrenmek için gücü kullandığımda, bir kez daha gücün Hutt'ların zihinlerine erişemediğini fark ettim. Mika'nın kaçırılmasıyla Zanox'un doğrudan bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum, ne de olsa Zanox büyük evlat ve örgütün varisi, ancak tüm ihtimallere açık olmalıyız."

"Yolculuğumuz genel olarak sorunsuz geçti. Gemideki C-PO droidin, bazı tıkırtılar duyduğunu söylemesi üzerine gemiyi biraz araştırdık ve kargo bölümündeki kasalarda ufak delikler bulduk. Sonraki gece, kargo bölümünde meditasyon yaparak bekledim ve kırkayak benzeri küçük bir droid fark ettim. Kısa bir kovalama sonrası keskin nişancı askerimiz droidi saklandığı delikte vurdu, çipi yandığından, üstünde bir tür sinyal vericisi olduğu dışında droid hakkında herhangi bir bilgi alamadık."

"Nebula'yı aşıp hiperuzaydan çıktığımız ve Tion Sistemi'ne vardığımız anda büyük bir patlamayla sarsıldık. Rodian korsan klanlarından biri tarafından saldırıya uğramıştık. Bizimkinden çok da büyük olmayan bir gemileri olsa da dişli rakiplerdi. Ancak dostlarımın pilotluk ve silah becerileri korsanlara üstün geldi. Başarılı atışlarımız gemilerinin alev almasına neden oldu. Korsanlara, Cumhuriyet adına teslim olmalarını söyledim ve bir kaçış poduna binecek olanları gemimize alabileceğimizi belirttim. Verdikleri cevap, boş bir pod içine bomba koyup bize tuzak kurmak oldu. Son anda bombanın etkisinden kurtulduk ve dostlarım öfkelerine yenilip korsan gemisini patlattı."

"Gemiden ayrılan gerçek kaçış podlarını fark ettiğimizde, teslim olmalarını yineledim. Podlardan birini gemimizin çekim kuvveti etkisine aldık ve podu, içindekilerin geminin üst kısmından güverteye inebilecekleri bir konuma sabitledik. Silahsız olarak aşağı gelmelerini istedim ancak kapıları açtığımızda cevapları iki el bombası oldu. Usta Odan-Urr, bir Jedi'in asla kararsızlığa düşmemesi gerektiğini ve tereddütü kafasından atmasını öğütler. El bombaları güverteye düşer düşmez gücü kullandım ve onları kaçış poduna geri gönderdim. Patlama çok ağır oldu, podun içindekiler maalesef parçalara ayrıldı. Kendime bunu karanlık tarafın öfkesine kaptırıp yapmadığımı, dostlarımı korumak için en uygun çözümün bu olduğunu söylüyorum. Umarım yanılmıyorumdur. Patlamadan berbat bir halde kurturabilen tek Rodian'ı, yerel savunma kuvvetlerine teslim edilmek üzere bir bachta tankına yerleştirdik."

"Çatışma sona erdiğinde, gitmemiz gereken gezegeni abluka altına alan CSA yerel güçlerine bağlı dev bir savaş kruvazörünü karşımızda bulduk."

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Aralık 30, 2011, 12:31:29 ÖS »
“Hedefimizdeki Entregard gezegenine yaklaşırken CAS kontrolündeki dev savaş kruvazörünün etki alanına girmememiz olanaksızdı. Corporate subayları, dost canlısı olmasalar da oldukça diplomatik davrandılar. Dev geminin hangarına girerken bize eşlik edecek eskortlar gönderdiler ve indiğimizde gemimizin aldığı hasarları tamir etmesi için bir droid görevlendirdiler. Esir aldığımız Rodian’ı, daha sonra sorgulamak üzere subaylara teslim ettik ve görüşme için, kruvazörün kumandanı Angela Krin’in yanına çıkarıldık.”

“Kumandan, oldukça net bir şekilde, gezegenin karantina altında olduğunu, gezegene iniş ve gezegenden çıkışa hiçbir şekilde izin vermeyeceğini belirtti. Anladığımız kadarıyla gezegendeki tek önemli yerleşim yeri olan başkent, salgından çok kötü etkilenmişti. Kumandan Angela, şehirde anarşinin hüküm sürdüğünü, hiçbir organizasyonun kontrolü elinde tutamadığını ve salgının aşırı bulaşıcı olmasından ötürü durumun oldukça tehlikeli olduğunu anlattı. Yanımızda hastalığa iyi gelebilecek bitki ve ilaçlar olduğunu söyledik. Bir Jedi şövalyesi ve dostlarının, en tehlikeli durumları bile atlatacak güçte kimseler olduklarını belirttik.”

“Kumandana yaptığım teklif basitti. Gezegen, önemli genosite maden yataklarına sahip. Gezegeni bu salgından kurtaran grup, oradaki kontrolü de büyük oranda elde tutacak grup olacaktı. Bitki ve ilaçları güvenli bir şekilde gezegene indirip orada Corporate güçlerine tıbbi yardım iletebileceğimizi berlirtim ve, kayıp Hutt Mika’yı bulmaya çalışmak haricinde, her şekilde CAS etkisinin gezegende artması için çalışacağımız sözünü verdim. Galaksinin bu köşesindeki en etkili subay olan Angela’nın dostluğunun oldukça önemli olduğunu herkes biliyordu, galaksinin bu köşesindeki tek Jedi’ın dostluğunun da küçümsenmemesi gerektiğini anlatmaya çalıştım. Verdiğimiz teklifleri o an için reddetti ve bizi bir süre misafir etmeyi kabul etti.”

“Rodian’ın sorgusundan ilginç bir bilgi elde ettik, korsanın bağlı bulunduğu klanı, bizi durdurması için para vererek tutan kişi Popara’nın büyük oğlu Zanox’tan başkası değildi. Korsan göre bizim yerimizi tespit edecek alıcıları gemiye yerleştiren de yine Zanox’tu. Neler döndüğünü henüz kestiremiyorum ve nelerden şüphe etmem gerektiğinden de emin değilim, sanırım Mika’yı bulup gezegende ne aradığını, neden kaybolduğunu öğrenince, Zanox’un neden bize engel olmak istediğini de bulabiliriz.”

“Kısa süre sonra, Angela bize gizli bir kanaldan ulaştı ve ilaçlarla bitkileri vermemiz karşılığında gemiden ayrılabileceğimizi söyledi. Kabul ettik, Mika için ve yedekte tuttuğumuz aşılar dışında tüm malzemeleri boşalttık ve kruvazörü terk ettik. Bizim Fringer, Angela kendisiyle özel olarak görüşmeyi reddettiği için oldukça kötü durumdaydı. Çıkışımızı sessiz yapmak zorundaydık. Kruvazötün altında, şehir üstünde gezen devriye gemisine görünmemek için gezegenin diğer tarafına yöneldik ve oradan da kruvazörün radarına yakalanmamak için oldukça alçaktan uçtuk. Tehlikeli bir yolculuktu, gemimiz böylesi yörünge uçuşları için tasarlanmamıştı. Gezegenenin kurak ve yerleşimsiz olması bizi kurtardı. Sonunda başkentin 50km kadar yakınında yere indik.”

“Gemideki meditasyonum sırasında Mika’yı görebildim, güvendeydi ve şehrin dışında, bir gemi enkazının yakınlarındaydı. Sonrasında, geleceğe dair bir şeyler gördüm. Mika’nın yanındaydık ve dövüşüyorduk.”

“Bunaltıcı sıcağın altındaki yürüşümüzün ardından şehre vardık. Terk edilmiş, caddelerde cesetlerin yakıldığı, yıkılmış ve yakın zamanda bir isyan görmüş bir şehir vardı karşımızda. Geçtiğimiz yollarda bize kimse bulaşmasa da, hayatta kalan az sayıdaki insanlar yabancılara güvenmiyorlardı. Uzun ve yorucu bir yürüyüşün ardından Corporate kontrolündeki küçük bir görece “kurtarılmış bölge”ye ulaştık. Görevli subayla yaptığımız görüşme sonrası, şehir dışındaki bir gemi enkazıyla ilgili bilgisi olmadığını, zaten şehirde çalışan herhangi bir radar bulunmadığını söyledi. Anlattığına göre eğer bu şehirde saklanan bir “alien” arıyorsak, bakmamız gereken yer şehrin kuzeyindeki bir kantina’ydı.”

Vanor te-Adre, Jedi Şövalyesi

Fizban

• Misafir
« Yanıtla #9 : Ocak 05, 2012, 01:34:20 ÖS »
Arkadaşlar akşam oyun iptal. Bir işim çıktığı için gelemicem. Ruhide toplantıda olduğu için arayamıyor. Yakuba haber verdim herkezi arıcak ama ne olur ne olmaz ben burayada yazayım dedim. Geç haber için sorry, işim geç belli oldu...
Speʃʃs are Sharper Than Swords..

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ocak 05, 2012, 01:41:27 ÖS »
Abi yanlış anlama, hani seni asla yok saymak adına söylemiyorum da genelde 1 oyuncu gelmedi diye oyunlar iptal olmaz, ya da buraya açıkça yazmadığın için tam anlayamadım.

"ben gelemiyorum oyun iptal" biraz garip olmuş. ruhi de "oyun iptal" dedi mi, yoksa toplantıda olduğundan ulaşılamadı mı?

gerçekten yanlış anlama da, tam anlayamadım sadece sen mi gelemiyorsun onu haber veriyorsun yoksa hakkaten ruhiye de ulaştın ve sana "abi toplantıdayım foruma yaz oyun iptal oldu" dedi mi? tek kişi için iptalse, yan quest oynardık bişey yapardık hani...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ocak 05, 2012, 02:48:59 ÖS »
Yok yok.. Ben iptal dedim.

İlk kan durumu diye düşündüm hatta.

Hazır oyun oynuyoruz, oyuncu gelmezse cidden devam edebileceğimizi düşünmüyorum. Hani maalesef keşke dün falan belli olsaydı bir şeyler karalardık belki ama gün boyu birkaç danışmanla çalışmam lazım (yoksa boşu boşuna para vermiş olacağız, ve ben ağır fırça yiyebilirim). Olur böyle şeyler ama pek olmasın diyelim. :)

« Son Düzenleme: Ocak 05, 2012, 02:50:35 ÖS Gönderen: anchorite »

- Mark Twain