Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: EX INFERNUM  (Okunma sayısı 16322 defa)

Barbar139

• E-Posta
EX INFERNUM
« : Haziran 02, 2011, 12:36:04 ÖS »

Uyandığımızda hiçbir şey hatırlamıyorduk.

Gökyüzü küllerle kaplıydı.

Güneşin sadece adını biliyoruz.

Binalar yıkılmış, şehirler mahvolmuş, ormanlar odun yığınına dönmüş ve tarlalar yanmış. Yiyecek yok, su yok, araç yok. Sayımız çok az, yaşam savaşı veriyoruz.

Artık herkes gölgelerden korkuyor. Gecenin çığlıkları etrafı sardığında kaçmaktan başka yapacak bir şey yok.

Ancak en büyük korku, hatırlamak. Zamanla hatırlıyoruz, sevdiklerimizi, yaşadığımız yeri, kaybettiklerimizi.

Hatırlamamaya çalışıyoruz. Çünkü insanlar sonunda deliriyor. Delirenlerin, herşeyin bitişini hatırladığı söyleniyor, gördükleri felaketi, nihai sonu.

Kıyameti.

Not: Oyun uzun zamandır kurguladığım post-apokaliptik kısa bir campaigndir, final sınavları sonrası istekliler olursa oynatmayı planlamaktayım.
"If you're going through hell, keep going."

Dwolvin

• Ziyaretçi
Ynt: EX INFERNUM
« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2011, 07:31:51 ÖS »
İstek.

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2011, 08:50:19 ÖS »
Kısa olmasın uzun olsun campaign.

Gerçi ne farkeder her şekilde oynamak istemekteyim.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 02, 2011, 09:22:19 ÖS »
Kısa dediğim 4-5 seans. Ama en fazla 5. İşte bu haftasonu değil önümüzdeki haftasonu veya o aralar başlasak bir ayda biter.

tiwaly

• Misafir
  • Waiting for a 3,5e game...
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 02, 2011, 11:32:25 ÖS »
istek

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 06, 2011, 10:32:21 ÖS »
Batu, karakter yaratımı istemekteyim.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Haziran 07, 2011, 12:09:28 ÖÖ »
Homm... Ya abi bu haftaki sınav programım çok çok feci hani Cuma'dan önce gelebileceğim bir zaman cidden yok gibi. Ama Cuma 17:00 itibariyle kuledeyim ve 19:00'a kadar da oradayım. Sonrasında Cumartesi draft öncesi ve sonrası müsaitim gibi o aralarda sıkıştırabilirsiniz beni. Pazar bir aksilik çıkmazsa keza kulede olurum.

En en olmadı ilk oyundan bi yarım saat önce hazırlarız karakterleri. Dark Heresy(d100) oynayacağız, malumunuz sistem basit, karakter yapmak çok uzun sürmeyecek ama Class'larda ufak değişikler yapacağım, buraya birkaç güne seçilebilir Class'ları ve özelliklerini atarım.

Bu arada, sayın oyuncularım ilk oyunu ne zaman oynayalım? Benden birkaç öneri, 12 Haziran Pazar (mümkünse 12:00-13:00 gibi başlarız) veya 15 Haziran Çarşamba (herhangi bir saat). Pazartesi-Salı tez teslim işlerim varmış ondan namüsaitim.

Listeyi güncelleyecek olursak;

1. Yakup
2. Öğrenci
3. İbrahim
4.
5.

3 kişi gayet yeterli ve güzel bir sayı ama isteyen olursa 5'e kadar yolumuz var.

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 07, 2011, 12:11:32 ÖÖ »
Pazar bir aksilik çıkmazsa keza kulede olurum.

Beyler Ruhi, Batuhan'ın hesaba girmiş.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Haziran 07, 2011, 12:13:08 ÖÖ »
Kahretsin. Kaç Kaç Kaç...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Haziran 07, 2011, 08:30:58 ÖÖ »
dey layt com and me wan go hom...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Haziran 07, 2011, 09:38:53 ÖÖ »
'Touché!
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Haziran 07, 2011, 03:56:50 ÖS »
Yep Class seçeneklerini bitirdim buyrun bakalım...

Ama öncelikle karakter tasarlama konusunda bir iki laf edeyim. Karakterleriniz geçmişleri hakkında çok az şey hatırlıyor olacaklar, dünya hakkında ve genel kültür konusunda bilgileri olacak ancak kendileri hakkında pek bir şey hatırlamayacaklar. Belki nerede yaşadıkları ve mesleklerinin ne olduğunu bilecekler ancak aileleri, sevdikleri, bu gibi konularda başlangıçta bir fikirleri olmayacak. O nedenle detaylı backgroundlar hazırlamanıza gerek yok. Ha ama siz yine de üç-beş birşey düşünün, bu abinin kimi kimsesi var mıdır, nasıl yaşar ne eder, ben oyun sırasında eğer hatırlamaya başlarsanız size sorarım ve anlattırırım.

Bir not, Class seçimini karakterinizin geçmişine göre değil, oyun sırasında ve süresince gelişiminde nasıl bir tip olmasını istediğinize göre seçin. Yani atıyorum siz çevik bir karakter oynamak istiyorsunuz ancak bu abinin öğretmen olmasını istiyorsunuz. Olur. Sınıfınızı Agile seçersiniz olur biter, hani ilkokul öğretmeni olur çok da öyle Akademik birikimi yoktur vs. Yani, oyun ilerledikçe nedenini öğreneceğiniz üzere, Class'ınız geliştireceğiniz karakter ağırlıklı düşünerek seçin.

Ve son olarak, merak etmeyin, kılıç ustası da olabilirsiniz, büyü de yapabilirsiniz. Ama ilerde... Ama dediğim gibi mesela ileride hafif büyücü tadına kaçmak istiyorsanız Academic veya Religious seçin, kalkıp Scum seçmeyin gibi gibi...

Çok konuştum, buyrun seçilebilen sınıflar

Academic

Akademik eğitim almış, bu alanda belli uzmanlıkları bulunan kişiler bu gruba girer. Doktorlar, bilim adamları, üniversite akademisyenleri, öğretmenler, gazeteciler, araştırmacılar ve yazarlar genelde bu sınıfa dahildir.
Skills: Awareness, Search, Scholastic Lore (Any), Choose one: Literacy, Medicae or Chem Use
Talents: Master Chirurgien or Master Orator, Strong Minded

Bully

Fiziksel açıdan güçlü ve dayanıklı kimseleri kapsar. Korumalar, dövüşçüler, ağır işlerde çalışanlar ve genel olarak kas gücü gerektiren sporlarla uğraşanlar bu gruptadır.
Skills: Climb, Dodge, Blather, İntimidate
Talents: Blind Fighting or Combat Mastery, Sound Constitution or Hardy

Guardsman

Askeri veya organizasyonel eğitim ve disiplin almış insanlar bu gruba girer. Askerler, polisler,
itfaiyeciler, arama-kurtarma görevlileri gibi kimseleri kapsar.
Skills: Awareness, Dodge, Cliphers (Military), Choose one: Demolution, Drive, Command or Survival
Talents: Arms Master, Choose one: Pistol Training (SP), Air of Authority or Combat Master

Religious

Dini duyarlılıkları yüksek her türden insanı kapsar. Rahipler, din görevlileri veya dini hayatında önemli bir yere oturtan başka herhangi biri bu gruba dahildir.
Skills: Charm, Search, Common Lore (Religion), Literacy
Talents: Air of Authority, Unshakable Faith or Strong Minded

Agile

Fiziksel olarak çevik insanlar, refleksleri hızlı ve çabuk kimseler bu grubun üyeleridir. Hız sporcuları, sürat tutkunları, akrobatlar, gösteri sanatçıları, dansçılar ve hırsızlar bu sınıftakilere örnektir.
Skills: Awareness or Concealment, Dodge or Silent Move, Acrobatics or Drive, Performer (Any) or Securirty.
Talents: Ambidexterous, Heightened Senses

Technician

Mühendislik veya teknisyenlik eğitimi almış, mekanik ve elektronik gibi konularda bilgili kişileri kapsar. Mühendisler, usta tamirciler, fizik-kimya konularında eğitimli kimseler bu gruptadır.
Skills: Tech Use, Common Lore (Mechanics), Search, Chem Use or Demolution
Talents: Arms Master, Talented

Scum

Toplumun en alt tabakalarında yaşayanlar bu sınıftadır. Dışlanmışlar, evsizler ve sokak insanları bu grubun üyeleridir.
Skills: Awareness, Concealment, Silent Move, Survival or Security
Talents: Decadence or Melee Weapons Training (Primitive), Ambidexterous or Street Fighting

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Haziran 09, 2011, 11:01:17 ÖS »
Arkadaşlar şöyle bir durum var;

Öncelikle ben yarın uğrayamayabilirim karakter oluşturma işini ya cumartesiye ya da ilk oyun öncesine bırakacağız.

Sonra, ilk oyun tarihi olarak pazar'ı Yakup'un ricası üzerine eledik. İbrahim, çarşamba bana uymuyor dedi tek boş günlerim salı ve pazar dedi. Bana salı uyabilir ama bu hafta uymuyor gibi tek sorun o. Hafta içi olması aslında benim daha işime gelir siz ne dersiniz?

İbrahim zaman sıkıntısı yüzünden katılamayabilir, iki kişiye de oynatırım benim için hiç sorun olmaz ama bir adam daha bulursak çok daha keyifli olur. Evet, oyuncu arıyoruz, hafta içi sabah veya akşam oyun oynayabilecek, kıyamet sonrası temalı oyunumuzda boy gösterebilecek adaylarımızı bekliyoruz.

Tekrar hatırlatayım 4-5 seanslık bir campaign. Yakup, Deniz, abiler, başka oyuncu çıkarsa diye birkaç gün bekleyelim, sonrasında siz de olur derseniz çarşamba başlarız...

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Haziran 09, 2011, 11:53:05 ÖS »
Bana hafta içi daha iyi. Scum olacam. İnşallah. Kısmetse. GM ne derse o.

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Haziran 10, 2011, 01:23:20 ÖÖ »
Bana farkmaz h.içi ya da sonu.