Modelcilik Ve Boyama > Sorular Ve Öneriler

MAT VERNİK BAŞIMA BELA OLDU

(1/2) > >>

Mustafa:
Selamlar, ben 1 Terminator boyadım. Ana rengi Bolt Gun metal, metalik parlıyor falan. Minyatürün boyası bitince Mat vernik attım. Vernik attıktan sonra Üstündeki boya artık parlamıyor. Neden ?
Bir denemek için 1 Terminator daha boyayıp bu sefer parlak vernik atacağım.

Azactoth:
E adı üstünde... attığın vernik mat (yani altındaki boyanın mat görülmesi gayet normal...) Parlamasını istemediğin kısımları mat, parlamasını istediğin mücevher, power weapon gibi kısımları ise Parlak Vernik ile verniklersen daha iyi sonuçlar elde edebilirsin....

burock:
airbrushla parlayacak yerlere parlak vernik at diyeceğim delirecek mustafa :)

biraderim, fırça ile sürülebilen vernikleri var vallejonun. hobbytimede mevcut mesela. genel verniği mat ile (sprey) atıp, parlak kısımları semihin dediği gibi fırça ile parlak vernik tatbik ederek halledebilrsin.

ayrıca, parlak verniğin koruyuculuğu mattan daha iyidir, özellikle uç kısımları parlak vernik ile kaplamak, minyatürlerinin boyalarının daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır.

DNA Maniac:
bende var  parlak vernik bi denemek istersen verebilirim, gayet güzel parlatıyor :D ve gerçekten de başarılı koruyor.
Edit: mat değil parlak.

Ruhi:

--- Alıntı yapılan: Azactoth - Nisan 02, 2013, 06:31:41 ÖS ---E adı üstünde... attığın vernik mat (yani altındaki boyanın mat görülmesi gayet normal...)

--- Alıntı sonu ---

Hehehe.. Levent'in öneri iyi yav. Bayağı boya gibi ufak potlarda vernik ve parlak vernik var. Fırça ile sürülüyorlar. Basit kullanması da. Hani denemeye değer diye düşünüyorum.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git