Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat 2012  (Okunma sayısı 21075 defa)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Ynt: Şubat 2012
« Yanıtla #60 : Şubat 21, 2012, 10:47:35 ÖS »
valla ben tomkings ordusunu seviyom en azından delikanlı gibi kaçmıyolar sonuna kadar tüketip puan alabiliyoz :)
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #61 : Şubat 21, 2012, 11:53:25 ÖS »
Panic test değil o ;D
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #62 : Şubat 21, 2012, 11:56:06 ÖS »
ld -1...
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #63 : Şubat 22, 2012, 08:55:10 ÖÖ »
banner direk -1ld veriyor... ;)

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #64 : Şubat 22, 2012, 10:39:54 ÖÖ »
Versin abicim panic test değil sonuçta, "Hiero'nun gebermesinden dolayı atılan Ld testi".

Hiero öldükten sonra 1 wound daha yesek nolur ki zaten ;D
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #65 : Şubat 22, 2012, 11:10:17 ÖÖ »
son iki sayfa da sıfır istatistik olması bol geyik olması,
Topic Hijack'in kıralını yaptığımızı gösteriyor :P

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #66 : Şubat 23, 2012, 02:09:20 ÖÖ »
1500 pts
H.Elves vs Woc
Battleline
Woc wins

Özet olarak enis 1 lvl1 büyücü çıkıp bütün puanını pegasus üstünde prense yatırmış. Ben 2 lvl2 büyücü 1 exalted hero çıktım. zamanla zaten az olan swordmasterları extatic seiz. ile iyice azaltınca enisin keyfi kalmadı pek. bide seaguard ve prensiyle warshrinea charge ettiler. magic circle etrafında olunca bizim 3+ ws prense karşı oldu 2+. orda 600 puanı 2 tur oyalayınca bir warshrine daha da bi keyifsiz oldu high elfler. swordmasterlarıda kırılınca bi prensle oyun düşmez diyip sanıyorum bırakalım dedi enis. İyi dedim bende. Benim açımdan eğlenceliydi ama. Saol enis ^^.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #67 : Şubat 23, 2012, 02:12:34 ÖÖ »
ya drain magicin sadece high lore ile yapıldığını unutunca bütün planlar suya düştü

üstüne bina arkasında kalan scout ları görmeyip oyunda olduklarınıda iki turn unutunca dedim benim kafa nerde :)

daha konsantre bir oyun sözüm var
The elves are watching

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #68 : Şubat 23, 2012, 08:22:45 ÖÖ »
1500 pts
H.Elves vs Woc
Battleline
Woc wins

Ömagic circle etrafında olunca bizim 3+ ws prense karşı oldu 2+. orda 600 puanı 2 tur oyalayınca bir warshrine daha da bi keyifsiz oldu high elfler.

Ufak bir soru Magic Circle Ward save'mi veriyordu yoksa magic resistance mı? War shrine'ın ward save'i nasıl 2+ oldu?
Ward save veriyorsa, Tzeentch'in ward save'i hariç hiç bir ward save stack olmuyor.
Magic resistance veriyorsa; Magic resitance Büyüye karşı Ward save olarak iş görür ve olan bir ward save'in üstüne stacklanır. Yani Magic missile yiyen ünitenizin 2 MR'ı varsa 5+ ward save'i var demektir. Hali hazırda 6+ ward save'i varsa, bu büyüye karşı 4+ ward save'i olur.
Magic Resistance Büyülü silahlara ya da ataklara etki etmez.

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #69 : Şubat 23, 2012, 08:41:51 ÖÖ »
oyundan sonra korayla konuştuk. alkımın dedikleri doğru, MR sadece büyüden kaynaklanan damaja karşı ward save verir, stack de olur; ama bu, CC ataklarından korumaz vs.
War, war never changes...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #70 : Şubat 23, 2012, 09:09:34 ÖÖ »
22 Şubat 2012
Chaos Dwarfs (Burak) - Beastmen (Özgün)
3000 pts Friendly
Battle Line
Beastmen hafif koydu

en son maçımdan beri 2 hafta geçmiş, pehey... Gün içinde özgün mü batu mu derken en son özgün rakibim oldu. Ne oyun oynadık ama yaw. 5 saate yakın sürdü ki aslında sadece bi kere mola verdik ve öyle oyalandığımız da olmadı. ilginç...

özgün ilk iki roundda benim tüm planımı mahvetti. death lore snipeleriyle önce BSByi sonra da makinelerin başındaki lvl1 daemonsmith'i avladı. yetmedi, chariot impactlarıyla lordun bineği great taurus inince lordu savaşın merkezinden uzakta, CC'de bağlamayı başardı.

BSB'nin avlanmış olması savaş hattımı muhafaza etmekte zorlanmama sebebiyet verdi. sağ kanadımdaki hitterim k'daailer, şarjlarını redirect edemeyince o taraftan da merkeze destek gelemedi. aslında bu zamandan sonra wipeout olmamamın tek nedeni, sorcerer lordumun yaptığı "ash storm" büyüsüydü. Bu büyü, etkilediği birliğin şarj etmesinin engeliyor. Bunu oyun boyunca 3 kere yaptım. Birisi oyunun ortasında minotorlara, diğer ikisi de merkezi kırıp andından bull centaurları döven bestigorlara...

oyunun son turunda elime gelen şanslar da oldu. önce, 8 kişi kalmış bestigorların Ldsini düşürdüm, sonra da 6 tanesini öldürüp panik attırdım. BSBden uzaklardı ama olmadı. gene son roundda kdaailerle BSB + lvl1 içeren gor birliğine daldım. lvl1 indi ama BSB 3 woundu da save edince o da olmadı, kısmet. Zaten bir regimentimle üst üste 2 kere insane courage gereken yerlerde 1-1 atmayı başarıp yaklaşık 10 oyunluk tüm şansımı kullanmıştım, o kadarı da olmayıversin ;)

MoM: Her ne kadar bestigorlar önce merkezdeki savaşçıları, sonra da bull centaurları destroy edip maçı kazandırsalar da benim oyun, impactle taurus öldürüp lordu roundlarca kitleyen tuskgor şariyota.

MaloM: k'daailer redirect şarjı tutturamayınca kırlarda ufak bir gezintiye çıktılar. bonus olarak, daha ilk roundda animosity tutturamayıp 3 model kaybeden, sonra şarj ettikleri ungorlar tarafından paketlenip yollanan sol kanattaki hobgoblin wolf riders. sağ kalsalar minotorlarla oynardık biraz.

ZaroM: 1.1de özgünün caress of laniph'i IF yapması ve ardından BSByi temizleyecek zarı atması. üzüldüm yaws.

eyw. bro...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #71 : Şubat 23, 2012, 09:46:28 ÖÖ »
eywallah bro

ama makinaları unutmamak lazım lawa bıdısı 5 minatouru daha kombat başlamadan eritti

rocketli nane ghorgons kafasına (direct evet 2+ wound oda oldu d6 wound ve oley 6 ) daha yaratık 10 inç bile gitmemişti. bu makina bana çok çektirdi. bunda bir crew var adını cabbar felan koydum eve dönünce 3 harpy 3 combat fazında anca aldık makineyi bi ara almıcam sandım.

Choas Dwarflar konsept hoş, normal dwarfların sınırlı taktik(you shall not pass) anlayışından farklı 6-7 move olan ucan öküz felanda var sağdan soladan düşmenı sıkıştıra biliyor. en önemlisi büyünün olması.bi kaç eksiği var ama eminim burak bunlarındaçözümünü bulur.

hadi hayırlı olsun bro bol choaslu günler

Güzel maçtı Teşekkürler Burak
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #72 : Şubat 23, 2012, 09:50:23 ÖÖ »
İşin ilginç tarafı Chaos dwarflarla Dwarfları karşılaştırıldığında,
Dwarflar avantajlı olarak görülüyor, oyunun metasında.
Benzer statlar Dwarflar daha ucuz.
Dwarfların Topları var,
Aradaki farkı yaratabilecek magic fazını kilitleyebiliyorlar...
Masada görmek gerek :D

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #73 : Şubat 23, 2012, 09:57:22 ÖÖ »
Nası bir makinedir o? 5 minator eriten? ???
Tomb Kings
2189+

burock

• E-Posta
« Yanıtla #74 : Şubat 23, 2012, 10:07:36 ÖÖ »
Nası bir makinedir o? 5 minator eriten? ???

magma cannon: 24" içinde bi yer söyle, ariller dice at. o kadar ilerlesin, ucuna flame template koy. altında kalan herkes s5 d3 wound flaming. bi de minolara ash storm yapıp flammable eylemiştim, dublü wound da ordan.

2 roundda 5 mino aldı.