Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: El yapımı wash  (Okunma sayısı 3160 defa)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
El yapımı wash
« : Ocak 19, 2012, 03:47:44 ÖS »
Bu konuda bilgi almak istiyom hani kullandığım boya secimi ve boyama sitili nedeniyle komple wash atmak gerekiyor malum minatour ve ghorgons ve cygor gibi modeller için dunyanın wash gidecek el yapımı wash makulmudur yapımı zormu sonucları başarılımı dir
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: El yapımı wash
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2012, 04:07:18 ÖS »
Beastman boyayacağın çin kahverengi wash yapacağını thmin ediyorum... Wash'ı şöyle yapabilirsin, boyayı süt kıvamına gelene kadar sulandır... Burada kıvamı bir kaç denemeden sonra tutturursun çünkü kullandığın boyanın yoğunluğuna bağlı... eğer olması gerektiğinden koyu olursa boşluklara dolmak yerine yüzeyde kurur, eğer gereğinden çok sulu olursa boya kalmadan akar gider bu sebeple kullnacağın boya ile modellerini boyamadan önce kıvam konusunda biraz çalışırsan işi çözersin... Sendeki benim boyadığım tüm beastmen minyatürleri elle yapılmış wash ile boyalı... tıpkı daha önce boyadığım Anchient Staggedon gibi... ha GW kullandığı kimyasallarla boyanın sulanma oranını istenien değerde tutmayı başardığından orjinal wash kullanımı çok daha kolay ancak uğraşırsan yapamayacağın bir şey değil ;) kolay gelsin...

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 20, 2012, 12:32:22 ÖÖ »
Umut abi söylemişti sulandırılmış mürekkep üstüne biraz tutkal diye. Biraz bakınmıştım internetten ozaman böyle bişey bulmuştum belki yarar.
http://www.miniaturewargaming.com/index.php/mwg/comments/magic_wash/
Ayrıca ben denedim mürekkep tutkal olayını koh-i-noor marka mürekkep ile ama beceremedim sonra da uğraşmadım açıkçası.

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2012, 02:08:22 ÖÖ »
millet ahşap koruyucuyla boyayı karıştırarak yapıyor gavuristanda. denemedim.
War, war never changes...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 20, 2012, 09:15:24 ÖÖ »
Bu tutkal konusunda yanlış anlaşıldım sanırım, wash'un içindeki boya pigmentlerinin doldukları boşluklara tutunabilmesi için tutkal gibim yapıştırıcı özelliği olan birşeyler katıyorlar demek istemişitim. Bu etki için millet Burak'ın bahsettiği yöntemi kullanıyor çoklulan anladığım.

Bir de benim çok beğendiğim bir el yapımı wash tutorialı var.

http://warhammer-empire.com/theforum/index.php?topic=16132.0

Bu air brush boyası kullanmak anlamlı sanırsam.

EDIT: Tekrar baktımda Semih'in anlattığı yöntemin biraz daha geliştirilmiş hali linklerdiğim tutorial. Bence hiç kafanı karıştırmadan Semih'in yöntemi kullan abi.
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2012, 09:24:53 ÖÖ Gönderen: Antimodes »

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2012, 09:38:37 ÖÖ »
herkese teşekkürler verdiği bilgiler için bakalım yapa bilecekmiyim
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2012, 09:55:33 ÖÖ »
hmmm pardon ozaman^^

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2012, 10:58:51 ÖÖ »
Beastman boyayacağın çin kahverengi wash yapacağını thmin ediyorum... Wash'ı şöyle yapabilirsin, boyayı süt kıvamına gelene kadar sulandır... Burada kıvamı bir kaç denemeden sonra tutturursun çünkü kullandığın boyanın yoğunluğuna bağlı... eğer olması gerektiğinden koyu olursa boşluklara dolmak yerine yüzeyde kurur, eğer gereğinden çok sulu olursa boya kalmadan akar gider bu sebeple kullnacağın boya ile modellerini boyamadan önce kıvam konusunda biraz çalışırsan işi çözersin... Sendeki benim boyadığım tüm beastmen minyatürleri elle yapılmış wash ile boyalı... tıpkı daha önce boyadığım Anchient Staggedon gibi... ha GW kullandığı kimyasallarla boyanın sulanma oranını istenien değerde tutmayı başardığından orjinal wash kullanımı çok daha kolay ancak uğraşırsan yapamayacağın bir şey değil ;) kolay gelsin...

Ben de Semih'ten aynı bilgiyi zamanında almıştım. Pek kullanmıyorum ama kullanırsam öyle yapıyorum.
Tomb Kings
2189+