Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Flames of War piyade mini tabanları için Dolgu  (Okunma sayısı 3025 defa)

Ruhi

• E-Posta
Flames of War piyade mini tabanları için Dolgu
« : Haziran 22, 2012, 11:10:44 ÖÖ »
Şöyle bir malzeme aldım: http://www.hobbytime.com.tr/yardimci-malzeme-vallejo-white-stone-paste-modeling-paste-200-ml.ht

Büyük merakla bekliyorum işe yarayacak bir şey mi diye.

NOT: Yav, bu terrain yaparken, binalar arasındaki boşluklar için falan da hoş gibi görünüyor. Cam macunuyla debelenmeleri hatırladıkça.. :)
« Son Düzenleme: Haziran 22, 2012, 11:27:50 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Flames of War piyade mini tabanları için Dolgu
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2012, 11:37:15 ÖÖ »
Oha 200ml 18 lira mı? Kesin bu işin başka yolu vardır. Fatih'le konuşmak lazım.

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx?tabid=110&art_id=3128

Buraya bir baksana, adam tile mortar diye birşeyden bahsediyor. Döşeme/kiremit/karo harcı gibi birşey olabilir türkçe karşılığı. Nerede bulunur, ne kadardır bakınmak lazım.

Alıntı
"The sand may seem like a step to many, since after basing with sand I apply tile mortar (left over from my bathroom renovation). The tile mortar is very good for several reasons, it is stronger than filler and has better attaching abilities. I mix the mortar to a paste and paint it on the sand, which gives me a good surface to paint it on. Make sure there is plenty of water in the brush at all times. This way you get a nice texture. But like everything practice makes perfect!"
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 22, 2012, 11:57:51 ÖÖ »
Yav, aslında bu soruyu bizim modelcilerin facebook sayfasında da sordum. Kullandıkları bir malzeme değilmiş. Gerçi Fatih kesin biliyordur ya. :)

NOT: 200 ml ile 3 ordu biter diye hissettim ben. Gerçi hislerim her zaman doğru çıkmaktan uzak ya.  ;D
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 22, 2012, 01:29:49 ÖS »
200 ml 18 tl bedava gibi geldi bana

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2012, 03:29:33 ÖS »
Hmm... Bir görmek lazım. Belki de bana çok az geldi...
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2012, 04:18:15 ÖS »
Vermem oğlum sana.  ;)

- Mark Twain

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Haziran 25, 2012, 08:54:38 ÖÖ »
200ml 18 lira uygun fiyat. ben gene vallejonun black lava denilen zamazingosunu kullanıyorum. evladiyelik desem yeridir.

ayrıca bu "macun", diğer flock ekipmanları gibi ahşap tutkalı gerektirmiyor. direk fırça ile tabana uygulanıyor ve 45 dakka kadar bi kuruma süresi var. bu süre içerisinde biçimlendirme yapmak mümkün. daha sonra katılaşıyor ve boyanabiliyor tabii ki.
« Son Düzenleme: Haziran 25, 2012, 08:56:28 ÖÖ Gönderen: burock »
War, war never changes...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Haziran 25, 2012, 09:05:06 ÖÖ »
Burak, üstat yav bu dolguyu denedim. Kuruduktan sonra, bir katman oluşturuyor gibi geldi. Yani hani çekince köşelerden; direk tümü "soyuluyor" gibi gördüm. Sorun çıkartır mı dolgu olarak? Yada nasıl kullanılır daha doğrusu?

- Mark Twain

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Haziran 25, 2012, 09:49:11 ÖÖ »
Burak, üstat yav bu dolguyu denedim. Kuruduktan sonra, bir katman oluşturuyor gibi geldi. Yani hani çekince köşelerden; direk tümü "soyuluyor" gibi gördüm. Sorun çıkartır mı dolgu olarak? Yada nasıl kullanılır daha doğrusu?

çekme abi o zaman :)

geyik bi yana, ben bu white stone'yi kullanmadım, o bakımdan onun adına konuşmayayım; ama vallejonun taban desenleme macunlarının (ne mozayiği ulan!?) bu derece ciddi bir problemi olacağını sanmıyorum. black lava'da karşılaşmadım diyeyim en azından.
War, war never changes...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Haziran 25, 2012, 09:58:08 ÖÖ »
Hehe..

Çekmeyeyim iyisimi. Diğer taraftan, güçlendirmek için malzemeyi biraz japon yapıştırıcısı kullansam sanırım problem olmaz. Üstüne de kum için, tutkal falan atılacak. Herhalde yeterince güçlü olur.

Teşekkürler abi.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #10 : Haziran 25, 2012, 12:54:25 ÖS »
Japon hızlı bir yapıştırıcı sorun olur.
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Haziran 27, 2012, 10:56:24 ÖS »
http://www.fieldsofglorymodels.co.uk/Vallejo-26213-Stone-Textures-Rough-Grey-Pumice-200ml

Bunu aldım. Model Dads'de böyle yapın diyordu. Bir de bunu deyeceğim.

- Mark Twain