Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: GW Fiyat Artışı ile İlgili  (Okunma sayısı 2154 defa)

Ruhi

• E-Posta
GW Fiyat Artışı ile İlgili
« : Haziran 12, 2012, 06:23:34 ÖS »
Öncelikle fiyat artışı bazı ürünleri, özellikle battleforcelar babında bakınca muazzam artış var. Hani bir battleforce 80 pound oldu. Daha 2 yıl önce falan 50 pound'dan pahalı bir kutu yoktu.

Şöyle, muhtemelen en çok satan battleforce Space Marine battleforce'u: 80 Pound.  İçinden çıkanlar; Rhino (22.50) + Tactical (23.00) + Combat Squad (15.50) + Scouts(15.50) + Assault Squad (20.50) = 97 Pound.

Büyük kutularında ise büyük fiyat artışı yok(yüzde olarak). Yani Land Raider gene 45 pound falan.

--------------------

Birde bir şey okudum, BoLS'da oradan aslında böyle bir şey yazasım geldi. Gerçekten ayrıntılı bir makale. Hani öyle her şeyi açıkladığından değil, ama genel bir bakış açısı verdiğinden:

http://www.belloflostsouls.net/2012/06/editorial-gw-double-edged-sword-of.html

Fiyatlar konusunda ne diyeceğimi bilemez hale geldim biraz. Hani emin değilim oyuncu grubunu nasıl etkileyeceğini. Doğrusu diğer firmalara kayma olacağına da inanmıyorum. En azından 40K için. Ne olursa olsun, umarım GW bu işi daha fazla abartmaz.

NOT: Fiyatlar Türkiye'de de artmadan bir sipariş falan mı versek diye iç geçirdim aslında.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: GW Fiyat Artışı ile İlgili
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2012, 06:42:32 ÖS »
makaleden pek bişey anlamadım ama başka bişiy almayı düşünmüyorum gw den. gevurların dediği gibi "enough is enough"
oyuna başladığımdan beri fiyatları yaklaşık ikiye katlandı. Sterlinde arttı filan tamam yani yeter.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 13, 2012, 08:51:17 ÖÖ »
Games-Workshop modellerini aslında Black Library yüzünden aldığımızı düşünüyorum. Bu yüzden adamların çıkarttıkları kitapların tümü yanana, roman çıkarmayı bırakana kadar herifler daha da alırız bence. Sonuç olarak piyasada cidden daha iyi oyunlar vardır, ama Space Wolves vs. Dark Eldar niye oynuyor diye düşündüğün anda diğer oyunlardan warhammer'ın farkı belli oluyor kanısındayım.

Fantasy için bu durum belki biraz daha farklı, ama hepimiz o kadar FRP tabanlıyız ki bence gene adamların minyatürlerini az kullansak da, adamların oyununu oynamaya devam ederiz.

Benim gerçek kaygım, oyuna başlamakta. Gerçekten kendim için bir sorun görmüyorum. Benim iyi kötü ordum var. Para harcamak istemesem birkaç ayda bir 60 kağıt verip, bir ekleme yapabilirim. Sonra hatta 2 ay onları boyamaya çalışırım falan. Zaten biraz o noktaya da geldim. Ancak yeni arkadaşların oyuna başlayabilmesi başka bir dert.

Şu anda sürekli sohbet ettiğim ve oyunlara başlamaya çalışan 3-5 arkadaş var. Bu çok hoş bir durum. Ancak, gerçekten bu arkadaşlara ne önersem bilemiyorum. Keza benim gözlerime her şey ateş pahası görünüyor, en azından başlangıç için. Diğer taraftan, bu bahsi geçen arkadaşlar parayı basıp battleforce alıyorlar.

Sanırım böyle bu oyunda deyip kabul etmekten başka çare bulmak zor. Göreceğiz işte. Ama cidden kaygılıyım. Özellikle Fantasy'e başlamın çok zor olduğu için. 4 tane 10'luk grupla kötü de olsa 40K oynarsın, ama 40 adamla fantasy çok zor.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

« Yanıtla #3 : Haziran 13, 2012, 09:22:33 ÖÖ »
dediklerine sonuna kadar katılmakla beraber şöyle bir durum var:

oyun konsolu alsan en ucuzu 700 tl falan, yanına 2 tane oyun alsan tanesi (kırılmadığını varsayıyorum) 100-150 tl etti 1000 TL. bugün 1000 tl ye hem 40k dan hemde fantasy den 1500-2000 pualık ordu sahibi olabilirsin. ha çok para mı hakkaten çok para. ama biraz ordunun iskeletini oluşturduktan sonra eklemeleri ebay den yada alternatif üreticilerden yaparak biraz daha uygun hale getirmek mümkün.

bugün sıfırdan WoW oynamaya kalksan onun bile yıllık maliyeti 500 tl civarında.

o yüzden bir hobi eğlence sahibi olmak isteyen insanların diğer alternatifleride pek o kadar ucuz değil yada arada o kadar makas yok.

ha evde yalan dünya izleyeceksen onu bilmem. :)
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 15, 2012, 03:56:42 ÖÖ »
Konsol falan gibi hadiseler de pahalı ama bu gw'nin kendi janrındaki fahişliğini doğru çıkartmaz. Yani şimdi yarı fiyatına başka bir minyatür oynunu baştan sonra oynayabiliyorken biraz ayıp oluyor.

Benim kafama takılan kısım Ruhi'nin bahsettiği nokta. 50 pound'luk şeyi 2 yılda 80 yapan, 2 yıl sonra 100 yapar 120 yapar.

Elini sallasan gw'ye küfreden bir makaleye çarpıyor bu aralar. Tamam space marine'ler çok karizmatik falan da hiçbir şekil caka kaldırmaz bu kadar pahalılığı.

Bir 40k bir Fantasy ordusu kuracağıma şirket kurarım lan!

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2012, 11:23:47 ÖÖ »
Bir 40k bir Fantasy ordusu kuracağıma şirket kurarım lan!
hahahahaha
I am Alpharius