Oyunlar > Masaüstü Rol Yapma Oyunları

For the Queen's Land

<< < (2/9) > >>

burock:
Sense motive...  :o

Azactoth:
Oyun 2 - Karga Yuvasına dik bakan Adamlar (yada Sense Motive  :o)

Kraliçemizin atının bulunmasının üstünden henüz 3-4 gün geçmişti ki kendisi bizleri tekrar huzuruna çağırarak, kendisini hakkında bilgilendirdiğimiz Victor isimli şahısın, yakındaki bir adaya kaçtığını ancak kaçtığı bu adada daha öncden işlediği bir suç sebebi ile tutuklandığını öğrendik, Kraliçe bizim adaya gidip adada aslında kendisine bağlılık yemini etmiş olan Lord'dan Victor'u geri almamızı istedi... Bu sırada yine Lord'un elinde bulunan bir asa parçasını da istememiz gerekiyordu... Bunun için tarafımıza tahsis edilen bir gemi ile adaya gittik... Ögrene bildiğimiz kadarıyla ada savaş zamanında dahi çok önemli bir kaynağa sahip olmadığı için çok önemsenmemişti... sabahın erken saalerinde yola düşüp Lordun bulunduğu adanın büyük şehrine yola koyulduk... yolda yaşlı bir amca bizi arabasına aldı... arabanın arkasında ki genç kızı, adamın kızı diye düşünerek yolda ilerlerken 4 kişilik bir karga grubu yolumuzu kesti... bizden arabadan inmemizi istediler... Rahibimize diklenen kargalar silahlarına davranınca sonuç kaçınılmaz oldu... bu sırada kargalara iki okçu daha katıldı... kısa sürede savaşçımız bir kargayı yıksa dahi, oldukça ağır yaralanmıştı... Attığım sis topu ortalığı sise boğunca (evet yine o garip sesleri duydum ve sisler normalde olması gerekenin katlarca fazla oranda büyüyerek bizi okçuların gözlrinden sakladı) Rahibimizin zamanında yaptığı müdehaleler ile savaştan sağ çıkmayı başardık... Sisler dağıldığında okçuların boğazlarının kesilmiş olduğunu ve arkadaki kızın kaybolduğunu farkettik (daha sonradan bu hatunun aslında Victorun eski bir arkadaşı ve ortağı olduğunu öğrenecektik) Rehin aldığımız kargaları yanımızda şehre taşıdık... Şehir girişinde Çevik dostumuz bizden ayrılıp uzaktan takib başladı... Bu sırada yanımıza gelen Şehir muhafızları kargaları sebest bırakmaya ve silahlarımızı almaya çalıştılar biraz diplomasi ile rahibimizin kutsal silahı olan çekicini bırakmamasını "şehir içinde kullanmıyacağına" dair yeminini alarak başardık ve Lordun huzuruna çıktık... Lord pek iyi gözükmüyordu durumu anlattığımızda kargaların götürülmesini emretti... Bizimle de sabaha bir kez daha görüşeceğinden bahsederek Victoru tutulduğu yerde ziyaret etmemize izin verdi... Victorun yanına gittiğimizde aslında hiçte güvenli bir yerde olmadığını farkettik... rahip ve savaşçımız Lordun yanına geri dönerlerken ben de Victorun tutulduğu yeri gözetlemek üzere ortamda kaldım... bir süre sonra bizim yakalayıp Lorda teslim ettiğimiz kargalardan önce biri sonra ikisi gelip bana saldırdılar... tam o sırada kasaların arasından aniden çıkan kedi dikkatimi dağıttığı için, adamlar üsüme çullandıklarında kendimden geçtim... kendime geldiğimde rahip ve savaşçı dostum başımdaydı ve hapisane yanmaya başlamıştı... apar topar dışarı kaçtığımızda çevik dostumuzla daha önce Kraliçemizin bahsettiği Elf kadın dışarıda oluklarını gördüm... daha sonradan rahip dostumla yaptığım konuşmalarda öğrendim ki, Lord zehirlenmişti ve bu Elf kadın aslında Lordun gizli bir danışmanıydı... dahası Lord kargalara geniş haklar sağlayan bir sözleşme imzalamıştı... Elf kadın (ki adı yanılmıyorsam Shandora gibi bir şeydi) ile ileride ona yapacağımız bir iyilik karşılığında asa parçasını bize vermesi konusunda bir anlaşma yaptıktan sonra hızla gemimizin bizi beklediği koya geri döndük... Victor bu sırada gemiye bizden önce ulaşmıştı bile... Kendi adamıza dönüp görev raporu verirken, Lordun kargalar tarafından öldürüldüğünü ögrendik... En azından Victor'u kurtarmayı başarmış ve adamızın Thief guildini oluşturacak değerli bir adam kazanmıştık...

Bay V:
Oyun 3:

Burak - 1 dire wolf
Yener - 1 dire wolf
Oyundan sonra sokaktaki kedi - 1 kuş (kill shot)

burock:
Masterwork

Bay V:
oyun, yazı, bi şeyler?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git