Genel > Genel

Magic the Gathering - Düzenli Turnuva yapma önerisi

(1/3) > >>

edurus77:
Öncelikle MtG bölümü nerde ???? (:

Hazır izmircon'da gaza gelmisken diyorum ki söyle ayda bir ya da iki haftada bir turnuvalar yapalım...standard olur extended olur genelde constructed yaparız...Sealed ve ya draft turnuvalar pahalı oluyor ne yazık ki,onları daha sonra düsünebiliriz...

Bana göre en ideali 8 kisi toplayıp eleme usulü yapmak...söyle ki :

Maç kazanan oyunuculara bir booster veririz...yani turnuvayı kazanan 3 booster,finale cıkan 2,yarı-finale cıkanlar bir booster almıs olur...
böylelikle en an azından 4 kisiye bir booster vermis oluyoruz...
Kaybedenlerde kendi aralarında yine  eleme usulü birinci secerler onlarada bir booster acarız...birinci olandan en sondakine dogru acılan boosterdan pick yapılır yani iste kazananan oyuncu istedigi kartı alır sonra ki oyuncularda kalan kartlardan secerler sırasıyla...

Bu sekilde en azından her katılan oyuncuya bir kart vermis oluruz...Bu sistemde 8 booster lazım tanesi 13 liraydı yanlıs hatırlamıyorsam belki konusur,görüsür bi seyler yaparsak 10 tl den alabiliriz.Turnuvaya giriside 10 tl yaparız herhangi bi kar vs olmadan...

Kimler gelmek isterler ? istemezlerse neden istemezler ve ya baska bir teklifi,önerisi olan var mıdır ?

mereghost:
Dostum Kule içindeki oyunları birer faction gibi düşün. Çok takipçisi olanlar (Warhammer misal) kendi büyük alanlarına sahipken, küçük boktan faction'lar (infinity misal) minik bir parçada takılıyorlar. Bunların her birinin kendi champion'ı adanmış adamları var, hangi faction'ın ordusu büyükse onun borusu daha çok duyuluyor.

MtG, sesi çıkan yer talebi olan bir kitlesi olmadığından, dağlarda yaşayan mistik yaratıklar gibi kaldı; var ama görünmüyor, köylüler çocuklarına hikaye olarak anlatıyor falan.

Anladın sen beni.

Diğer yandan ben ne zaman Shelter'ı ziyaret etsem ortalıkta MtG kartları vardır mutlaka. Yani oynayan adam var, öyle az buz da değil. Yapılması gereken şey birisinin çıkıp bu adamları toplaması, şöyle bir varlığını göstermesi.

Bundan sonra Admin'e Mtg başlığı açın dersen (ki kendisi de MtG oynuyor) bir sonraki sabah hepimiz burada bir MtG ana başlığı görürüz. Kule dahilinde yapılacak MtG etkinliklerine, ya da bir MtG tayfasının oluşmasına kimse hayır demez. Bilakis, başımızın tam ortasında yeriniz var.

edurus77:
Söyle en azından bir 8 kisi çekirdek kadro olusturabilsek zamanla kuleyide ele geçiririz (:

Evet,bende cok oynuyorum orada ama hani rastgele bir gün gidip orda olan insanlarla oynama sansı oluyor,bir gün belirleyip bu oyunla ilgilenenleri toplayabilirsek en azından ayda bir ve ya iki turnuva yapabiliriz diye düsünüyorum...Özellikle izmir con'a gelen arkadaslarımız da farketmislerdir, turnuvada oynaması casual play'e göre daha heycanlı ve eglenceli oluyor (:

Ruhi:
Forum devrilmeden önce bir magic kısmı vardı. Onu tekrar açıyorum.

NOT: Aslında bir de özür hani, keza bu kısımları ben yarattım. Magic'i unutmuşum.

NOT 2: Ben de hani anca ayda bir draft, vs. gibi bir şey yapılacak olsa, katılmak isterim.

Zero Origin:
Aslında bende bu konuda destek veriyorum ve yapalım diyorum ama yaparsak güzel bı vakit belirleyip güzel bı reklam yapalım ve tabikide kazanana yakışan bı ödül bulmamız gerek sizce ?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git