Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Yüksek Elfler  (Okunma sayısı 18746 defa)

Azactoth

• E-Posta
Ynt: Yüksek Elfler
« Yanıtla #75 : Mayıs 10, 2013, 05:23:58 ÖS »
açıkçası puanlara bakmadım. Ancak Levent ile benzer görüşteyim.

Ama Semih'ten her yeni kitaptaki gibi hemen cheese bir iki noktayı yazmasını ve gözümüz korkutmasını bekliyorum :D.
Madem kulenin gamlı baykuşu olarak beni görüyorsunuz, hemen bir kaç yorum yazayım... ;D

-Banner of World Dragon gayet yeterli bir cevap neredeyse her elit tarafından alınabiliyor ... Shield of Sphery (lore attrb.) ile birlikte bir Phonix Guard grubunun normal 3+ / Magical her şeye karşı 2+ Ward save'i oluyor... hani hemen dikkatimi çeken bu oldu...

- Onun dışında Bs5, S4 24"'e flaming magical bow da iyi kafa bir wood elf olarak kıskandım... Hani her nekadar waywatcher kısa menzilde killing Blow atsa da adamların tanesi 24 puan, bu arkadaşlar 13-14 gibi bir puana alınıyorlar ve skirmish değiller ASFler, move etmezlerse 2 sıra fazladan ok atıyorlar... hani 5x4 dizilmli bir ünite hareket ederse 15, etmezse 18 atak yapıyor vs..vs...

- Fire Phonix, hele ki üstünde binicisi varsa acayip bir şey olmuş... 2+ya patlayayım, 5+ya full wound geri geleyim... bu arada bol bol hasar vereyim felan... acayip bir kafa... birde üstüne magic fazında "attığım zarlardan büyük olanı" 3 ve üstündeyse bonus kazansın Str artsın vs..vs...

- Lore Attribute, Shield of Sphery... bunu ilk duyduğumda wishlist sanmıştım... Her başarılı castingim için içinde bulunduğum ünite ward saveine +1 modifier alsın... Tüm büyücüler Phionix Guard ünitesinin içinden çıkmayacaklar gibi duruyor hem halberden dolayı reroll kaybedilmiyor...

- High magic Su tüm ünite etheral olsun ve 10", 20" move etsin büyüsü nedir öyle... Hani magic fazında hareket etmek undeath ordularının özelliği... ancak böyle bir hareket büyüsü undethlerde dahi yok...

-Vauls Unmaking çooook daha güçlü bir hale gelmiş... ben sana armour save'in ne ise onun üstünde atarsam no save of any kind 1 wound vereyim sen buna look out sir atama(özellikle ünite içinde target edebileceği yazılmış ve atak template değil), bir de üstünden random bir item uçurayım... (çoğu savaşçı karakter en kötü ihtimalle 3+ ya hiç bir şekilde engelleyemediği 1 wound yiyor... özellikle Herolar genellikle sadece 1, bilemedin 2 magical item taşıyorlar, BsB magical banner taşıyorsa (aklıma hemen beast banner geldi)otomatikman banner yok oluyor...

-6. büyü Lore of fire'ın 6. büyüsünden defaatle daha iyi çünkü template atmıyor, ünitedeki her modele vuruyor ve S4 flaming çok can yakacak bir güç hele ki horde oyanan oyunlarda...

- Fire ball gibi ancak 2d6 vuran büyünün büyüğü daha kısa menzilli olmakla birlikte fireballdan daha iyi 4d6 S4 flaming ortalamada neredeyse bir hydra demek...

- 15 puana 4+ parry save... biri Shield of saphery mi dedi... ;)

İş yerinde olduğum için hani çok hızlı geçtim kitabın üstünden bu yukarıda yazdıklarım hemen göze batanlar...Her zaman dedğim üzere masa üstünde görmeden kesin karar vermek zor ama yukarıda yazdıklarım kağıt üstünde iyi gözüken konular...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #76 : Mayıs 10, 2013, 05:50:12 ÖS »
tabi herkes baktığı taraftan görüyor biraz :)

dikkat: book of hoet her çifte IR vermiyor artık...sadece bir zarı rerollama hakkı veriyor."6" lar rerollanmıyor...

banner of sorcery yok...güçlü olan o son büyünün casting roluda oldukça yüksek..hani ünite fareye dönüşsün büyüleride var bu oyunda.

o yüzden bir zahmet büyücüye eskisinden daha az puan verelim..hani ben 10 zarla mindrazor atamyorum

armor of caledor artık 6+ ws ile 50 puan ve great weaponla asf değiliz...yani 3 tane S6 vuran 2+ as 5+vs noble artık yok

puanlar düştü...yalnız..spearelf halen 9 puan...kalkanlı silver helm 23...yay+spear taşıyan fast cavalary ise 19

ben shadow warriorları çok beğendim BS5 ile

Phoneix guardlar, içine büyücü sokarmıyım bilemiyorum...ama 3 sıra savaşmaları harika olmuş..horde koyup asuryan yürü dedi yürüdük yapabilirim :D

Lorde seçeneklerinin atması güzel bir hava vermiş, eskiden ordu tek düzeydi...şuan çok farklı şeyler yapılabilir gibi duruyor ki,,,ne yapsam bilemiyorum. Lore master of hoet dediğimiz adam lvl2 büyücü..lvl4 büyücüyle dispellerken arkadaşı benim 8 büyü biliyor olmam sizi engellemeyecek.

anka kuşlar hakkaten güçlü gözüküyor lafım yok..ama halen yeterince ok atılırsa ölebilirler gibi...hani ben karşımda necropolis Knight görünce naparım diye kara kara düşünüyorum..ondan ne kadar fazla ne kadar az tehlikeliler bilemedim.

ha birde direk Levente: abi deneyip görmek lazım...ben eski edisyonda sana karşı "auto lose" durumundaydım.
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2013, 06:10:11 ÖS Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #77 : Mayıs 10, 2013, 06:16:04 ÖS »

Yok durum öyle değil... benim burada yazdıklarım ordunun öne çıkan güçlü yönleri, yoksa Book of hoetin de Armour of calidor'un da farkındayım... ve yeni çıkan bir kitapta yeni ve güzel kurallar olması tabi ki normal... ancak hani yeni çıkan kitaplardaki şu anki oynanan oyunlarda bence öne çıkacak, dengeyi değiştirecek şeyleri nerdeyse her kitapta yazdım... Üstüne bir de Alkım da buna gönderme yapınca, o gözle High Elves'e bir bakmış oldum... :)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #78 : Mayıs 10, 2013, 06:20:41 ÖS »

Yok durum öyle değil... benim burada yazdıklarım ordunun öne çıkan güçlü yönleri, yoksa Book of hoetin de Armour of calidor'un da farkındayım... ve yeni çıkan bir kitapta yeni ve güzel kurallar olması tabi ki normal... ancak hani yeni çıkan kitaplardaki şu anki oynanan oyunlarda bence öne çıkacak, dengeyi değiştirecek şeyleri nerdeyse her kitapta yazdım... Üstüne bir de Alkım da buna gönderme yapınca, o gözle High Elves'e bir bakmış oldum... :)

yok abi lafım direk sana değil...kendime falan... hani ben kendi kaybettiklerimi yazdım/yazacaktım biraz... Şuan ordu biraz daha elf ordusuna benzemiş...core olayı harika durumda mesela...cheese lik olayını denemek lazım biraz..

The elves are watching

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #79 : Mayıs 10, 2013, 07:38:03 ÖS »
Benim kitabın nesi çiizdi. ;D

Hadi hayırlısı olsun HE'ler.
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #80 : Mayıs 10, 2013, 08:00:46 ÖS »
Benim kitabın nesi çiizdi. ;D

Hadi hayırlısı olsun HE'ler.
Senin çıkan kitap yanlış hatırlamıyorsam ikinci kitaptı... ve Orc And goblins kitabı da Tomb King kitabı da gücü abartmak adına çok bir şeye sahip değil.. Ki genelde her edisyonun başında çıkan kitaplar (%90 Orcs and goblins) daha sonra çıkan kitaplara göre biraz gölgede kalıyor... Yinede tüm ünitlere killing blow, klingblow varsa 5+ ya olsun güzel büyü kaldı ki necropolis Knight ta çıktığı zaman çok güçlüydü.. Şu anda sadece Güçlü bir ünite.... ;D İlla yorum yaptıracanız.. Kendimi Cem yılmazın fundamentalsta anlattığı gurme gibi hissettim ;D ;D ;D

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #81 : Mayıs 10, 2013, 10:09:04 ÖS »
lore özelliğili ile ward saveler en fazla 3+ oluyor hani ama stackable olması gerçekten en güçlü lore pasifi.
parry save'i arttırdığı gibi, herolara vereceğiniz ward saveleri arttırarak kuvvetli hale getiriyor.
Bu arada high elfler gerçekten çok vuracaklar...
(şöyle horde bir phoenix guard'dan 3+ rerollu s4 41 atak yemek gerek)
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #82 : Mayıs 10, 2013, 10:57:52 ÖS »
lore özelliğili ile ward saveler en fazla 3+ oluyor hani ama stackable olması gerçekten en güçlü lore pasifi.
parry save'i arttırdığı gibi, herolara vereceğiniz ward saveleri arttırarak kuvvetli hale getiriyor.
Bu arada high elfler gerçekten çok vuracaklar...
(şöyle horde bir phoenix guard'dan 3+ rerollu s4 41 atak yemek gerek)
   İşte bu adamların 3+ ward save ve 2+ magical ataklara karşı ward save ile dolandığını düşün birde... Sanırım Playtestler sırasında rare olmalarının ön görülmesi bu sebeple olmalı.... ;) hani böyle bir horde'u neyle nasıl kırarsın bilemedim... :) bir önceki warriors of Chaos kitabında choosenlar 3+ ward save aldılar mı (ki bunu yapmak için kurallar ilk yazıldığında böyle yapılması düşünülmemiş olan ama wording sebebiyle sünürebiilinen ve 1/3 ihtimale kadar düşürülen şu reroll saçmalığını saymazsan, 5-6 yada 6-6 atman gerekiyordu... buda 1/18 ihtimal demek) bu adamlardan uzak duruyordun... ancak o adamların tanesi 21 puandı... Phionix Guardların ise tanesi 15 puan ve otomatik 4+ ile geliyorlar içlerindeki bir büyücü büyü yaptığı anda 3+ ward'a düşüyorlar...(Büyücünün de lord olup 4+ ward save'i varsai, o da 3+ya düşmüş oluyor)... hani 28 choosen puanına, 40lı horde yapabiliyorsun... kaldı ki içlerine phionix guard hero koydunmu, ünite world dragon bayrağı olmadan da büyüye karşı 2+ward save kazanıyor... bu durum da White Lions yada Swordmasters gibi ünitelere bu banner'ı verebiliyorsun... ve 40 phionix guard'ı ignore etmek te pek kolay değil... kaldıki roundda etheral 20" extra move kazanma şansları olduğu düşünülürse, neredeyse imkansız ;)

Bu arada yeni dikkatimi çeken artık 15 modellik Cavalrylerin daha efektif olduğu (unutmayalım elf cavalrysi de 3 sıra vuruyor... ) ve sanırım maslarda daha sık cavalry görebileceğiz...

Neyse daha önce de söylediğim gibi gelsinler hel bir de görelim :)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #83 : Mayıs 10, 2013, 11:32:08 ÖS »
semih abinin dedikleri bnmde kafamda dolanıyordu..hani 2 birlik phoneix guard almış olduğuma çok seviniyorum şuan...
anka horde eski edisyonda bile oldukça etkili birşeydi...sanirım dwellers below falan çözer önce...

Yeni kurallarda en işe yarar nokta extra rank'in atak yapması bence, çünkü ünite içine büyücü koymak hala yapmak isteyeceğim bir şey değil. Eskisi gibi etheral mage combosuda kaybolmuş.3+ ya güvenip t3 armorsuz büyücüyü kombata sokmam istemem pek.
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #84 : Mayıs 11, 2013, 04:13:28 ÖS »
Army builderdan baktımda şöyle...ne magical itemların kaybolduğunu anca fark ettim...hani öyle böyle kombolarımız yok olmuş...
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #85 : Mayıs 12, 2013, 08:51:39 ÖS »
1500 pts lik ilk rosterımı hazırladım..rakip istiyorum?
The elves are watching

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #86 : Mayıs 13, 2013, 01:29:55 ÖÖ »
Ayrıntılı bakıştan sonra 3+Wsw rare horde cheese olayına başvurulmazsa gerisi iyi gibi geldi bana. Hani mesela alevli meyve çok acayip yeniden doğuyor ama hem çok puan hem de statları kötü. Hani en az 1 defa doğmadan telafi edemez açığı gibime geldi. Bu arada rossterı denemek isterim  ama şöyle bi daha yüksek puan görelim :D hatta girsene kumpanyaya? düşük puanların da gideri var nasılsa.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #87 : Mayıs 13, 2013, 02:34:40 ÖÖ »
Ayrıntılı bakıştan sonra 3+Wsw rare horde cheese olayına başvurulmazsa gerisi iyi gibi geldi bana. Hani mesela alevli meyve çok acayip yeniden doğuyor ama hem çok puan hem de statları kötü. Hani en az 1 defa doğmadan telafi edemez açığı gibime geldi. Bu arada rossterı denemek isterim  ama şöyle bi daha yüksek puan görelim :D hatta girsene kumpanyaya? düşük puanların da gideri var nasılsa.

kaybettiğimiz o kadar çok magical item var ki...roster yaparken kime ne versem diye saç bas yoldum. Alevli anka biraz kumar...hani d6+d3/rank s4 hit direk katliyam sebebi..ama top atarsın veya yeterince ok atarsın ölür gider garibim.

Bu ara ufak puanlar istiyor canım üstat...1500 oynayıver..hani oynanmaz deme..oynanıyor..

abi daha öncede girsene dediydin :) bende sana boyalı ve yeterli modelim yok dediydim..

edit: phoneiex guardlar special üstat...3+Ws demişsin ya..gayet horde yapılabilir yani..yapıcamda..ama 3+ ws zor biraz...içine büyücü koymak hala riskli...
« Son Düzenleme: Mayıs 13, 2013, 02:43:40 ÖÖ Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #88 : Mayıs 13, 2013, 09:44:25 ÖÖ »

abi daha öncede girsene dediydin :) bende sana boyalı ve yeterli modelim yok dediydim..

Enis, kumpanyanın yapılma sebebi daha fazla oyun oynanmasını ve model boyamasını sağlamak... Boyalı yeterli modelim yok diye kumpanyaya katılmamak olur mu ? Bende kişisel bir sebepten İzmirde olamayacaksın falan sandıydım... :-[ Sen model boyamaya devam et... elinde ne var ise onunla katıl kumpanyaya... Aman diyeyim... maksat kaş yapmak, göz çıkarmak değil ;)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #89 : Mayıs 23, 2013, 09:43:26 ÖS »
HE ANALİZ RAPORU

İçime sinmedi pek genel olarak...arcane item bırakmamışlar orduda...

Onun dışındaki herşey iyi..
« Son Düzenleme: Mayıs 23, 2013, 09:47:47 ÖS Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching