Modelcilik Ve Boyama > WHFB

Guardians of Shishak

(1/19) > >>

vace:
Şimdiye kadar boyadığım modelleri IKEA dan aldığım kum ve mor taşlarla flocklamaya başladım. İmzamdaki 205 puanlık modellerin resimleri aşağıda ;)

Chariotlardan bir tanesinin tabanını komple kumladım onlara movement tray kullanılmayacağı için ama çok güzel durmadı sanki, sizin fikirleriniz nedir?

http://img200.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img200/8383/1311923226zal.smil

Azactoth:
Ellerine sağlık veysel... Ben kenarların kumlanmamasından yanayım... modelin çevresinde oluşan kontur benim hoşuma gidiyor... tabi ki bu tamamı ile kişisel bir zevk... tekrar ellerine sağlık...

Barbar139:
bence de komple kum o kadar iyi durmamış

eline sağlık abi, özellikle akrebin kıskaçları beni benden aldı

mereghost:
Kıyak olmuşlar ya, tebrikler. Bence modellere (ve kuma?) wash atarsan süper olur.

Bu arada bence komple kumlama kötü durmamış.

burock:
veysel, ilk defa senin modellerini gördüm desem abi... :)

modeller on numara, eline salık. kum konusunda semihin dediklerine katılıyorum, modelin baselerinin kenarlarının kumlanmaması lazım. ama siyah da bırakmamak lazım. koyu bir kahverengiyi tercih ediyorum ben. kadim zamanlarda goblin green'e boyanırmış yannız, onu da bir not düşeyim.

kumlamanın hoşuna gitmemesinin 2 nedeni var bence. birincisi kumun rengi, ikincisi de tekdüzeliği. renk olayını düzeltmek için sepia ya da devlan wash kullanabilirsin. tekdüzeliği gidermek için ise, farklı flock kullanımı öneririm. taş zaten düşünmüşsün, bunun haricinde kurumuş çalı efekti verecek flocklar kullanmakta fayda olabilir. ben minilerin baseleri için en az 2 çeşit flock kullanırım mesela. bunun haricinde, chariotların baseleri büyük olduğundan, daha çok dekorasyona ihtiyaç olacaktır. kaktüs, kumlar arasında kemikler, harabe kalıntıları vs ilk aklıma gelenler. Daha da zenginleştirebilirsin tabi.

tekrar eline salık.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git