Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 40K Turnuvası İçin Terrain İhtiyacı  (Okunma sayısı 5413 defa)

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: 40K Turnuvası İçin Terrain İhtiyacı
« Yanıtla #15 : Şubat 29, 2012, 04:24:52 ÖS »
Terrain eksiğini gidermek için imperial sector ile başlamak daha iyi bir fikir bence de, biraz laz müteahhit mantığıyla yaklaşırsanız 4'ten fazla bina çıkıyor, benim evdeki masa için 5,5 tane çıkarttık :P

Shrine yüksek ve geniş olduğu için LoS kesiyor ve masaya ciddi etki ediyor bu nedenle oyun kulübünde birkaç tane bulunmasında fayda var, oyunlarda terrain etkisinin gerçekten hissedilmesi ve taktik derinlik sağlanması açısından.

Binalar tabansız yapılabiliyor (ben evdekileri tabansız yaptım mesela), o zaman kuralları değişiyor, area terrain olmuyor filan gibi.  Kulüpte çeşitlilik olması açısından iki türlüsünden yapmakta fayda var bence.
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #16 : Şubat 29, 2012, 05:20:43 ÖS »
Öncelik sector ve shrine'da diyelim mi? Umarım bir tane gelir Türkiye'ye yakında diyelim. Shrine için de aynı durum.

NOT: Kule'deki ilk setten biz de 4,5 tane çıkartmıştık. Heh. Biraz fazlalık da kalmışmıydı diye anımsıyorum.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Mart 01, 2012, 03:41:44 ÖS »
Bence, Sector + Shrine gayet iyi bir başlangıç hamlesi olur, araya 1-2 tane orman da atarsanız zengin gösterir :)
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #18 : Mart 01, 2012, 06:00:47 ÖS »
Oversoul'da bu yukarıda bahsi geçen ürünler maalesef yokmuş. Bakalım bu ay için bir sipariş verilecekmiş. Ekletebilirim, vs. gibi bir sohbet geçti. Bakalım.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain