Savaş Çekici > İstatistikler

Ocak Ayı İstatistikleri

(1/4) > >>

Barbar139:
7 Ocak Cumartesi
1275 pts
Soviet Guards Strelkovy vs
German Wermacht Grenadiers
Fighting Withdrawal

Attacker: Germans
Defender: Soviets

Bu maçın ardından kumpanya oluşturmaya karar verdik =)

Biz dig-in biçimde, sol kanatta 2, sağ kanatta 1 objective koruyarak başladık. 4. turdan itibaren adamlarımızı sahadan çekiyoruz, 6. turdan itibaren de masadan objective kaldırıyoruz ve bu sırada hiçbir objective'i almanlara kaptırmamız gerekiyordu. Levent benim sağ kanadımı umursamadı, oradaki dig-in rifle birliği de ömür billah orada kaldı.

Sol kanada alman piyade saldırısı başladığı sıralarda masanın merkezinde t-34 vs stug savaşı patlak verdi, stuglar yavaş yavaş tüm tanklarımızı patlatsalar da en azındant-34'ler stugları piyadeyi rahatsız etmeyecek şekilde oyaladı. maçın daha ikinci turunda ambushtan çıkan sovyet topçu tugayı, marderlerin ikisini de kaldırarak levent'i gözyaşlarına boğdu. Sol kanatta kan revan içinde bir piyade siper savaşı sürdü, almanlar saldırdıkça biz geri püskürttük ve sonunda alman piyadesi tükendiğinde bizden de geriye pek birşey kalmamıştı. (tabi saldırıları püskürtmemizde volley fire ile muhteşem savunma yapan 76mm toplarımızı unutmamak gerek)

Masada piyade kalmadığında sol kanatta kalan objective'i tutan topçu grubu, tek başına kalan stug tarafından assault'a uğradı(!?). Yan zırhına yaptığımız isabetli atışları sektirmek için 2 zarda da min 5 atması gereken tank, 5-6 atarak yıldızlaştı ve topçu grubunu geri püskürttü. Objevtive'i verdik, ama ziyan yoktu, sonraki tur onu da masadan kaldırdık ve geri çekilmeye devam ettik.

Masadaki son objective, sağ kanattaki dig-in infantry tarafından tutuluyordu. Levent'in oraya yetişmesi imkansızdı, 3+ atabilirsem maçı alıyordum, atamazsam company morale check kaybı sonucu kaybediyordum. Olmadı, atamadık ve "next time my friend" diyerek sahadan çekildik.

German Victory

Sağol Levent, uzun sürse de süper keyifliydi. Hani o kadar ki dedik artık bir campaign yapalım =)

DNA Maniac:
Ben de teşekkür ederim süperdi gerçekten. Ve sanırım ben kuralları bilmeyince kural naziliği yapamadığımdan benimle maç daha keyifli olmalı :D

Barbar139:
10 Ocak Salı
1410 pts
Soviet Red Army Strelkovy
vs Italian Alpini Company
Breakthrough

Attacker: Italians
Defender: Soviets

Kumpanyanın ilk maçı kutlu olsun! :)

Resmen oyunu hatırladım. Ruhi, defender olmayacağı için Alpini seçmişti. Reserve'den gelen Alpini grubunun Fearless Veteran olması canımızı çok yaktı, tanklar tek başına o kanadı halleder diyordum, baktım olmayacak, bıraktık siperi fln o tarafa koşmaya çalıştık, tabi bunu yaparken bir kere daha piyadenin böyle cafcaflı işler yapmaması gerektiğini, aralarda başka platoon'un adamları varken hareket edilemediğini, ya dümdüz koşması ya da durup siperi koruması gerektiğini hatırlamış oldum.

Evde zaman bulduğumda fotoları da yükleyip daha detaylı yazarım. Özetle, italyan light tankları bir rifle ve hmg grubumuzu biçtikten sonra yok oldu. Assault fazlarında kötü kararlar verdim, bir de italyan'ların fleet'i olması işi çok bozdu. İki yandan bizi saran italyanları püskürtemeyeceğiz gibi görünürken fearless veteran alpini, t-34 atışı sonrasında bir anda sahayı terk etti. Puan hesabında italyan üstünlüğü vardı ancak objective hesabında maç berabere bitti.

Eyvallah abi, oyunu, taktikleri hatırladık ettik...

Ruhi:
Harikaydı. İlk defa Alpini oynadım ve Veteran çocuklarla oynama şansım oldu. Muhteşemm bir tecrübeymiş. İtalyanların özel kuralı gereği hep defender olduğumdan, defender tarafının hislerini tahmin ediyordum. Bende senaryonun özelliği olarak arkadan gelecek birlikleri, bir piyade ve bir light tank seçtim.

Soviet ateş gücü bu kadar yüksek olmasa, biraz da dışarıdan gelen veteranlar becerikli olsa, her şey tıkır tıkır gidecekti(evet çok şey istiyorum :)). Flank attack olarak gelen veteranların 3 tur boyunca bir dig in yapamamaları ve sonra ilk company moral check de gitmeleri oyununun benim açımdan ana hikayesiydi diye düşünüyorum. Keza, cidden 1 tane kill yapmadan (ama psikolojik olarak müthiş etki getirdiler, o başka) geldikleri gibi gittiler. Ancak diğer taraftan Ruslar arkadan gelen kalabalık birliği görünce yerlerini tek ettiler, biz de takibe başladık. Ortada üç tank, bir iki takım rus askeri kalsa da maçı kazanamadık. Tanklar savaş alanının kralı derler, tamı tamına bir kez daha hissettim hani.. :)

Oyun boyunca harika assultlar yaptık. Hem L6/40 tanklar, hem de Alpini müthiş assultlar ile oyunu kazanmamızı sağlamaya çok yaklaştı diye düşünüyorum. Cidden rusları söküp attılar. Avanti! diyelim. Çok eğlenceliydi, hiç değilse oyunu anımsadık. Umarım Levent bizim bitiremediğimiz işi yaparda gönderir Rusları daha da Motherland'in derinliklerine.

Barbar139:
12 Ocak Perşembe
1500 pts
Soviet Red Army Strelkovy
vs German Schnell Company(sanırım)
Fighting Withdrawal

Levent değişik bir ordu kurmak istemiş ve reconnaissance birliklerine dayalı bir liste oluşturmuş. Bizim çocuklar aşağı yukarı klasikti, çift objective'li tarafa 2 rifle, tek objective'li tarafa da 1 rifle grubu dizdik ve siperde bekledik. Recce grupları onlara ateş edildikçe geri çekilince alman ilerleyişi baya zorlaştı. Frp oyununun başlamak üzere olması nedeniyle oyunu erken bitirelim dedik, 50-0lık bir sovyet zaferi önerim kabul edildi ve oyunu bıraktık.

Levent'inki gayet eğlenceli bir listeydi, bende de kazachi vs tadında listeler oluşturma hevesi geldi :D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git