Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: cadian vs. catachan  (Okunma sayısı 5169 defa)

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
cadian vs. catachan
« : Ocak 08, 2012, 05:01:57 ÖS »
imperial guard denen para tuzağına fikren kapılmış durumdayım ama gerek fluff grekse renklendirme olarak eksik olduğum bir konu IG bu hesaptan dolayı da hangi başlangıç setine yöneleceğime karar veremedim. eh, madem karar veremedim klübe danışayım dedim. Discuss.

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
Ynt: cadian vs. catachan
« Yanıtla #1 : Ocak 08, 2012, 09:35:44 ÖS »
Küçük rambolar candır :D
I am Alpharius

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 08, 2012, 10:07:42 ÖS »
Fluff olarak;

Cadian daha mechanize ve veteran sayısı daha fazla olan bir ordu. Yani tüm piyadeler bir chimera'nın içinde olsa güzel olur dersen kesin Cadian oyna derim. Ayrıca Vendatta, Valkyrie, Hellhound gibi fast choiceları çok daha fazla kullanıyor Cadian birlikleri. Kısacası daha zengin çocuklar. Heh. Diğer taraftan Cadian birliklerinde hani doğru kelime bu mu bilmiyorum ama 'exotic' çocuklar biraz daha az oluyor. Ogryn, Ratling, Riderlar falan pek yer almıyorlar.

Minyatür olarak;

Ben bu çok kaslı abiler fikrini sevmedim pek, ama cidden kişisel tabi. Diğer taraftan Cadian'lar haliyle öyle olmak zorunda değil ama tanklarını falan daha temiz tutuyorlar. Catachan biraz daha zor günler geçirmiş minyatürler havasında boyuyorlar. Tabi tamamen kişisel hikaye.

NOT: Cadian oynamanın bir iki yararı var tabi ortada. Bir sürü boş bit var bende. İstediğin gibi kullanabilirsin. Ayrıca abi ne zaman istersen, minyatür çantası orada hani. Hoşgeldin.. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 08, 2012, 11:16:42 ÖS »
Vostroyan ya da Death Korps of Krieg dururken aaaa...

Şu abinin karizması kimde var?

O değil de Zulu kabilesi temalı IG ordusu bile gördüydüm ben gavur forumlarında.
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2012, 11:20:20 ÖS Gönderen: sargon »

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 08, 2012, 11:30:58 ÖS »
ah ya o abilerin maşallahı var ama tanesi 3.5 ila 10 paund can dayansa mal dayanmaz yani..

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 09, 2012, 12:47:47 ÖÖ »

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2012, 01:32:40 ÖÖ »
catachan modelleri tam 2. sınıf aksiyon filmi karakterleri lan. arnold ve arkadaşları.

"Lanet olsun joe, sakın öleyim deme"

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 09, 2012, 12:09:48 ÖS »
ALternatif olarak pırıl pırıl bir ordu:
http://www.belloflostsouls.net/2009/08/40k-painting-mordian-iron-guard.html

Not:T 4 insan mı olurmuş arkadaş,alayınız mutant valla!

Ama şu adam hakkaten ateş ederken bence "Al dostum,öğle yemeğin!" diyor.
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440247a&prodId=prod40004a

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ocak 09, 2012, 04:50:41 ÖS »
Kesinlikle Cadian;

- Erdinç'in 2. sınıf aksiyon filmi yorumuna katılıyorum.
- Jungle warrior teması bende hiç 40K duygusu yaratmıyor.
- Elbise boyamak çıplak adam boyamaktan çok daha rahat.

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ocak 09, 2012, 05:34:39 ÖS »
Bir Steel Legion Mareşali olarak ben de dahil olayım :) Yukarıdaki FW modelini de Halil İbrahim Paşa modeli olarak kullanıyorum ;)

IG'nin en güzel yanı karıştırma hakkının olması!  Bir crusade veya önemli bir savunmaya galaksinin her yerinden IG birlikleri geldiği için ordunda ana bir temanın yanında bir sürü hoşuna giden başka model de kullanabilirsin.

Mesela benim ordum Armageddon Steel Legion temalı ondan ağırlıklı olarak onların modelleri var ama bunlara ek olarak bir Valkyrie birliği tamamen catachan modellerinden yapılma (I love the smell of napalm in the morning!), bazı ağır silah birliklerim Cadia'dan gelmişler yardıma, Stormtrooper modeli olarak da kasarkin kullanacağım (çünkü onlar ne biçim model!). Sözün özü rahat davranabilirsin IG konusundan SM ordularında olduğu gibi yeknesak olmak zorunda değiller ;)

Steel legion modellerini de e-bay'dan bir hayli ucuza alabilirsin aklında bulunsun! 
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

Barbar139

• YK GM
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ocak 09, 2012, 08:18:31 ÖS »
abi ne yaparsan yap, nolur biraz convert et

ben artık şöyle şeyler görmek istiyorum kulede

"If you're going through hell, keep going."

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ocak 09, 2012, 09:01:01 ÖS »

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Ocak 09, 2012, 10:30:02 ÖS »
REPOST!

Farklı bir fikir olarak Tallarn'lı bir ekip yapıp her türlü WMD(Weapons of Mass Destruction) verebilirsin hani Devasa roketidir zehirli gazıdır falan...GLA kafası :D