Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Dark Angels, Forge World Listesi  (Okunma sayısı 4467 defa)

Dark Angel

• Misafir
    • E-Posta
Dark Angels, Forge World Listesi
« : Aralık 10, 2011, 07:20:35 ÖS »
Hep savunmusumdur, Dark Angels 4th Codex'te bir suru tutarsizlik var.  Ozellikle Dreadnought listeleri hic adil degil.  Hatta, onlarin zayif, kati ve tutarsiz oldugunu soyleyebiliriz.  Biraz Forge World'un Imperial Armour kurallari inceledim.  Cok etkilendim.  O kurallarda Dark Angels'in sahip oldugu Dreadnought secenekleri daha genis, daha tutarli.  O yuzden, Dreadnought seceneklerimi o listelerden yapmak istiyorum.  Orn:

GW DA Kodeks: Dreadnought (CCW/Storm Bolter + Assault Cannon dahil) 125. Storm Bolter yerine Flamer (Hvy degil) +5, Assault Cannon yerine TL Auto (beles), Plas Cannon (Beles) Multi Melta (Beles) TL Las Cannon +20  Dikkat - Missile secenegi yok.
Venerable olunca + 20 (BS WS 4 olarak degismez, ama Hard to Kill kurali gecerli)  

Dread + TL Auto + CCW/Storm: 125;  Venerable + Assault Cannon + CCW/Flamer: 145

Forge World Kodeks: Dreadnought (CCW/Storm Bolter dahil) 75.  Storm Bolter yerine HVY Flamer +10, Sag Kolda: TL Auto +35, Assault Cannon veya TL Hvy Bolter + 30, Plas Cannon veya Mult Melta + 40 TL Las Cannon + 50, CCW yerine Missile +10

Venerable (BS WS 5, Hard to Kill, CCW/Storm Bolter dahil): 125.  Butun diger silah secenekleri, Dreadnought ile ayni.

Dread + TL Auto + CCW/Storm: 110; Venerable + TL Auto + CCW/Hvy Flamer: 170

Forge Dread, GW'dan 15 puan daha ucuz.  Forge Venerable, GW'dan 25 puan daha pahali.

Ustelik: Forge World kurallarinda sadece ve sadece Dark Angels'a ozel bir Dread secenegi daha var: Mortis: CCW yerine, sag kolda ne agir silah varsa aynisi sol kolda olacak: 2 TL Las Cannon, 2 Plas Cannon, 2 TL Auto Cannon vs. 65 puan + TL Las Cannon 100, TL Auto Cannon 70, TL Hvy Bolters 60, 2 Missile Launcher 50

Forge World Dread secenekleri kullanmak istiyorum.  Umarim itiraz etmezsiniz.
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2011, 07:23:04 ÖS Gönderen: Dark Angel »

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Dark Angels, Forge World Listesi
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2011, 07:31:31 ÖS »
- Iain bu seçenekleri okuduğun yerin bir linkini atarmısın?

- Her ordu yapışında elinle yapmak zorunda kalacaksın. Army Builder falan kullanamayacaksın. Emin misin?
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Dark Angel

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 11, 2011, 09:26:39 ÖÖ »
Link yok.  pdf'leri yollarim (Imperial Armour Apocalypse, Seige of Vraks vs)  Army Builder'i bir yere kadar kullanmaya devam edecegim.  Sadece Dreadnought'larim icin bu listeleri kulanmak istiyorum.  Elle yazarim.  Biraz zahmetli gobi gozukse de sonunda isime yarar.  Deathwind Droppod ilerde soz konusu olabilir belki.  Ama Warhound'u 'simdilik' kullanmayayim :)

Dark Angel

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Aralık 15, 2011, 12:53:08 ÖS »
Update var.  Dread puanlari daha da uygun simdi.  DA, Black Templars icin yeni bir Dread versyonu var - Chaplain Venerable Dread.  Normal bir Ven gibi ama "Litanies of Hate" ozelligiyle "charge" yaptigi zaman "re-roll to hit" imkani saglaniyor, butun BT ve DA Chaplain'lar gibi.  Cok hos.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Aralık 15, 2011, 01:58:09 ÖS »
Iain, update'i bulamadım. Şunların linklerini atarmısın, merak ettim çok bize de bir şeyler varmı acep diye.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Aralık 15, 2011, 04:39:23 ÖS »
Imperial Armour Volume Five - The Siege of Vraks Part One olması lazım.

Dark Angel

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Aralık 15, 2011, 09:10:45 ÖS »
email olarak ek yapip gondermeye calisacagim.  IA Apocalypse II and Seige of Vraks. IA Apocalyose Second Edition'u bulamadim henuz.  Torrent linklerini yolladim.
« Son Düzenleme: Aralık 15, 2011, 09:18:31 ÖS Gönderen: Dark Angel »

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Aralık 23, 2011, 03:33:58 ÖS »
Selam Ian,

Bu Ven. dred'in araç dmg zarını reroll ettirmesinin etkisini hiç kullanmadığımdan bilemiyordum. Dün Salih ile yaptığımız maçta Salih 2 tane Ven. dred ile çıktı. Şunu net olarak gördük ki BS 4 TL bir silah sıktın mı 3+ reroll zaten fazlasıyla yeterli BS 5 oldumu 2+ reroll oluyor ki zaten işini yapan bir alete fazladan puan yüklemekten başka bir şey değil.

Şimdi aşağıya 3 seçenek yazacağım;

SM Normal Dred - 1 tane TL Autocannon ve 1 tane ML ile 125 puan
SM Ven. Dred - 1 tane TL Autocannon ve 1 tane ML ile 185 puan
DA Ven. Dred - 1 tane TL Autocannon ve 1 tane ML ile 145 puan

Hangisi en puan efektif dersen, hiç düşünmeden DA Ven. Dred derim. Abi, 3+ TL ile ben zaten vurucağımı vuruyorum, B5 için +40 puan vermenin hiçbir anlamı yok. Ven. dred esas olayı dmg zarını reroll ettirmek. DA hiç gereksiz puan harcamadan bu özelliği hop alıyor.

Ben senin yerinde olsam 145 puana bu süper alternatifi hiç düşünmeden kullanırdım.

Saygılar,

Not: Abi anlaşılmayan yer olursa söyle ingilizce de yazayım. ;)

Dark Angel

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Aralık 29, 2011, 11:19:20 ÖÖ »
Normal ates yaparken BS4 kucumsenmeyecek bir rakam zaten, katiliyorum.  4-atisli Assault Cannon veya Twin Linked Autocannon (Heavy 2 + re-roll) soz konusu olunca, iskalamak mumkun degil.  (Derken, 1'i atmakta uzmanlastim!) WS rakaminin 4 olmasi benim icin biraz problemli.  Bazi boss ve canavarlarin WSi 5 olunca benim "keske codex ven olsa" demisligim oldu.  Neyse, ben zaten Plasma Cannon'u kullanmam (BS5 ise yarardi scatter durumunda).  Multi Melta silahini Ven'e versem o zaman BS5 cok isime yarardi.  Super bir silah bu ama tek atisli.  Insan iskalama ihtimalini en aza indirmek ister.

Evet haklisin, bu puanlarla DA Ven, WS BS 4 olmasi da olsa, cok guzel ve makul bir secenek.  Tesekkur ederim bu guzel degerlendirmen icin :)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Aralık 29, 2011, 06:00:56 ÖS »
Eywalah Abi.