Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Aralık Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 5476 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Aralık Ayı İstatistikleri
« : Aralık 02, 2011, 01:07:10 ÖS »
01.12.2011
Dwarfs (Burak) vs Warriors Of Chaos (Salih)
2500pts Battleline
Buz Yeli Savaşları Campana (Karanlık Ayin)
Dwarfs Crushing Victory

Düzen ittifakının geride olduğu tek cephede çok kanlı bir savaş yaptık. Bu cephenin özel kuralı gereği, template atan makineler 3+'ya çalıştığı için bu akşam makineleri evde bıraktım, full infantry ordusu + anvil ile geldim. ordu çok basitti:

- anvil
- BSB
- 40 hammerer
- 40 longbeard
- 40 warrior
- 40 miner

benzer şekilde, dövmek bizim işimiz dercesine gelmiş olan kaos biraderler de sağlam infantry basmıştı:

- sorcerer lord (4.lvl shadow)
- tzeentch BSB
- 28 khorne warrior (halberd)
- 27 khorne warrior (halberd)
- hellcannon
- köpüş
- köpüş

benim bi tane numara vardı koca oyunda: İkinci turn minerler gelince anvil destekli bir şarj ile bir warrior ünitesine yandan/arkadan gir, kır. bu kadar.

salih yerleşimi yaparken önce köpekleri yerleştirmeyi unuttuğu için, warrior birliklerinden biri savaştan çok uzakta kaldı. ben de tüm dizilimimi onun olmadığı kanada yaptım. bu sayede 1 regiment az manyakla uğraşabildim.

oyuna salih iyi başladı. ilk iki roundda hellcannon hammererleri göbekleyip, büyücü de longbeardlere IF pit of shades oturtunca büyük regimentlerim azaldı.

2. roundda minerler geldi, anvil de saçmalamadı. bu sayede, kombattan uzakta, tek başına olan 27lik warriorlara arkadan girdiler. Bu kombatta 8 wound yiyip hiç wound veremeyince kırıldık. Durduk felan da, warriorlar yüzünü döndü ve dayak başladı. Bu arada hesap yaptım, 8 rank dizilmiş 40 miner, 27 warriora arkadan şarj ettiğinde %83 ihtimalle kırıyor. Bırak kırmayı, kırıldık, kırmançi olduk, peh!

3.1.inde üçün birini alıp miner regimentini kaybettim normal olarak. aslında salih bu noktada ilerlemesini durdursaydı maçı kazanırdı. 500+ puan öne geçmişti zira bu miner muhabbetine. ama frenzyliği kendinden menkul biraderim üzerime yardırmayı tercih etti. Bu çok iyi bir fikir değildi; zira esas savaşın döneceği benim sol kanadımda benim 3, onun 2 birliği vardı. Bu avantajı kullanmak isterdim açıkçası ama salih, tam bu anda yine IF ile leadershipim S'im oldun büyüsünü yaparak merkezdeki birliğe duble şarj yapmamı engelledi. bildiğin yemedi şarj etmek S8 warrirorlara. Bu nedenle, normalde flanking yapması gereken warriorlarım, hellcannona şarj etti, bari onun puanını alalım hesabı.

4. roundda salih, 2 birliğiyle de uygun şarj pozisyonlarını aldığından, dedim ben edeyim bari şarj. hammererler BSB ve sorcerer lordlu birliğe, longbeardler de anvil desteğiyle diğer birliğe şarj ettiler. kırıldık mırıldık durduk allahtan. sonra rakibin atağını azaltmak için kombat reformla önümüzü beşe düşürdük. bu aşamada tek kurtuluşum, warriorların hellcannonu bir an önce kesip flank için yardıma gelmesiydi.

warriorlar 3 CC sonucu nihayet hellcannonu indirmeyi başarınca 5.2.de hammererleri dövmekte olan generalli BSBli birliğe yandan girdi. BSByi CCde indirip 2 ile kırdık, yo dostum bu kadarı da fazla diyen kaos bebeleri tabana kuvvet deyince, 2 takipçi birlikten biri onu yakaladı. yetmedi, takip ile longbearlerle dövüşen warriorlara yandan girdi. aynı fazda onları da kırdık, gerçi yakalayamadık; ama zaten bir warrior regiment + herolar + hellcannon çok puan. 6. roundda da bişiy olmadı, el sıkıştık.

3 senedir warhammer oynuyorum, hiç bu kadar bala g*te oyun kazanmamıştım. minerleri kaybettiğim andan sonra beraberliğe oynuyordum aslında. hellcannonu alsam 200, CCde BSByi kessem 200 de ordan 100 de bayrak puanı felan böyle hesaplar yapıyodum, sonra birden flank charge yetişti. hammererler sadece 6 kişi kalmıştı bu arada... :)

oyundan sonra salihle konuştuğumuz gibi, köpekleri önce deploy edip benim yerleşimimi görmemesi, bana avantaj sağladı. bu nedenle bir regiment uzakta kaldı. gerçi böyle diyorum da, puan alan tek kaos birliği de onlar oldu mal minerler yüzünden, heh... ayrıca yukarda yazdığım gibi, minerlerin puanını aldıktan sonra geri çekilip benim ınun üzerine gitmemi bekleseydi oyunu gene kazanırdı. ateş gücü de büyü gücü de ondan yanaydı üstelik. büyü gücü demişken, ayrı bir parantez açayım. muazzam dispel gücüme rağmen (1 zar çalma + 3 zar ekleme) sorcerer lord 2 adet büyü yaptı. hem de ikisi de yerinde büyülerdi. Üstelik miscastler sonucu sadece 3 warrior öldü ve BSB bir wound yedi. Yine de, bende hiç atış gücü olmadığını gördüğünde salihin büyücüsünü dışarı çıkarması daha doğru olurdu. hem daha rahat hareket, hem de miscast sonucu daha az risk.

ufak bir-iki not daha: ilk kez charging downhill dolayısıyla bonus aldım bu oyunda. hem de 2 kere :) Bir de, oyun boyunca 21 kişi kaybeden warriorlar, bu 21 kişinin 14ünü, scree slope (tepe) üzerinde şarj ederken dangerous terrain sonucu kaybettiler. tepede sapır sapı ölen cüceler, pehey...

MoM: Cüce warriorlar. western filmlerinde karavanları kızılderili baskınından kurtaran süvariler misali son anda yetiştiler. bir yandan girip öbür yandan çıktılar.

MaloM: Minerler... %83 ulan!

ZaroM: cüce warriorlardan flank şarj yedikleri round 2 ile kırılan kaos birliği o round durabilseydi işler değişirdi. hem kendi puanlarını muhafaza edebilirler, hem 6 kişi kalmış hammererleri kesip warriorlara reform edebilirlerdi. belki de en önemlisi, pursuit sonucu diğer kombata hammererlerin yandan girmesi söz konusu olmayacaktı. kısmet...

oyun için teşekkürler abi. ORDER HIGH FIVE! High 5 in order... 5... 4... 3...
War, war never changes...

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Aralık Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2011, 01:37:39 ÖS »
Salih lakap belirlendi IRci Salih... Gene ölmemiş gene az zarar vermiş...

Tebrikler bro...
Tomb Kings
2189+

blackwinter

« Yanıtla #2 : Aralık 02, 2011, 10:20:13 ÖS »
01.12.2011
Dwarfs (Burak) vs Warriors Of Chaos (Salih)
2500pts Battleline
Dwarfs Crushing Victory

Düzen ittifakının geride olduğu tek cephede çok kanlı bir savaş yaptık. Bu cephenin özel kuralı gereği, template atan makineler 3+'ya çalıştığı için bu akşam makineleri evde bıraktım, full infantry ordusu + anvil ile geldim. ordu çok basitti:

- anvil
- BSB
- 40 hammerer
- 40 longbeard
- 40 warrior
- 40 miner

benzer şekilde, dövmek bizim işimiz dercesine gelmiş olan kaos biraderler de sağlam infantry basmıştı:

- sorcerer lord (4.lvl shadow)
- tzeentch BSB
- 28 khorne warrior (halberd)
- hellcannon
- köpüş
- köpüş

benim bi tane numara vardı koca oyunda: İkinci turn minerler gelince anvil destekli bir şarj ile bir warrior ünitesine yandan/arkadan gir, kır. bu kadar.

salih yerleşimi yaparken önce köpekleri yerleştirmeyi unuttuğu için, warrior birliklerinden biri savaştan çok uzakta kaldı. ben de tüm dizilimimi onun olmadığı kanada yaptım. bu sayede 1 regiment az manyakla uğraşabildim.

oyuna salih iyi başladı. ilk iki roundda hellcannon hammererleri göbekleyip, büyücü de longbeardlere IF pit of shades oturtunca büyük regimentlerim azaldı.

2. roundda minerler geldi, anvil de saçmalamadı. bu sayede, kombattan uzakta, tek başına olan 27lik warriorlara arkadan girdiler. Bu kombatta 8 wound yiyip hiç wound veremeyince kırıldık. Durduk felan da, warriorlar yüzünü döndü ve dayak başladı. Bu arada hesap yaptım, 8 rank dizilmiş 40 miner, 27 warriora arkadan şarj ettiğinde %83 ihtimalle kırıyor. Bırak kırmayı, kırıldık, kırmançi olduk, peh!

3.1.inde üçün birini alıp miner regimentini kaybettim normal olarak. aslında salih bu noktada ilerlemesini durdursaydı maçı kazanırdı. 500+ puan öne geçmişti zira bu miner muhabbetine. ama frenzyliği kendinden menkul biraderim üzerime yardırmayı tercih etti. Bu çok iyi bir fikir değildi; zira esas savaşın döneceği benim sol kanadımda benim 3, onun 2 birliği vardı. Bu avantajı kullanmak isterdim açıkçası ama salih, tam bu anda yine IF ile leadershipim S'im oldun büyüsünü yaparak merkezdeki birliğe duble şarj yapmamı engelledi. bildiğin yemedi şarj etmek S8 warrirorlara. Bu nedenle, normalde flanking yapması gereken warriorlarım, hellcannona şarj etti, bari onun puanını alalım hesabı.

4. roundda salih, 2 birliğiyle de uygun şarj pozisyonlarını aldığından, dedim ben edeyim bari şarj. hammererler BSB ve sorcerer lordlu birliğe, longbeardler de anvil desteğiyle diğer birliğe şarj ettiler. kırıldık mırıldık durduk allahtan. sonra rakibin atağını azaltmak için kombat reformla önümüzü beşe düşürdük. bu aşamada tek kurtuluşum, warriorların hellcannonu bir an önce kesip flank için yardıma gelmesiydi.

warriorlar 3 CC sonucu nihayet hellcannonu indirmeyi başarınca 5.2.de hammererleri dövmekte olan generalli BSBli birliğe yandan girdi. BSByi CCde indirip 2 ile kırdık, yo dostum bu kadarı da fazla diyen kaos bebeleri tabana kuvvet deyince, 2 takipçi birlikten biri onu yakaladı. yetmedi, takip ile longbearlerle dövüşen warriorlara yandan girdi. aynı fazda onları da kırdık, gerçi yakalayamadık; ama zaten bir warrior regiment + herolar + hellcannon çok puan. 6. roundda da bişiy olmadı, el sıkıştık.

3 senedir warhammer oynuyorum, hiç bu kadar bala g*te oyun kazanmamıştım. minerleri kaybettiğim andan sonra beraberliğe oynuyordum aslında. hellcannonu alsam 200, CCde BSByi kessem 200 de ordan 100 de bayrak puanı felan böyle hesaplar yapıyodum, sonra birden flank charge yetişti. hammererler sadece 6 kişi kalmıştı bu arada... :)

oyundan sonra salihle konuştuğumuz gibi, köpekleri önce deploy edip benim yerleşimimi görmemesi, bana avantaj sağladı. bu nedenle bir regiment uzakta kaldı. gerçi böyle diyorum da, puan alan tek kaos birliği de onlar oldu mal minerler yüzünden, heh... ayrıca yukarda yazdığım gibi, minerlerin puanını aldıktan sonra geri çekilip benim ınun üzerine gitmemi bekleseydi oyunu gene kazanırdı. ateş gücü de büyü gücü de ondan yanaydı üstelik. büyü gücü demişken, ayrı bir parantez açayım. muazzam dispel gücüme rağmen (1 zar çalma + 3 zar ekleme) sorcerer lord 2 adet büyü yaptı. hem de ikisi de yerinde büyülerdi. Üstelik miscastler sonucu sadece 3 warrior öldü ve BSB bir wound yedi. Yine de, bende hiç atış gücü olmadığını gördüğünde salihin büyücüsünü dışarı çıkarması daha doğru olurdu. hem daha rahat hareket, hem de miscast sonucu daha az risk.

ufak bir-iki not daha: ilk kez charging downhill dolayısıyla bonus aldım bu oyunda. hem de 2 kere :) Bir de, oyun boyunca 21 kişi kaybeden warriorlar, bu 21 kişinin 14ünü, scree slope (tepe) üzerinde şarj ederken dangerous terrain sonucu kaybettiler. tepede sapır sapı ölen cüceler, pehey...

MoM: Cüce warriorlar. western filmlerinde karavanları kızılderili baskınından kurtaran süvariler misali son anda yetiştiler. bir yandan girip öbür yandan çıktılar.

MaloM: Minerler... %83 ulan!

ZaroM: cüce warriorlardan flank şarj yedikleri round 2 ile kırılan kaos birliği o round durabilseydi işler değişirdi. hem kendi puanlarını muhafaza edebilirler, hem 6 kişi kalmış hammererleri kesip warriorlara reform edebilirlerdi. belki de en önemlisi, pursuit sonucu diğer kombata hammererlerin yandan girmesi söz konusu olmayacaktı. kısmet...

oyun için teşekkürler abi. ORDER HIGH FIVE! High 5 in order... 5... 4... 3...

eyvallah burak süper report olmuş. maçı bi daha yaşadım (maalesef). bu maçı sadece benim hatalarım yüzünden kaybettim.

tüm destruction ekibinden özür dilerim. :)

ama olsun önümüzdeki maçlara bakacağız.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Aralık 06, 2011, 11:40:53 ÖS »
06.12.2011
Breton (Batuhan) vs Beastmen (Özgün)
2250pts Battleline
Beastmen Victory

anlatcak çok bişey yok iki tarfatada çok kan döküldü

maç için sağol batuhan
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2011, 09:02:00 ÖÖ Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Aralık 07, 2011, 07:14:04 ÖÖ »
anlatcak çok bişey yok iki tarfatada çok kan döküldü

Yav, bu okuduğum en kuul oyun yorumu sanırım.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Aralık 07, 2011, 09:07:43 ÖÖ »
aslında anlatacak varda dün akşam keyfim yoktu ondan yazmadım

benim tarafımda herkez işini yaptı sadece gorları yarı yolda bıraktım flee diyip yakalattım kocam uniteyi gerçi kaçmasaydım oyun 12:00 biterdi her halde

bestigorlar katliyam yaptılar ama kendileride katledil grey knightların elinde ama direndiler ve oyunu kazandırdılar
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Aralık 07, 2011, 09:32:27 ÖÖ »
Idol of Gork'u unuttum, Bestigorlar 15" şarj edip BSB'li knightlara girdi ve benim battleline'ımın arkasına çıktı. Knightlar kaçamadı fln. Lord death lore irresistible snipe büyüsüyle öldü. Lordun errantları önlerini tıkayan harpylere şarj dedi, kaçan harpylerin ardından redirect şarj ld tutmadı, arkadaki gor ünitesi errantları dövdü. Sonraki tur gorlara ikili şarj ettik, kaçtılar, bir lance yakaladı onları yok etti, grail knightlar redirect şarjla bestigorlara girdi. Kırdık ama steadfast'i kıramadık, rerollsuz ld 9 tuttu ve oyunu verdik.

Hakkaten çok kanlıydı. Idol of Gork'un bana yarardan çok zararı varmış bunu anladım, bi daha ortaya bi yere koymayacağım kendisini. Güzel bir taktik ayarlamıştım, bestigorları kanattan 3lü lance ile tehdit ederken gor ünitesi kavgaya çok uzaktı ve onun da önünde 1 lance vardı. Ama bestigorlar kalkıp 15" koşturup bizim arkamıza çıkınca BSByi kaybettik. Maçın sonunda Grail Knight'lar çok iyi iş çıkardı ama yetmedi.

Tekrar sağol Özgün, bu uzun, yorucu ama eğlenceli maç için.

Not: Armor Piercing Banner'lı S6 Bestigorlar!!! 6+/5+'ya kaldım ???
"If you're going through hell, keep going."

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Aralık 08, 2011, 01:55:59 ÖS »
07.12.2011
Dwarfs (Burak) vs Beastmen (Özgün)
3000pts Battleline
Buz Yeli Savaşları Campana (Konvoy Saldırıları)
Dwarfs Crushing Victory

kahrolasıca bir yağmurun yağdığı bir akşamda konvoylara saldıran ıslak vicutlu hayvanadamlar... yaw, k.parktan kuleye yürümem 20 dakka felan aldı. her taraf sel, sokakların bazılarından karşıya geçilemiyo felan. bildiin dangerous terrain, heh :)

özgünün bu maçtaki planı, herdstone alıp etrafındaki 3 shadow büyücüsüyle benim CC regimentlerinin WSlerini felan düşürüp yamultmak üzerine kuruluydu. bende ise bi numara yoktu, 4 blok infantry ve birtakım savaş makineleri işte...

hemen bir özeleştiri yapayım: miner ve rangerler gibi bize taktiksel olarak büyük avantaj sağlayan birlikleri kullanmaktan zerre anlamıyorum geçen salihle oynadığımız oyunda minerleri yedirmiştim chas warriorlara, bu oyunda da longbeard rangerleri minotorlara yedirdim. düpedüz mallık. zaten bence artık cüce tanrısı minotorlar olmalı. bebelere düzenli olarak kurban veriyoruz, hem de avuçla :)

temel olarak olanlar şöyle: sağ kanadımda minotorlar rangerleri kaçırıp kovalayıp 3 roundu orda harcadılar. ben de merkezdeki 56 (elli altı... ELLİ ALTI!) goru challenge rune ile üzerime alıp, yandan-mandan girip bitirdim. bu regimentin içinde aynı zamanda general olan bray shaman ve BSB felan da olduğundan dehşet puan tabi. bu sırada harpiler keyifle tüm makineleri avladılar. makineler oyun boyunca hiç iş yapmadı sayılır. bi tek cabbarı aldım, bi de 10 kişilik bir ambusher grubunu panikletip kaçırdım o kadar. hiçbir makine oyunun sonunu görmedi.

senaryonun özel kuralı gereği özgün, benim regimentlerden yarım VP aldığından maç sonucu büyük VP farkı oluştu. yoksa o kadar büyük bir fark yoktu aramızda.

bence oyunu kazanmamdaki en büyük etmen, özgünün ordu kurulumda sadece bir tane piyade bloğu olmasıydı. 3k bir maçta tek blok olunca, tüm yumurtaları aynı sepete koymak kaçınılmaz oluyo ve yumurtaları korumak zorlaşıyo, öyle de oldu.

MoM: Yine cüce warriorlar. bu sefer de flank charge yaptılar, ardından overrun ile gor regimente girdiler, yakaladılar yok ettiler.

MaloM: Çok net ben. koca LB ranger regimentini minotorlara yem ettim.

ZaroM: gor+chariot longbeardlerle dövüşürken, yandan warriorlar yetişti. bu roundda özgünün attığı primal fury zarının (rerollu 8, tutsa hatred verecek) tutmaması, sanki savaşın gidişatını belli eden dönemeç oldu.

özgün, teşekkürler abi.

sanırım kumpanyada yaptığım son maç bu oldu. altın şehir savaşında size iyi oyunlar dilerim. semih, seni de eline sağlık abi, teşekkürler...
War, war never changes...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Aralık 08, 2011, 04:18:53 ÖS »
çok güzel anlatmışsın bro

zaten o el belli oldu yenilceğimiz hani primary tutmadı hemde rerolllu sonra bsblerin olduğu challengeda ki challenge zibilyon yıldır devam ediyodu wound yemesi aynı el great shamanında wound yemesi felan kaçmadada 4 inç al dwarf cekileri altın öl :)

dedim yok buraya yazıyom dwarf büyü yemiyo yesede umrunda olmucakları yiyor 4 büyücü vardı herd stone vardı yinede banamısın demedi. buda bize ders oldu olmuyosa kasma 600 puana al 45 tane bestogor yada 20 centour takıl etrafta kafana göre olmadı yada al razorgoru alem chiorotu görsün :) ya onu bıraktım 60 gor daha al

ama bro sağlam dövüyo

avuç avuç gor :)

maç için sağol burak
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Aralık 18, 2011, 08:23:38 ÖS »
18 Aralık perşembe
Dwarfs (Alkım) - Wood Elf(Semih)
2500 pts
Friendly Pitch Battle
Dwarfs Minor victory.
Güzel ve dengeli bir maçtı. RAngerlar 10 kişiyi tek büyü de kaybetselerde 1 dryad 2 glave guard ünitesini süpürerek baya iş yaptılar
ilk tur iki makine kaldıran okçulardan sonra wild riderlar, alter yardımıyla geri kalan makineleri de temizlediler. Makinelr tüm oyun boyunca 2 treekin 1 alter aldılar, 5 tane Wild rider temizlediler.
Delikanlılık yapan thane wild rider ve great eagle ile başa çıkamadı, ancak içinde general bulunan waywatcher ekibini MoChallenge ile kaçırıp bu ekibin bir warrior ekibinin önünde kalmasına neden oldu. zaten aradaki büyük fark da buradan çıktı... Oyun sonunda benden makineler ve bir thane gitmişti. O yüzden pek puan vermedik.
ManoM: Rangerlar sağlam iş yaptılar az daha son grup glade guardı da yakalıyorlardı..
Terrain of the match: Masanın ortasındaki poison ve dangerous terrain olan orman, çok yamukluk yaptı bize....
Eywallah semih
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Aralık 25, 2011, 01:05:14 ÖÖ »
-24 Aralık Cumartesi
-Beastmen (Özgün) vs Woodelf(Semih)
-2500 Pst Pitch Battle (Friendly)
-Beastmen Chrusing Victory

Ben bol shootingli, 10M lu Wildriderlı, 4 great eagle'lı bir liste ile çıktım hatta Özgün minator alır diye güel bir süpriz de hazırlamıştım elide Bow of Loren olan scout Lord Attığı Hagban arrowları ile her round 1 minator öldürme gücüne sahipti... Ama Özgün bu maçta minatorlar yerine iki tane minator irisi çıkınca (Saygılar Ghorgon beyler ben mi fazla içtim sizi çift görüyorum yoksa arkadaş ikiziniz mi?) fena dayak yedik... hani okçumuzun çok olduğu tataftaki ghorgon Stand and Shoot ta ölse de diğeri geldi önce dryadlarımızla dişlerini kaşıdı sonra Beast Lord ile birlikte diğer Dryad ve Treekinlerimizi indirdi... Bu arada Chariot sırtındaki Beastlorda brass Cleaver vermekte güzel kafaymış... dryadlarla arkadaşa yandan charge ettiğimizde kendisine extradan 5 atak daha kazandırmış olduk... Temiz bir maçtı... ben hızlı ünitelerimle gidip arkada Herdstone yanında duran iki büyücüyü alsam da maçı çok farkla kaybettim... Güzel oyun ve temiz dayak için bir kez daha teşekkürler Özgün :)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Aralık 25, 2011, 12:24:59 ÖS »
valla oyunun başında semih abi bizi çok fena tongaya düşürdü. kendinden gelen ormanı ters tarafa koyunca aha dedim treekin dryadlar burda bizi karşılıcak dedik oraya yönlendik ki bi baktın bütün woodelf beni ana regimentlarımın tersin uzaklardalar. şansıma hızlı bir ordu yapmıştım yakalamak lazım bu woodelfleri yoksa büyük dert diye koştuk çılgınlar gibi koştuk :) tabi bu kadar hızlı olunca ben haritanın yarısında hilal yapmış oldum bence woodelf en çok yaralayanda buydu. kaçış alanı dar olsada wood elf air force eagle ekibi gönlünce saflarımızda çirit attı. çok umursamadık asıl rakibimiz dryad ve treekin lere odaklandık tabi herolara lord sataşmadık. çünkü onlar woodelf herosu ne çıkar belli olmaz :) gerçi tuschor savaş arabalarından biri büyücü ve bsb öldürdü. onun dışında çok vurdum hani ghorgons kardeşlerden biri ölünce diğeri kardeşim deyip dyrad girdiki sadece kıymık parçaları kaldı. evet cidden beastlord hani ortalamada dayak yediği kombatta ki altım mızdaki savaş arabasıda on numara idi razorgor. çok yüsek bi oranla vurunca durduk kaldık sonra zaten yardım yetişti.

wood elfle maç yapmayı özlemişim

Sağol semih abi
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Aralık 28, 2011, 12:33:53 ÖÖ »
27 Aralık Salı
Lizardmen (Alkım) - Beastmen(Özgün)
1500 pts - 2500 pts
Woodland Ambush - Alev Adasının Laneti
Beastmen Chrusing Victory

Bu ara denediğim Ghorgons kardeşler ve Savaş arabası üzerinde beastlord konseptini temel alarak. 3 tuschor savaş arabası 45 gor 7 minoş içinde gorbull bsb 8 ungor oldukca mobil ve hızlı bir ordu karşımızda

lizardmen sarus içinde slan 4 grup sking 1 grup janjanlı olan skinglerde 2 adet salamender 3 kanatlı kertenkelerden ekip vardı

ormanların ortasında yürürken bi anda heryerden küçük oklar yağmaya başladı zehirlenip yere yuvarlanan beastmenler pusuya düştüklerini anladılar

pusuya düşünce bütün küvvetlerle slanın olduğu tarafa yüklendik ordaki pusuyu bozguna uğrattıktan sonrası kendisi geldi

charge zarları minatorlar neye charge ettilerse yakaldılar 19 inç koştular felan açlık başlarına vurdu anlaşılan

oyunda cidden büyü felan olmadı iki tarafında zarları kötüydü büyüde

shootingde benim yoktu ama alkımın zarları cidden bi ara küstü 36 zarda 2 tane 6 geldi.

close combatta zaten beastmenliğimizi konuşturduk

büyü ve shooting ortalamanın çok altında gelen zarlar işi zor olan alkımın dağada işini zorlaştırdı.

maç için sağol Alkım

« Son Düzenleme: Aralık 28, 2011, 08:41:31 ÖÖ Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Aralık 28, 2011, 09:31:10 ÖÖ »
Felaket bir zar akşamıydı tek seferde 40 atışta 2 tane 6 gelmesi, belki 300 shooting yapmışımdır 30 tane 6 attık toplamda...
Slaan'ın hiç büyü yapmaması korkunç oldu,
Özgünün panik yiyebilecek 2 ünitesi vardı ikisine de 2 şer kez panik attırdık bir 100 puan çıktı oradan,
çok skink aldım, 5 ormanın olduğu bir terrain yapısında infantry çıkmak kötü olacaktı.
Slaan ilk iki round 6 zarla büyü başaramayınca (burada da 6 atamadık) dayak yemek de kaçınılmaz oldu.
Minatorlar neye charge dese flee dedik mesafe tanımadan yetiştiler 6-6 atması gerkeen zarda 6-6 attı özgün mübarek bilek...
sağolasın eğlenceliydi yine
dey layt com and me wan go hom...