Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Turnuva'da ve Genelde Yapılan Ordu Dizilim Hataları  (Okunma sayısı 2291 defa)

Barbar139

• E-Posta
Turnuva'da ve Genelde Yapılan Ordu Dizilim Hataları
« : Ağustos 07, 2011, 12:23:49 ÖÖ »
Ya bu zaten anlatılan ve yurtdışı sitelerinde fln gördüğüm bir durumdu ancak turnuvada da birkaç kişinin böyle "hatalı" listeyle karşılaştığını söylemesi beni iyice ikna etti. Hani ne düşünürsünüz bilemem ama, bence bundan sonraki turnuvalar için bir şekilde standardizasyon şart, bunun da en güzel aracı Army Builder.

Yurtdışı sitelerinde çok karşılaştığım bir durum, örnek Breton sitesi, adam aynı lorda iki tane virtue alıyor, iki tane knight errant ünitesine banner alıyor, yüzdelere dikkat etmiyor vs vs. Hani bunu turnuvuda rakibin fark etmesi, eğer rakibin ordusunu bilmiyorsa çok zor, adam nereden bilecek iki virtue alıp alamayacağını veya yüzdeni mi hesaplayacak? Hakem de gözünden kaçırdıysa, ki gayet normal, adam rahat rahat hile yapabilir. Bu durumu önlemek için ben herkese Army Builder dosyasını kullanmalarını öneriyorum. Dosyanın hataları yok mu, var, ama ciddi yüzde 1 fln. Onu da not edersiniz bir şekilde şu adama şunu alıcam AB izin vermiyor diye.

Kişisel fikrim, bundan sonra düzenlenecek turnuva organizasyonlarında AB kullanımı zorunlu tutulsun. Hani öyle yapmayınca cidden kontrol çok zor oluyor, her item'ın hangi tip olduğunu, yüzdelerin hesaplanmasını, bunları hakemlerin kontrol etmesi neredeyse imkansız. Karşıdaki oyuncu da bilmiyorsa vay haline. Army Builder'da ordu kurallarına dair de birçok bilgi var, misfire chart, lore özellikleri vs vs ve bunların hepsinin dökümünü veriyor.

Bu meseleyi, "bana güvenilmiyor mu" olarak değil "karşımdaki adama karşı saygılı olayım" şeklinde ele alırsa oyuncular, bence hiçbir sorun da çıkmayacaktır. Kısaca, bundan sonra ben bir WH organizasyonu ile uğraşacaksam bunu muhtemelen böyle yaparım, tüm düzenlenecek organizasyonlara da tavsiye ederim.
"If you're going through hell, keep going."