Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 6th Edition Turnuva & Ordu Oynanma Yüzdeleri  (Okunma sayısı 4277 defa)

Ruhi

• E-Posta
6th Edition Turnuva & Ordu Oynanma Yüzdeleri
« : Kasım 09, 2012, 08:07:33 ÖÖ »
Haliyle Amerikan'dan tabi ama benim ilgimi çektiler. Paylaşayım dedim.

Yaklaşık 150 katılımcılı turnuvalar ile;

4 Ay önce;

Bu ayın başı;

A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: 6th Edition Turnuva & Ordu Oynanma Yüzdeleri
« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2012, 08:09:54 ÖÖ »
Çıkarttığım sonuç: Kitabı ve Eratta'sı çıkan iki ordu, Daemons ve CSM hemen üst sıralara tırmanmış. Heh. Bir de Flyerlar bittikçe necron oyuncularının sayısı artıyor. Heh.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 09, 2012, 08:40:23 ÖÖ »
Eldar ve Tyranid sayısının Blood Angels sayısını aşması da ilginç...

blackwinter

« Yanıtla #3 : Kasım 09, 2012, 08:48:52 ÖÖ »
vay be grey knightlar imperium u sayısal olarak domine ediyorlar. fluff tan bakarsan diğer space marine chapterlarının birçoğu dahil kimse GK diye bişi olduğunu bilmiyor bile. ama en çok bizden var :D.

demekki bir ordu ne kadar gizemli o kadar çekici.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Kasım 09, 2012, 09:15:45 ÖÖ »
- Muhteşem görünüyorlar
- Fluffları harika
- Oynaması SM olduğundan nispeten rahat
- İyi boyaması zor olsada, hani tabletop quality boyaması rahat
- Fiyat & Ordu olarak biraz daha uygunlar.

Süperler yav! Hala süperler yani.

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 09, 2012, 09:23:33 ÖÖ »
Ork dibe vurmuş 6 th editionda bir maç felan yapmış deneme için ondada waaaaaah!! bonusunun assault bizim avantajımızda iken herkeze geçtiğini tespit etmiştim. bide cover save muhabbeti ve önden çıkarma assault fazını iyice bitirmiş ork için. diğer ordularda etkilendi dicek şimdi biri hemen cevap veriyim. Ne armor save nede invul benim kalın yeşil derim dinmez bi savaş öfkem var.
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Kasım 09, 2012, 12:23:57 ÖS »
Benimkileri görmek için her grafiğin sonlarına baktım ama hayret. Sanırım yeni kural kitabında büyük kızlar bayağı işe yaradığı için millet bir şans vermeye başladı ya da yeni modellerin cazibesine dayanamadılar.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Kasım 10, 2012, 09:49:08 ÖS »
Tyranid hem MC'lerin daha saglam olmazi hem flyer mosterlar hem de genel olarak piyadenin kuvvetlenmesinden dolayi bayaa yukarilara cikti. 5th ed kitabi cikip da 5th ed da aci cekmenin sefasi olsun biraz.

Bu arada 5th ed razor spam icinde prufier ile GK cok iyiydi. Bu ed ise hakkini vererek iyi oldular bence. Yani Paladinler ile. Hani artik daha bir sik daha bir oynamasi zevkli oldular bence.

Bu arada SM ne gerilemis be, 3+ nin panucu damami aildi ne. Devir 2+ devri arkadas. Bende mi salamanders kassam ne... Saka bir yana Termi candir can 6 th edition da bence ;)