Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 115968 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
HAYIIIRRRR....
 ;D ;D ;D

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
gavur forumunda başka bir konu konşulurken denk geldik de, paylaşayım dedim. konu, templatelerin kaç modeli etkilediği.

şimdi bu küçük template kullanan stone throwerler felan var ya, onlar 20mm baseleri modelleri hedeflediğinde problem yok, 21 model etkileniyor göbeklenirse. Fakat hedeflenen birlik 25mm baseli modellerden oluşuyorsa, sadece 9 model etkilenecek şekilde oynuyordum ben. bu konuda düzeltme yapacağım.

25mm baseli modellerden oluşan birliklerde sadece 9 model etkileniyor dememin sebebi, templatenin ortasındaki ufak deliği bir modelin tam ortasına gelecek şekilde yerleştirmemdi. halbuki böyle bir zorunluluk yok. kitapta yazan tek kısıtlama, templatenin ortasındaki deliğin sadece tek bir model üstüne oturması.

Alıntı yapılan: BRB syf 114
If placed over an enemy unit, the hole in the middle of the template must be placed over a single model.

bu nedenle, küçük deliği, modelin köşesine doğru kaydırmak suretiyle etkilenen model sayısını maximize etmek mümkün. bunun sonucunda direct hit gelmesi durumunda etkilenen 25mm baseli model sayısı 15 oluyor.

Bundan sonra bu şekilde oynayacağım, belirtmek istedim.

War, war never changes...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
bu noktada gördüğün nokta kuralı da bu işi bozuyor modelin tepesini görüyoruz da tabanı görüyor muyuz?
dey layt com and me wan go hom...

burock

• E-Posta
stone thrower atışlarında tabanı görme zorunluluğu yok, o cannon atışlarında. stone thrower atışındaki tek kısıt, deliğin LoS içinde olması. Değilse zaten Indirect fire ile ateş ediliyor.

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Bende hemen tam sektihi yer gobektir diyorum kaçanı değerse modelin baseniz cevresinde gezme konusu hakkında kuralda yazan bisey yok yani basta göbek atarsın sonra sekince kaç kisi alıyosa alır karışmam sektihi yerdende bir milim oynatmam :P

Doğru anlamismiyim
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Ruhi

• E-Posta
Birkaç soru:

- Bir Hero var. Binek üzerinde. Elinde Pistol, Magical shield ve Lance var. Combat'ın ilk roundunda lance'i kullandı.

* Sonra kılıcını(hand weapon) çekiyor değil mi? Hani lance kullansa da bir olayı yok ya.. Anlamak için soruyorum
* Pistol aynı zamanda second hand weapon sayılıyor. CC'de yoksa pistol mu kullanır?
* Daha da bombası şu: Binek öldü. Bu adam CC'de ne kullanır?

- Battle Line, vb. basit Victory point hikayelerinde; Bir ünitenin, bir hero'nun falan puanı nasıl kazanılıyor? / nasıl kaybediliyor? Tamamen ölünce mi? Masa dışına çıkınca mı? Kaçarken oyun biterse mi? Hero ve yaratıklar için yarı HP'sine düşünce mi?

- Master Engineer bir makinenin 3" içinde ise, özelliklerini kullandırıyor. 2 makinenin 3" içerisinde master engineer. Makinelerden bir tanesi patladı. Engineer gider mi? Yada engineer sizce bir makineye katılmak zorunda mı özelliklerini vermesi için?

Teşekkürler bir sürü..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Bende hemen tam sektihi yer gobektir diyorum kaçanı değerse modelin baseniz cevresinde gezme konusu hakkında kuralda yazan bisey yok yani basta göbek atarsın sonra sekince kaç kisi alıyosa alır karışmam sektihi yerdende bir milim oynatmam :P

Doğru anlamismiyim

Ben ne dediğini anlamadım :D

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Alıntı
- Bir Hero var. Binek üzerinde. Elinde Pistol, Magical shield ve Lance var. Combat'ın ilk roundunda lance'i kullandı.

* Sonra kılıcını(hand weapon) çekiyor değil mi? Hani lance kullansa da bir olayı yok ya.. Anlamak için soruyorum
* Pistol aynı zamanda second hand weapon sayılıyor. CC'de yoksa pistol mu kullanır?
Lance kullanamya devam eder kılıcını çekmesi için özel bir kural ya da neden yoksa...
Lance ve istol aynı anda kullanılmayacağından pistolü kullanamaz, (gerçi engelleyen bir kural anımsamıyorum)
Lance'le dürtmeye devam eder bence
Alıntı
Battle Line, vb. basit Victory point hikayelerinde; Bir ünitenin, bir hero'nun falan puanı nasıl kazanılıyor? / nasıl kaybediliyor? Tamamen ölünce mi? Masa dışına çıkınca mı? Kaçarken oyun biterse mi? Hero ve yaratıklar için yarı HP'sine düşünce mi?
Bir ünite tamamen yok edilince ya da masa dışına çıkınca puanını veriyor kaçar halde kalsa bile oyun sonunda puan vermiyor.
Yarım puan hesabı kalmadı anlayacağın büyük canavarlar ve heroalr içinde böyle) abi bana yarım stegadon üstü slaan çek olayı kalmadı
Bayraklar 25 puan BSB+100 puan Challenge'da şampiyon Hero öldürürse 50 puan underdog bonus.

Alıntı
- Master Engineer bir makinenin 3" içinde ise, özelliklerini kullandırıyor. 2 makinenin 3" içerisinde master engineer. Makinelerden bir tanesi patladı. Engineer gider mi? Yada engineer sizce bir makineye katılmak zorunda mı özelliklerini vermesi için?
Engineer gitmez. Sizin engineerin özel kuralı var mı bilmiyorum ama bizde master engineer makinelere katılmıyor. 3" içindeki herhangi bir makineye istediği anda (örneğin zar atıldıktan sonra) destek veriyor, gerçi bunu bizim FAQ'da ekstradan açıklamışlar Empire için ayrıca bakmanı öneririm. Bir de makinelerin yanında lookuot kazandığı iddia ediliyor ki öyle imiş FAQ'da yazmışlar
« Son Düzenleme: Ocak 04, 2012, 09:05:01 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Alıntı
lance devam, başka silah çekmek için breton olmak lazım sanırsam :)
Alıntı
2 özel silah olduğuna göre seçme şansı var.
Alıntı
yanlış hatırlamıyorsam lance yaya kullanılmıyordu, bu yüzden pistol olmalı.
Alıntı
- Battle Line, vb. basit Victory point hikayelerinde; Bir ünitenin, bir hero'nun falan puanı nasıl kazanılıyor? / nasıl kaybediliyor? Tamamen ölünce mi? Masa dışına çıkınca mı? Kaçarken oyun biterse mi? Hero ve yaratıklar için yarı HP'sine düşünce mi?
Ölünce yada masayı terk etmişse, bunun dışında bayraklar filan :)
Alıntı
Enginner hero olarak takılamkta özgür, makina patlayınca panic atar en fazla :) makinaya katılmak gibi bir zorunluluğu yok hatta katılabildiğinden de pek emin değilim.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
http://www.bugmansbrewery.com/topic/36986-frenzied-chosen-death-star-how-do-we-deal-with-it/page__st__20
bu arad burağın bahsettiği template muhabbeti konusu biraz 2. sayfa da felan daha iyi muhabbet ediyorlar...
hikaye burağın dediği gibi
Template'in merkezini Bir modelin üzerine getirmekle ilgili
20 mm modelde merkezdeki delik anca sığarken
25mm modelde template merkezini köşelere yaslayıp daha fazla adam alabiliyorsun diyor.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Template'i modelin merkezine getirmek 40K da zorunlu, kuralda özellikle yazılmış. Fantazide ister köşesini ister merkezini göbekleyebilirsin.

Özel bir kuralın yoksa combata girdiğin silah ile combatı tamamlamak zorundasın. Diyelim ki atın öldü, lance ile devam. Atın öldüğü combattan çıktın ve başka bir combata girecen, o zaman ister hand weapon shield ile girersin, ister shield yerine pistol alırsın 2 atak olur, sana kalmış. Combatın sonuna kadar bu şekilde takılcanı hesaba katıp ona göre hareket et yeter ki.

Master engineer artık makinelere katılamıyor, kural değişti, 3" yakınında olan herhangi bir makinenin zarına turn başı maks 1 kez reroll veriyor, karşılığında 4+ look out alıyor. Güzel alış veriş bence. ;)

burock

• E-Posta
basit soru: hellcannon şarj deklare edebiliyor mu?

no: round başındaki Ld testini geçtiğini varsayıyorum

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
evet charge deklare edebiliyor.. çünkü arkadaş warmachine değil monster... (Hani thunderstomp falan atıyor)

ama en ilginci crew ölürse, monster olduğu için monster reaction testinde dur gelmesi...
roundun başında ld atıyor (ld4 yada ld6 hangisi emin olamadım)tuturamazsa 3d6 koşmak zorunda çarparsa sarj... tuturursa, monster reactiondan dolayı charge deklare edemiyor gibin bir durumu oluyor...

burock

• E-Posta
dünkü maçtan kalanlar:

* hellcannon base size: 80x100 mm (http://www.warseer.com/forums/showthread.php?t=273409#6). madem şarj edebiliyo,kaç adam vurcak bilelim. hem modellerken de lazım.

* Infernal Puppet, may modify miscast results +/-d3 diyor ya. Misal d3'te 2 attık. Sadece 2 puan mı oynatabiliyoruz, yoksa 1 puan da oynatabilir miyiz?

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
up to d3 değilmiydi?
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler