Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 115957 defa)

Ultor

• Misafir
2 RBT demek 2 tane 2 wound'u olan 100 puanlık hediye paketi hazırlamak gibi bence. Özellikle cannon varsa rakipte ilk turda cannonun kendi puanını çıkartmasına izin vermek de diyebiliriz.

200 puana archer yada LSG ünitesi koysan daha çok iş yapabilirler. Hem de daha dayanıklı olurlar

Barbar139

• E-Posta
oha o kadar ezme bence, cannon için misfire var yetişememe var vs. ama bence de 2 rbt abartı olabilir, iş yapar mı, yapar ama bir tanesi de yeter. öbür 100 puanı git başka şekilde harca
"If you're going through hell, keep going."

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
teşekkür ederim :)
The elves are watching

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
normal bolt thrower olsa saçma ama RBT olunca almak gayet mantıklı. Hani aynı mantıkla empire toplarıda 3 woundlu hediye paketleri ama almayan empire zor yani :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ultor

• Misafir
Ya RBT'ler benzer puan/getiri eğrisinde çok altlardalar.

Örneğin spear chukkalara bakalım -1 BS ile 3 wound 35 puan, Bunlardan 3 tanesinin fiyatına 2 woundlu bi makinaya o kadar puan konur mu tartışılır. salvo özelliği iyi diyoruz da en iyi ihtimal ile yakın mesafede 3+ ya hit 3+ wound yapar T3lere o da 1 atışta 2,67 wound demek oluyor. onun yerine 8 tane fazladan LSG koyarım daha çok iş yaparlar :)

Great Eaglelar candır  ;D

stalth

• E-Posta
Great Eaglelar candır  ;D

+1

Yine de rbt iyidir gibi geliyor bana 2 olmasa bile 1 tane, büyük canavardır, ağır zırhlı birliktir.. iş yapar ya

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
RBT'ler için topu olan ordulara karşı belki biraz zayıf kalabilir ama
6 tane S4 Ap Bs4 atış gayet iyi bence, çok iyi bir flank protector ve aynı zamanda S6 d3 wound olarak daha büyük arkadaşlara da zarar verebilir. Es geçmemek gerek.
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2011, 10:08:05 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

vace

• Üye
  • My will be done!
Arkadaşlar konuştuğumuz puan aralığı 1500, bence gayet etkili olurlar bu aralıkta.
Tomb Kings
2189+

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
s6 d3wound ve no armor save ağır zırhlı ve büyük abiler için şart vallahi yoksa neyle vuracam :(
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
şimdilik 1 tane sipariş ettimeye krr verdim..kaynakları ek special yada core unit için saklayacağım :)
The elves are watching

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Moonclaw, sons of morrslied bizim special karakterlerden denemeyi düşünüyom bi ara sormak istediğim özel kuralı oyunun başında D3 atıyom gizlice ve o turnde castinglerime +2 alıyom

aynı zamanda march etmediyse D3 shooting kazanıyom olayı canlandırlması için metor düşürüyom gökten stone trower gibi atılır yazıyo diyelim ki 3 tane stone trower geldi bence aynı yeremi atmalıyım yoksa farklı noktalara ata bilirmiyim

bu konuda oklar paylaştırlamıyosa bununda atılan yere üç tane small template konarak üçünüde scatter etmek lazım

peki sıra ile hitleyip woundlanmalı mı yoksa hepsinin altında kalanları sayıp toplumu yapmak lazım bu durumda üst üste çakışan small templatelerde ne yapcaz bence hepsi için ayrı ayrı sayılmalı

bu konuda bilgisi olan hani katapultu trebuşesi olan bu konudan beastmen olarak çakmıyoz. hani stone trower kurallarını biliyomda yada templateleride böyle karışık bi durumda danışıyım dedim
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2011, 04:45:53 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
bence 3 tane farklı farklı atılan Stone thrower gibi değerlendir.
dey layt com and me wan go hom...

Barbar139

• E-Posta
aynen, 3 farklı atış, hepsi farklı hedeflere olabilir.

ama bence en en ayıpçı hero morghur, herif her tur 3+'ya chaos spawn çıkarıyor. hayvan olunur da bu kadar olunmaz... :o
"If you're going through hell, keep going."

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
elimdeki bir mimnyatürün bir parçasını söküp tekrar yapıştırmam gerekiyor..cerrahi müdehalenin aksine yapıştırıcı çözücü denemek istiyorum..en uygunu nedir modele zarar vermeden
The elves are watching

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Beastmen forumuna bi sorsan en güzeliymiş aslında abi. Ama eğer ki aynı yere atılıyolarsa tek seferde sayılıyor, bizim canondan ötürü biliyorum :) çakışan template var onda da.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler