Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 116036 defa)

sargon

• E-Posta
bu arada great weapon sadece on foot'ta +2s verir diye bir şey görmeden hem mounted hem on foot veriyo sanki?

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
scoutler oyuna başlangıcı sen kazandıysan scoutların charge edemez ama diyelim 1-2 senin turn evet edebilirler
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
verir ornek centigor unitesi great veaponla s6 ola biliyolar
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Scoutlar 1.1 de charge diyemezler
Cavalryler +2s. Alır gw ile
dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
scout ve vanguard kuralı tam olarak şunu diyor:

eğer scout bir birlik, kendi deployment alanı dışına deploy edildiyse 1.1. turda şarj deklare edemez. dikkat, sadece şarj fazında değil, anvil movementi ya da tomb king yürütme büyüsü vs ile de şarj edemez.

Ancak, eğer scout özellikli bir birlik, yerleşimini kendi deployment zonesi içine yaparsa, 1.1.de dahi şarj deklare edebilir.

vanguard da benzer şekilde, eğer vanguard birlik, oyuna başlamadan önce vanguard hareketi yaparsa, 1.1de şarj edemez. Bu movementi yapmazsa şarj edebilir.
War, war never changes...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Evet sorduğumu sandığım fakat sormadığımı fark ettiğim sorumla karşınızdayım :) Karargah forumunda epey bir muhabetti döndü ve ben henüz mantıklı bir argümanla karşılaşıp tatmin olmadım. Yüksek müsadenizle skaven forumunda kopyalıyorum sorumu tekrar yazmaya üşenip.

Alıntı
The question is, a cavalry gets frenzy rule lets say by a banner or a spell or as a khorne mark and so on. Can both riders and mounts gets extra attacks?

Rule book says "only the element of the frenzy rule can have extra attacks". So do we assume that only the riders are the elemnt of the frenzy. If so why?

As an example: ı ve got a warlord on a rat ogre, i cast death frenzy on them (or anything alike) only warlord gets extra attacks or both can have it cuz they both have frenzy.

Enlight me!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
Scrollumuz;

Alıntı
NEFERRAS SCROLLS OF
MIGHTY INCANTATIONS
Arcane Item
50 points

One use only. A Wizard can declare that he is using
Neferra's Scrolls ofMighty Incantations immediately before
casting a spell. If he does so, the Wizard must add a number
of extra bonus dice, equal to his Wizard level, to the power
dice he is going to roll (you still need to roll at least one dice
from the power pool). The bonus dice do not count as power
dice. However, a roll of any double when casting a spell
using them will cause irresistible force (and a miscast).

FAQ'dan,

Alıntı
Q: When casting a spell using Neferra’s Scrolls of Mighty
Incantations, will a double split between the power dice and the
bonus dice cause the spell to be cast with Irresistible Force? (p63)
A: No, the double must have been rolled on the bonus dice
only.

Şimdi benim anladığım alıyon lvl 4 büyücü çakıyon bu scrollu 1 ya da 2 ya da 3... zar alıyon pooldan, bonus 4 zar geliyor. 6-6 atarsan sonuç IR. Ama FAQ'daki only lafı sadece bonusların kendi içinde 6-6 gelmesi halinde IR oluyor, der. Böyle olunca düşük bir level büyücü ile pooldan çok zar alarak en baba büyüyü yapabilirsin ;D

Ya da anlatmak istedikleri pool yada bonus zarların kendi içinde 6-6 gelmesi ancak IR yapar demek mi? Böyle olunca 50 puana değer mi?
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2011, 01:03:54 ÖÖ Gönderen: vace »
Tomb Kings
2189+

Barbar139

• E-Posta
Hayır abi olay şöyle;

Alıyosun lvl4 büyücü. Pooldan 3 zar kullandım diyelim. Bunların içinde 6-6 varsa miscast, yoksa sorun yok.
Sonra kullanıyosun scroll'u. Scroll için attığın zarları ayrı atıyorsun. 4 zar atıyorsun. Bunlardan herhangi ikisi çift gelirse miscast. Yani örnek veriyorum;
ilk üç zar: 3-4-5
sonraki dört zar: 3-4-5-6
hiçbir sorun yok, IF yok, miscast değil

ilk üç zar: 3-4-5
sonraki dört zar: 1-1-2-6
1-1 nedeniyle miscast ve IF

riskli bir olay, ben almam muhtemelen sonuçta 4 zarda çift gelme olasılığı baya yüksek. hierophant durduk yere oyundan kalkar
"If you're going through hell, keep going."

vace

• Üye
  • My will be done!
Ya ben başka bi yerimle okumuşum ;D Any double diyormuş ;D

Tamam şimdi oturdu yerine ;) Ama before casting a spell diyo zarları atmadan önce scrollu çakcan ;)
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
Alıntı
Q: If a double is rolled on the bonus dice from Neferra’s Scrolls of
Mighty Incantations, but the power dice result in the spell failing
due to the Not Enough Power rule, what happens? (p63)
A: The spell fails and no miscast is caused.

FAQ'daki bu soru ve cevabı da bombaymış. Kendisi ile çelişmiyor mu? Attın hepsi bir geldi scroll açılmasında IR olur diyor ama Not Enough Power olmazsa olmazmış...
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
Tamam Power Scroll gibi bunu da çok abartılı olmasın diye böyle yapmışlar...

Şimdi ön 5lide 3 command olacak yanına 2 hero verdim(kral ve bsb), sonra bi de hiero koydum. Hieroya yer kalmadı dedim koydum 2. sıraya mis gibi büyülerini atar etliye sütlüye dokunmaz(büyüler LoS gerktirmiyor). Di mi olur gözden kaçan bişi yok?
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
doğrudur veysel
dey layt com and me wan go hom...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Benim soru kaynadı mı ne? :)

Evet sorduğumu sandığım fakat sormadığımı fark ettiğim sorumla karşınızdayım :) Karargah forumunda epey bir muhabetti döndü ve ben henüz mantıklı bir argümanla karşılaşıp tatmin olmadım. Yüksek müsadenizle skaven forumunda kopyalıyorum sorumu tekrar yazmaya üşenip.

Alıntı
The question is, a cavalry gets frenzy rule lets say by a banner or a spell or as a khorne mark and so on. Can both riders and mounts gets extra attacks?

Rule book says "only the element of the frenzy rule can have extra attacks". So do we assume that only the riders are the elemnt of the frenzy. If so why?

As an example: ı ve got a warlord on a rat ogre, i cast death frenzy on them (or anything alike) only warlord gets extra attacks or both can have it cuz they both have frenzy.

Enlight me!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
Remove casualties kuralı(syf 5);
Alıntı
If the unit is reduced to a single rank, casualties must be removed evenly from either end of the line.

Dün şöle bir olay oldu Özgün'ün Chariot'ı ve 5'li urgor ünitesi iskeletlerime girdi. Benim herolar kenarlarda ve great weaponlı. Özgün ataklarını yaptı sonra da ben önce iskeletlerle yaptım 3 ungor öldü şimdi bu 3 kişinin hepsi benim ünitemin sağından toplanırsa sağ köşedeki herald hiç kimseye vuramıyor. Make way kuralı da start of the CC miş yani o da olmaz. Biz öyle yapmadık doğru da yapmışız kuralın dediğine göre, Özgün böyle yapan var dedi(belki farklıdır da) de ben de araştırdım ahanda yazdım kuralı ile var mı itirazı olan :P
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2011, 02:24:31 ÖS Gönderen: vace »
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
Levent soruniçin büyü açıklamanı göndersene ;)
Tomb Kings
2189+