Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 115982 defa)

vace

• Üye
  • My will be done!
Ya bunun yerine sağa/sola yengeç gibi acık yürü sonra da sağa/sola tam wheel yap çok büyük ihtimalle move un yeter. Kural mural hatası, centil mentil davalarıyla uğraşmazsın.
Tomb Kings
2189+

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ya bunun yerine sağa/sola yengeç gibi acık yürü sonra da sağa/sola tam wheel yap çok büyük ihtimalle move un yeter. Kural mural hatası, centil mentil davalarıyla uğraşmazsın.

olmaz.

Alıntı yapılan: BRB syf 26 - Moving Sideways 2. paragraf
Units may not mix forward, backward and/or sideways movement as part of the same move. Remember the units can only wheel when moving forwards.

Levent'in sorusuna gelince, ben bu movement kurallarının oldukça hassas bir şekilde uygulanması gerektiği taraftarıyım. Malum, 8th edition, terrain olayına oldukça önem veren kurallara sahip. Bu nedenle, oyunun önemli bir kısmını oluşturan terrainlerle ilgili her türlü kurala tâbi olmakta fayda var. Batuhan'ın verdiği terrain tuzağı örneğine de aynen katılıyorum.
War, war never changes...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Şunu yaparsın, reform dersin tam ters çevirirsin üniteyi, sonra müzisyen varsa swift reform deneyip dönmek istediğin tarafa wheel yapmaya çalışırsın. (Rat ogreler müzisyen alabiliyor mu bilmiyorum gerçi)

ah müzisyen olsa hiç bu sorular çıkarmıydı ortaya :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
Alıntı
Units may not mix forward, backward and/or sideways movement as part of the same move. Remember that units can only wheel when moving forwards.

Aaa olmazmış hakkaten... Ama hem ileri giderek hem sağa/sola wheel yaparak sonunda tam yan durabilirsin ama olduğun noktada olmazsın.
Tomb Kings
2189+

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
uzman sorusu...

önce şekle bi bakın lütfen. bu CC'de warshrine "charging" durumdadır. CC'yi chaos tarafı kaybetmiştir; fakat CC sırasında hammerer birliği tamamen yok edilmiştir. Bu durumda warshrine break testini geçerse, organ gun'a yetişmek amacıyla overrun edebilir mi?
War, war never changes...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ooo garipmiş hakkatten. Overrun yapmak için kombatı kazanmış olması gerekiyor, kazanma durumlarından biri overrun dolayısıyla yapamaz diyorum. Fakat no more enemies diyerekten reform yapabilir.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
bence overrun edebilir ve break test dahi atmaz çünkü hammererlar yok olduğunda (ki bu olay combat resulation'dan önce oluyor) savaşın dışında kalıyor... ve rakip ünite yok olduğunda kaçla kırılırsan kırıl break test atmıyor ve savaşı kazanmış sayılıyorsun...

Barbar139

• E-Posta
Semih abi benden önce atmış, aynen katılıyorum, bu de benim post

ne alaka abi, çok da basit bir durum. hammerer birliği yok olduğu anda war shrine combattan çıkar ve ilk tur charge edip karşısındaki düşmanı yok eden ünite sıfatı alır. overrun da eder herşeyi yapar. break test fln da atmaz çünkü artık kaybedilen combat'ın bir üyesi değil.
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
O zaman diğer kombata yandan girdim charge ettim bonuslarını da veremez öyle mi?
dey layt com and me wan go hom...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Combat resolution a dahil oluyo yaptığı killer filan(bazı bonuslar gidiyor ama), kombat bitince çıkmış oluyor kombattan.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
doğru Alkım... Yeni edisyonla birlikte bu hale döndü... Hani sen savaşı kazandın diyelim, yanındaki ünitenin kırdığı rakibi kovalayamıyor da... çünkü savaşa dahil değil...

vace

• Üye
  • My will be done!
Hammerler yok olduğu anda CR nasıl hesaplanıyor? Sadece warriors ve longbeards arasında mı?
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Combat dışı ünitenin verdiği ve aldığı woundlar hariç hiç bir şey CR'a girmiyor.
Bu woundlarda, kombata devam eden ünitelerin CR'ına sayılıyorlar.
dey layt com and me wan go hom...

sargon

• E-Posta
Abiler 1 net soru da benden:

1) Scout üniteler ilk tur (diyelim waywatcherlar var ve maça wood elf başladı) charge diyebilir mi?

Barbar139

• E-Posta
diyebilir. tam emin olmamakla birlikte bunu kısıtlayan bir şey hatırlamıyorum. vanguard yapmış bir ünite 1'in 1'inde charge diyemez diye bir olay var ama.

bu arada kimse için sıkıntı yoksa ben izmire gelince kısa bir süre bretonları proxy kullanıp tomb kings oynayacağım. sırf scout fast cavalry gazına ha başka birşey değil.
"If you're going through hell, keep going."