Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 116034 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Alıntı
- Panic, Fear ve Terror'e "immune"dir (Tzeentch);

ha ne kim?

düzelttim bro, eyw.
War, war never changes...

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
şu allahların adını doğru ezberleyin..

vace

• Üye
  • My will be done!
Alıntı
Reference Section – Arcane Items, Power Scroll
Change to “POWER SCROLL 35 points
One use only. A Power Scroll can be used when the Wizard
makes a casting attempt. During that casting attempt, the
casting value of the spell is halved. You cannot choose to boost
a spell when using the Power Scroll.”

Sanki daha bi güçlü olmuş...
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Duruma göre değişir aslında :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Alıntı
Reference Section – Arcane Items, Power Scroll
Change to “POWER SCROLL 35 points
One use only. A Power Scroll can be used when the Wizard
makes a casting attempt. During that casting attempt, the
casting value of the spell is halved. You cannot choose to boost
a spell when using the Power Scroll.”

Sanki daha bi güçlü olmuş...
en azından dispell etme şansın var... ve sadece küçük versyonlarını yapabiliyorsun..

Barbar139

• E-Posta
aaabiii, turnuvada bunu yapan bir vampir arkadaş vardı, power scroll çekip her çift miscast şeklinde purple sun atıyordu... yakubun ordusu tamamen silinmişti... değiştirdikleri iyi olmuş hakkaten her çift miscast özellikle lvl 2 loremaster özelliği olan ordular için çok acımasızdı. hani lvl 4'ü kaybetmeyi göze alamayabilirsin de lvl2 loremaster + powerscroll süper bir comboydu. iyi olmuş iyi.
"If you're going through hell, keep going."

vace

• Üye
  • My will be done!
Yok geri aldım lafımı manyak kombolar varmış okudumda sonra ;D Düzeltme olmuş iyi olmuş.
Tomb Kings
2189+

sargon

• E-Posta
İşin garip tarafı turnuvadan bir(1) gün sonra değişti kurallar, ağustos WD'siyle yani.

morfoz

• Misafir
    • E-Posta
Favour of the Gods konusunda, eğer hero, EotG zarı atıldığı an ünitenin içinde ise bu zarı modifiye ettirebilir. Mesela Chosenlerin attığı EotG zarı, birlik masaya konduğu anda atıldığı ve bu sırada exalted hero masada olmayacağından ötürü modifiye edilemez (spec. thanks to Semih. dün akşam söledi bunu, hemen sattım :) ). Bunun yerine bu itemi chosen championuna vermek bir çözüm oluyor.

Biraz geç oldu cevaplar için çok teşekkürler ama burada birşey aklıma takıldı. Kitapta

" A chosen unit may roll once on the Eye of Gods table at the beginning of the battle.." diyor yani benim anladığım unite sahaya konduğunda değil savaş başlamadan Eye of the Gods zarı atılıyor. Tabii gelen sonuçtan characterler faydalanamıyor ama karakterdeki örneğin wailing banner (terror e sebep oluyor) den dolayı 9 veya 10 gelirse re-rolla sebep oluyor diye düşünüyorum. Deneyimli arkadaşlardn yorumlarını rica edebilir miyim?

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
bu konuda yurt dışındaki forum sitelerinde de bir tartışma var... ve adamlar genelde tartışmaya yol açmamak adına Terror banner'ını Choosen ünite sancakçısına verin diyorlar... Çünkü aynı paragrafın sonunda karakter Eye of the Gods'dan yararlanmaz diyor... Bu durumda kendi yararlanmadığı bir Eye of the Gods Zarını elindeki bir item ile modifie etmiş oluyorsun... Ha kesinlikle yanlış yapılamaz denilmiyor ama yapaya gerek yok terror banner'ı choosen standard bearer a ver diyorlar....

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Evet arkadaşlar şu kurala bir açıklık getirmek gerekiyor zira her seferinde kural dışı diye bir tepki alıyorum.

Swift reform yaptıktan sonra geriye yada yana gitme hadisesi.

Swift reform: yapıldıktan sonra march edilemiyor.
Yana/arkaya gitme: march hareketiyle yapılamıyor, move un yarısı kadar yapılıyor (yada 2 kat move harcatıyor.)

Bunun dışında bildiğim bir kural yok ve bu kurallar bu hareketi yasaklamıyor. Bu konuyla ilgili başka bir bilgisi olan varmı?

Ve 2. sorum:
Bir ünitem misal rat ogre bir impossible terraine 1" e kadar girdi. Yan tarafa bakacak şekilde reform olursa bir kısmı impossible terrain e girmeye çalışıyor. Bu durumda merkezi biraz kenara kayıp yinede reform olur mu yoksa ordan çıkmak için 3 tur filan harcayıp biiip biiiip efektiyle( kamyon ) geri vitese mi takmak zorunda kalacaklar? :)
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2011, 01:38:03 ÖÖ Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Evet arkadaşlar şu kurala bir açıklık getirmek gerekiyor zira her seferinde kural dışı diye bir tepki alıyorum.

Swift reform yaptıktan sonra geriye yada yana gitme hadisesi.

Swift reform: yapıldıktan sonra march edilemiyor.
Yana/arkaya gitme: march hareketiyle yapılamıyor, move un yarısı kadar yapılıyor (yada 2 kat move harcatıyor.)

Bunun dışında bildiğim bir kural yok ve bu kurallar bu hareketi yasaklamıyor. Bu konuyla ilgili başka bir bilgisi olan varmı?

yapılır, problem yok.
War, war never changes...

morfoz

• Misafir
    • E-Posta
bu konuda yurt dışındaki forum sitelerinde de bir tartışma var... ve adamlar genelde tartışmaya yol açmamak adına Terror banner'ını Choosen ünite sancakçısına verin diyorlar... Çünkü aynı paragrafın sonunda karakter Eye of the Gods'dan yararlanmaz diyor... Bu durumda kendi yararlanmadığı bir Eye of the Gods Zarını elindeki bir item ile modifie etmiş oluyorsun... Ha kesinlikle yanlış yapılamaz denilmiyor ama yapaya gerek yok terror banner'ı choosen standard bearer a ver diyorlar....

Süper valla çok teşekkür ederim.

İki sorum daha olacak. Disc of Tzeench 50*50 baseli bir chaos cavalry mount olara sayılıyor. Bunun üzerine konan sorcerer tzeench ve yine bsb tzeench exalted hero tzeench chosen unitesinin içine unitenn bir parçası gibi konamaz m? (choen baseleri 25*25 infantry olarak geçiyor) sanki 2 model gibi istendiğinde tekrar ayrılmak şartıyla.

2. sorum da lonely characterlere flank veya rare charge oluyor mu? (sonuç aynı olacak sadece close combat resolution da extra puan alır mı?)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
*Bildiğim kadarıyla giremezler uçtukları için.

*Evet baktıkları yön önemli, 360derece göremiyorlar ve cc yide etkiliyor.

Benim soru arada kaynamış sanki?
Alıntı
Ve 2. sorum:
Bir ünitem misal rat ogre bir impossible terraine 1" e kadar girdi. Yan tarafa bakacak şekilde reform olursa bir kısmı impossible terrain e girmeye çalışıyor. Bu durumda merkezi biraz kenara kayıp yinede reform olur mu yoksa ordan çıkmak için 3 tur filan harcayıp biiip biiiip efektiyle( kamyon ) geri vitese mi takmak zorunda kalacaklar? Gülümseme

Barbar139

• E-Posta
Levent, abi yan tarafa bakacak şekilde reform olamıyorsa, olunca merkezi kayıyorsa, o şekilde duramazlar abi. Şunu yaparsın, reform dersin tam ters çevirirsin üniteyi, sonra müzisyen varsa swift reform deneyip dönmek istediğin tarafa wheel yapmaya çalışırsın. (Rat ogreler müzisyen alabiliyor mu bilmiyorum gerçi)

Bu kural kısmıydı, kişisel yorumum, hani hiçbirşeyi etkilemeyecek bir durumda ve friendly maçlarda istersen merkezi 1" kaydır, problem olmaz. Ama atıyorum adam sana tuzak kurmak için bunu yaptı, işte impassable'in dibindeki ünitesine şarj ettin ve elemanları kırdın kovaladın orda takıldın, o zaman bence yapma zira adamın tüm taktiğini küçük bir el hareketiyle bitirmiş olabilirsin.
"If you're going through hell, keep going."