Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 115995 defa)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
sağol batuhan bilgi için anında gazım söndü ama yenilmek pahasına yapacam ben bu olayı doombull yüzünden beastlord sahalara inemez oldu :( değişik ordu konsepleri bekleyin beastmen geliyor :)
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
sağol batuhan bilgi için anında gazım söndü ama yenilmek pahasına yapacam ben bu olayı doombull yüzünden beastlord sahalara inemez oldu :( değişik ordu konsepleri bekleyin beastmen geliyor :)

Budur!

Bu arada 7 de de pek farklı değil di yalnız gezen lordun işi zor. Hani ejdarhanız varsa o ayrı mesele.

Redirect olayına gelirsek Skaven'larda edilir diyor. ve hatta bizim eşşekliğimize gelmiş efenim. http://www.games-workshop.com/MEDIA_CustomProductCatalog/m1780263a_FAQ_Warhammer_Rulebook__V1_4.pdf
sayfa 5 soru 1.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta

Budur!

Bu arada 7 de de pek farklı değil di yalnız gezen lordun işi zor. Hani ejdarhanız varsa o ayrı mesele.

Redirect olayına gelirsek Skaven'larda edilir diyor. ve hatta bizim eşşekliğimize gelmiş efenim. http://www.games-workshop.com/MEDIA_CustomProductCatalog/m1780263a_FAQ_Warhammer_Rulebook__V1_4.pdf
sayfa 5 soru 1.

eyw bro. aslında FAQlara da bakıyorum da götümle okumuşum heralde.
War, war never changes...

Barbar139

• E-Posta

FAQ'dan alıntı

If multiple units have declared a charge against a unit that
has chosen a Flee! Charge response, can they all attempt to redirect
their charge if there is another viable target in range? (p18)
A: Yes. The controlling player chooses in which order to try
and redirect his charging units.

yani, isteyen istediği sırayla redirect edebilir

İyi de ben bunu yazdım zaten  :D
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
bunda şunu söylüyor, flee diyen bir üniteye charge eden üniteler redircet edebilir mi?
hold demiş daha sonra flee demiş bir üniteye charge eden ünite  bu alana giriyor mu?
dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
reksiyonu otomatik veriyor yinede bir reaksiyon veriyo ve kural flle reaksiyonu veren üniteye charge eden unite ld ile redirect charge yapa bilir
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Sanırım Levent'in yazdığı Batu'nun daha önce alıntı yaptığı ile aynı ama bu durum aynı FAQ'yu tekrar okumama neden oldu ve iyi de oldu.

Bu arada ben gavur forumlarındaki yorumlara pek önem vermiyorum. Bu tip postları okuyunca WH'yi çok uzun zamandır oynayan adamlar güncel editiondaki kurallara odaklanmadan yıllardır birikmiş olan WH genel kültürleri ile yorum yapıyorlar gibime geliyor hep. Eh benim kural - yorum konusundaki fikrim de belli, ;) o yüzden benim fikrime bir katkı yapmıyor bunlar.

FAQ'da daha önce pek üstünde durmadığım kritik bir cümle var.

"The controlling player chooses in which order to try and redirect his charging units."

Bence bu cümle BRB'de anlatılan kuralların tam ortasına sıçıyor. Kurallarda declare edilmiş bir charge'ın reaksiyonu sonuçlanmadan başka charge declare edilemez diyor ama bu cümleye göre kafama göre takıl bee.

FAQ'ya gel FAQ'ya! Yürü be koçum, kim tutar seni... ;D

Kural kitabından benim çıkardığım sonucu ve FAQ'dan çıkan sonucu aşağıda iki örnek ile kıyasladım.

Levent biraz uzun oldu ama oku bak ;)

KİTAPTAN ANLADIĞIM
A ünitesi B'ye charge diyor, B flee diyor. Bu durumda B flee zarını atmadan yani charge diyen taraf B'nin flee sonrası ne kadar uzaklaşcağını bilmiyorken A ünitesi için redirect yapıp yapmayacağına karar vermeli, sonra flee zarı atılmalı. Sonrasında olanlar artık A'yı bağlamaz.

FAQ'ya GÖRE
A ünitesi D'ye charge der, D hold der. Bu sefer saldıran B ünitesi ile D'ye charge der, D bu sefer flee der ve zarını atar, şans ya yüksek atar. Charge eden "hadee" der, sonra bir bakar D ünitesi düşman arkasına sarkıttığı C ünitesine yakın yere kaçmıştır, ehh C ile de D'ye charge der. D zaruri flee zarını atar.
En son Charge eden eline metreyi alır; bir güzel A, B ve C ile D ünitesinin arasında kalan mesafeleri ölçer, yakalama şansı en yüksek olanı bırakır, diğerlerini redirect eder.

Güzel iş hakaten. Aman deyim flee demeyin bundan sonra! ;D
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2011, 12:14:26 ÖÖ Gönderen: Antimodes »

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Aslında bence gözden kaçan nokta şu, redirect charge zaten bu declare charger sıralamasını bozuyor. Adama kaçarsa bi şansın olur diyor :D

bide abi abcd bi karmaşa var tekrar bak istersen :D kim kaçıyor kim yakalıyor belli değil :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
Benim gavur forumumdan da şöle bir cevap gelmiş.

Alıntı
Yes, you have posted the relative FAQ answer. What the answer is saying is that if the target unit flees after a second or further charge declaration, then the original units can go back and attempt to redirect themselves.

Tomb Kings
2189+

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
bide abi abcd bi karmaşa var tekrar bak istersen :D kim kaçıyor kim yakalıyor belli değil :D

Düzelttim ;)

morfoz

• Misafir
    • E-Posta
Bu sorum daha çok warrios of chaos ile ilgili. Bir ünite Tzeenthch ünitesi almışsa exalted hero da örneğin khorne ise hero unitenin içine dahil olabilir mi? Olursa herodaki favour of gods warshrine'ın giver of glory özelliği kullanırken tüm ünite için geçerli olur mu? Bir de ünite ve hero birbirini nasıl etkiler ya da etkilemez?

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
khornite hero, tzeentch birliğe katılabilir. Bu durumda, hem birlik hem de hero kendi özelliklerini korur, birbirlerine aktarmaz. Yani ne hero 6+ Ws alır, ne de birlik frenzy olup Immune to Psychology ve Extra Attack kurallarını kazanır. Burada Frenzy kuralının işleyişine dikkat etmek lazım yalnız:

Frenzy ile gelen Berserk Rage kuralı der ki, birliğin içinde tek bir Frenzied model varsa bile bu kural geçerlidir. Fakat, yine Frenzy ile gelen Imm. to Psy. kuralına göre, bu kuralın geçerli olması için, birliğin çoğunluğunun (majority) Imm. to Psy. olması gerekli. Dolayısıyla, Khornite hero taşıyan bir Tzeentch birliği:

- Şarj etmek istemediği turlarda normal davranmak için Ld test atmak zorundadır.
- Kırılan düşmanı pursue etmek, yok ettiyse overrun etmek zorundadır.
- Panic, Fear ve Terror'e "immune"dir (Tzeentch); ancak flee diyebilir (Frenzy'den gelen Imm. to Psy., birliğin çoğunluğu bu kurala sahip olmadığından geçersiz kalır). edit: Karıştırmışım, Slaanesh kuralı bu. Doğrusu aşağıda
- Birliğin 6+ Ws koruması vardır; ama heronun yoktur.

Favour of the Gods konusunda, eğer hero, EotG zarı atıldığı an ünitenin içinde ise bu zarı modifiye ettirebilir. Mesela Chosenlerin attığı EotG zarı, birlik masaya konduğu anda atıldığı ve bu sırada exalted hero masada olmayacağından ötürü modifiye edilemez (spec. thanks to Semih. dün akşam söledi bunu, hemen sattım :) ). Bunun yerine bu itemi chosen championuna vermek bir çözüm oluyor.
« Son Düzenleme: Ağustos 13, 2011, 08:35:51 ÖÖ Gönderen: burock »
War, war never changes...

Caine

• Misafir
    • E-Posta
benim sorum şu: burak gerçekten şike yaptı mı?

Barbar139

• E-Posta
evet abi, adam cücelerle 3 değil 4 yürüdü, tam pislik herif...
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Alıntı
- Panic, Fear ve Terror'e "immune"dir (Tzeentch);

ha ne kim?