Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 115956 defa)

blackwinter

Selamlar, son gunlerde forumda surekli WYSIWYG goruyorum ama acilimi nedir ne degildir bir fikrim yok, yardimci olursaniz sevinirim  :)
What You See Is What You Get.

yani model ustunde ne zirh ne kalkan ne silah varsa, rostedada onun yazmasi durumu.

mesela modelde hand weapon shield var ise rosterda great weapon yazmamasi durumu.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
magic banner alan bsb item alamaz kuralı hala var mı?
dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
magic banner alan bsb item alamaz kuralı hala var mı?
var.
War, war never changes...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Slaanın bsb olursa özel kuralı varmış... 25 puanlık bayrak alabiliyormuş
dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Geçen Enisle oynarken aklıma geldiydi. Common enchanted itemler arasında "Other Trickster's Shard" diye bir item var. Bu item, taşıyıcısıyla BtB'de olan her model için "reroll successful ward saves" özelliğine sahip. Bu itemi taşıyan bir hero, brlik bazında Ws'ye sahip bir birlikle (phoenix guard mesela) dövüşe girerse ne olur diye düşündüydüm. Cevabını arattım az evvel:

http://www.warseer.com/forums/showthread.php?295961-The-Other-Trickster-s-Shard-vs-Unit-wide-Ward-saves&p=5365517&viewfull=1#post5365517

Fena bir item değilmiş yani, uyandırayım. Yalnız dikkat: reroll successful Ws, hero ile BtB'de olan friendly modelleri de etkiliyor ;)
War, war never changes...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Geçen Enisle oynarken aklıma geldiydi. Common enchanted itemler arasında "Other Trickster's Shard" diye bir item var. Bu item, taşıyıcısıyla BtB'de olan her model için "reroll successful ward saves" özelliğine sahip. Bu itemi taşıyan bir hero, brlik bazında Ws'ye sahip bir birlikle (phoenix guard mesela) dövüşe girerse ne olur diye düşündüydüm. Cevabını arattım az evvel:

http://www.warseer.com/forums/showthread.php?295961-The-Other-Trickster-s-Shard-vs-Unit-wide-Ward-saves&p=5365517&viewfull=1#post5365517

Fena bir item değilmiş yani, uyandırayım. Yalnız dikkat: reroll successful Ws, hero ile BtB'de olan friendly modelleri de etkiliyor ;)

aynen. sıkıntı çıkarıyor bu eşya. Şahsen biz almıyoruz hiç. Kendi ünitemizin ward save'ini bozmaktan öte başka defansif itemlara vermek bu puanı daha akıllıca.
The elves are watching

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
h
« Yanıtla #666 : Temmuz 22, 2013, 10:12:52 ÖÖ »
valla kafa karıştıran bi item ben severim ya doombull veriyom tek başına charge ettirip karşıdakinin canını sıkıyom yada savaş arabası üzerindeki lorda veriyom oda baya gıcık ediyor karşı tarafı ö le işte bide bizde o item daha ucuzdu değişiklik olmadı ise :D uzun süredir kullanmadım
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Benim meşhur banner of the world dragonu biliyorsunuz. "2+ Ws agains magic, magical attack, magic weapons damage"

Ben bu itemi daha çok miscast sonrası adam kaybetmeyi engellemek için kullanıyordum. Geçenlerde itiraz geldi. Miscast damage'ına Ws attırmaz bu item diye. Konuyu araştırdım; BRB faq 1.8

Q: What are ‘magical attacks’? (p68)
A: Allattacks made by spellsand magicitemsareconsidered
to be magicalattacks,asareallattacksthatarespecifically
noted as being magicalattacks. Shotsfired from magical items
arealso considered to be magicalattacks, unlesstheir
description specifically states otherwise. Hitsinflicted by rolls
on the Miscast tablearetreated as magicalattacks

The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Soru:

Star lance (lance, magical) kullanan bir karakter, ek olarak great weapon veya halberd alıp charge round'undan sonra kullanabilir mi?
Malum, charge ettim kıramadım, lance kullanmaya devam edemem. Normal atlıların hand weapona geçtiği gibi noble'ım great weaponına geçebilir mi.

HE forumları kullanabilir diyor, Çünkü star lance kullanabilmek için başarılı charge edebilmiş olma ifadesi var.

The elves are watching

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Karaktere sadece 1 adet özel silah alınabilir, dolayısıyla kullanılamaz. 2 adet melee weapon olabilmesi içni birinin "mundane hand weapon" olması gerekiyor. Yani hem büyülü kılıç hem great weapon alınamadığı gibi. Lance le ilgili özel bir kural varsa bilemen(Bretonların var).
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
cacık
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Karaktere sadece 1 adet özel silah alınabilir, dolayısıyla kullanılamaz. 2 adet melee weapon olabilmesi içni birinin "mundane hand weapon" olması gerekiyor. Yani hem büyülü kılıç hem great weapon alınamadığı gibi. Lance le ilgili özel bir kural varsa bilemen(Bretonların var).

referans göster ben baktım bulamadım

edit: mundane hand weapon ibaresini göremedim

edit2: buldum inceliyorum
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2013, 09:27:28 ÖS Gönderen: Peynir Elf »
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
diyor ki: special weapon varsa onu kullanmak zorundasın.

Bir daha diyor ki: bunun tek istisnası magical weaponlardır. Magical weapon varsa onu kullanırsın.

bende diyorum ki: cepte star lance ve GW var charge ettim: Magical weaponı kullanmak zorundayım star lance'i kullandım. Combat o tur bitmedi ve devam ediyor. Bir sonrası tur magical weaponı kullanamayacağıma göre( ÇÜNKÜ KENDİSİ LANCE) special weapon'ı (GW) kullanırım.

Bunu açıkça engelleyen bir ifade göremedim.

The one exception to this rule is that if  the model
also carries a magical close combat weapon of  some
kind, he will always use it in preference  to other
weapons he carries. If  the magical weapon is
somehow destroyed or rendered useless, the warrior
will then use his special close combat weapon (if  he
has one) finally  resorting to his hand weapon if  the
special close combat weapon is also destroyed or
rendered usele

« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2013, 09:36:50 ÖS Gönderen: Peynir Elf »
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
diyor ki: special weapon varsa onu kullanmak zorundasın.

Bir daha diyor ki: bunun tek istisnası magical weaponlardır. Magical weapon varsa onu kullanırsın.

bende diyorum ki: cepte star lance ve GW var charge ettim: Magical weaponı kullanmak zorundayım star lance'i kullandım. Combat o tur bitmedi ve devam ediyor. Bir sonrası tur magical weaponı kullanamayacağıma göre( ÇÜNKÜ KENDİSİ LANCE) special weapon'ı (GW) kullanırım.

Eğer dediğin gibi olsaydı, Başta Breton olmak üzere tüm Cavalryler ağlardı... çünkü charge etmek haricinde lance kullanamaz olurlardı... Ama Lance'in açıklamasında silahın sadece charge edersen +2 S verdiği yazar... yani aslında 2. round ve sonrasında sen yine Lance ile vurursun ama charge etmediğin için +2S almazsın... Bunun haricinde senin Star Lance açıklamasında açıkça charge etmese başka bir silahla vurabilir diyor... Bu durumda Başka bir silahı varsa onunla vurabileceği anlamında yani Great Sword alırsan charge yediğinde vada izleyen turlarda onu kullanabilirsin... (Bu sadece Starlance için geçerli ve starlace lance olduğu için değil kendi kuralında aksi halde başka silah kullanır dediği için geçerli...) Bretonların Magical Lancelerinde dahi böye bir kural yok bu arada... adamlar paşa paşa Magical Lanceleri kullanarak kendi Strleri ile (S4) ataklarını yapmaya devam ediyorlar... Yaşasın High Elfler :)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
The elves are watching