Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 115990 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
1. Evet
2. Hayır
3. Evet
4. Hayır. O itemin islevi, magical weaponlari mundane yapmak. Buyuyle magic atak verilmesi, silahi magical yapmaz. Bu nedenle rerö.
War, war never changes...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
çok cheese geldi bana yahu...yapmaya utandım...:D
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
1) Challange demesini engelleyen bir durum yok...
2) Olmaz.. karşındaki Lord savaşçıysa ilk item ile onun tüm nimetlerinden mahrum oluyorsun, yok Büyücü ise, minatora challage diyen bir büyücü varsa (Warriors of Chaos harici ;D ) Challange'a çıkmadan önce rakibin bir kez daha düşünmeli diyorum.. ha adamı saklayıp biri challange dediğinde krşısına atmak oldukç sinsice ama güzel bir hareket olur...
3) Bunu engelleyen bir kuralda bildiğim kadarı ile yok (aslında hem 2. hemde bu 3. madde için itemlardan 1.sinin tam wordingine bakmakta fayda var... çünkü BRB challange kısmında "The player issuing the challange nominates one of his character or champion models to issue the challange. If he does not have suitable model in the fight, a challange cannot be issued." diye bir yazım var...)
4) Bu durumda karakterin sopa yer... Çünkü sen magical silahları mundane yapıyorsun ama örnek verdiğin büyü senin ataklarını (silahlarını değil) magical hale getiriyor... aynı şekilde demon etheral, dryad vs...vs... gibi kendi atakları magical olan yaratıklarda senin bu arkadaşı aralarına alıp evire çevire döver :)... Ama yine de dövücü Lord kombolarına karşı karkterini oldukça iyi korur.. Tahminim bu itemlardan en az birinin Arcane olduğu yönünde haklımıyım ? 

Ah burak beni ninjalamış ;D ;D ;D

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
talisman of saphery-talisman (mundane yapan)
diğeri folathrians robe-enchanted( can only hit by magical attacks, cannot atgack in CC or shoot)
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
diğeri folathrians robe-enchanted( can only hit by magical attacks, cannot atgack in CC or shoot)
Kombo kaç puana çıkıyor...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
tabi ucuza cıkmıyor...
folatrians robe 45
talisman 35
toplam 80... pek ucuza cıkmıyor..ama bizde büyücüyü korumak önemli olduğunda tercih edilebiliyor
iyi yanı arcane slotundan yemiyorlar
yani hala bir dispel scroll
                   staff of solidity(ilk miscasti ignore et)
                   ring of corin(one use only vauls unmaking) alınabilir
                   yada silwer wand, jewel of dusk
The elves are watching

vace

• Üye
  • My will be done!

Çiz miz yap görelim... Sonra başkası yapıyor. ;D
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
6 Chariot aldım, bir heroyu bindirdim chariota öne command grubu koydum. Bu amca CC'de nasıl dövüşür CC'de arkaya command grup gidebiliyor muydu?
Tomb Kings
2189+

burock

• E-Posta
ön sıranın 3 modellik olduğunu varsayıyorum...

command grup önde olur. şarj edince impactleri yaparsın, sonra normal ataklar başlamadan make way yaparak heroyu öndeki modellerden birinin yerine geçirebilirsin.

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Purple Sunı cast eden model, Purple Sunı front arcında bir yere koyduktan sonra gidiş yönünü kendinden geçecek şekilde geriye doğru gönderebilir mi?
dey layt com and me wan go hom...

Ultor

• Misafir
Purple Sunı cast eden model, Purple Sunı front arcında bir yere koyduktan sonra gidiş yönünü kendinden geçecek şekilde geriye doğru gönderebilir mi?

Vortexler friendly modelleri etkileyecek şekilde kullanılabilir. Yön konusunda da tam bir serbestlik olduğu için vortex büyülerinden kendi üstünden geçirerek yollaması mümkün.

Ultor

• Misafir

Vortexler friendly modelleri etkileyecek şekilde kullanılabilir. Yön konusunda da tam bir serbestlik olduğu için vortex büyülerinden kendi üstünden geçirerek yollaması mümkün.

Alternatif soru olarak aklıma geldi, Vampir burada I tutturamayıp ölürse RiP olan vortex tam o noktada mı kaybolur caster öldüğü için yoksa tüm yolunu katedip vardığı yerde mi kaybolur?

burock

• E-Posta
RiP büyüler casterin ölmesi durumunda otomatikman sonlanıyor. Purple sun da RiP bir büyü olduğu için, caster öldüğü anda büyü sonlanır.

bu arada, templateler hiçbir zaman friendly unitleri hedefleyecek şekilde kullanılamaz diye bir şey okuduğumu hatırlıyorum  bir yerde; ama bulamadım. Uyduruyo muyum acaba?

blackwinter

Alternatif soru olarak aklıma geldi, Vampir burada I tutturamayıp ölürse RiP olan vortex tam o noktada mı kaybolur caster öldüğü için yoksa tüm yolunu katedip vardığı yerde mi kaybolur?

bu durumda RIP in anlamı değişir abi.

yazmadan duramadım.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ultor

• Misafir
RiP büyüler casterin ölmesi durumunda otomatikman sonlanıyor. Purple sun da RiP bir büyü olduğu için, caster öldüğü anda büyü sonlanır.

bu arada, templateler hiçbir zaman friendly unitleri hedefleyecek şekilde kullanılamaz diye bir şey okuduğumu hatırlıyorum  bir yerde; ama bulamadım. Uyduruyo muyum acaba?

Templateler dediğin gibi friendly üniteleri etkileyecek şekilde kullanılamaz ama vortexler için FAQ vardı:

"Q: Can magical vortex spells be used in such a way that they affect
friendly models? (p31)
A: Yes."