Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 115970 defa)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
şimdi hep aklıma takılan bi kaç kezde başımıza gelen bir konu var. bina içinde brass cleaver nasıl çalışır. Karakter bütün düşman unitelerine dokunur mu yoksa base genişliğine bakılarak 3 yada 4 kişiye mi değer ? buna göre atak sayısı 7-8 yada 10 oluyor.

buna cevapsızız heralde :) bana 3-4 daha makul gözüküyo.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
ben turnuvada beşer beşer yedim rahatladım :)
War, war never changes...

vace

• Üye
  • My will be done!
Binadan çıkılınca move yapılamazmış bir modelin binaya değmesi yeterliymiş illa kenara değsin gibisinden birşey okumadım. Yani ben çıktım sonra reform eder gibi yana dönmüştüm onun yerine direk o şekilde çıkabilirmişim yanlış oynamışız ama sonuç değişmezdi.

Diğer soruyu da gayet açıklamışlar...

Alıntı
Special Attacks
For special attacks (such as stomps) and items that affect models in base contact, a model fighting in a building is assumed to be in base contact with one enemy model nominated by the enemy player unless fighting in a challenge, of course, in which case they are in contact with the model they are fighting!

Düşmanın seçtiği 1 modele dokunur.
Tomb Kings
2189+

burock

• E-Posta
Binadan çıkılınca move yapılamazmış bir modelin binaya değmesi yeterliymiş illa kenara değsin gibisinden birşey okumadım. Yani ben çıktım sonra reform eder gibi yana dönmüştüm onun yerine direk o şekilde çıkabilirmişim yanlış oynamışız ama sonuç değişmezdi.

Diğer soruyu da gayet açıklamışlar...

Alıntı
Special Attacks
For special attacks (such as stomps) and items that affect models in base contact, a model fighting in a building is assumed to be in base contact with one enemy model nominated by the enemy player unless fighting in a challenge, of course, in which case they are in contact with the model they are fighting!

Düşmanın seçtiği 1 modele dokunur.

Binanin icinde bir modele dokunur muhabbetini bir yerde okudugumu biliyordum da turnuva sirasinda bulamadik. Ben de jentilmen oldugum icin ... :)

Building ile ilgili olayi da bayaa sallamisim. Ciktiktan sonra move yokmus ama her sekilde cikabiliyomus. Oyle dort kose zorunlulugu yokmus.

Bu arada abandoning the buildings ile ilgili faq diyor ki, rear rank binadan 1" acmali. O da aklimizda bulunsun.

sargon

• E-Posta
Seçilen bir modele dokunuyor sayılıyorsa binada, ogre'lerin durumu nedir?

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Seçilen bir modele dokunuyor sayılıyorsa binada, ogre'lerin durumu nedir?

Ogrelere için ne değiştirebilir aklıma gelmedi walla.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

burock

• E-Posta
bişiy değişmez abi, binaya 3 model dalar, aynı sayıda atak yapar.

burda söz konusu olan brass cleaverdi. bu item, kendisini kullanana BtBsinde adam kadar extra atak veriyo. binada kaç kişiyle BtB'de olduğu bu nedenle soruldu.

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
soru 1)   
-1 Str veren bir büyü yiyen Ld 8 amcalar okkam's mind razor alınca, kaç str ile vurur, aklıma takıldı...

Soru 2)
Free reform yapmak için müzisyen gerekiyor muydu sanki bunu unuttuk gibi...

Soru 3)
Death lore'un teknik özelliği verdiği her wound başına zar atıp 5 ya da 6 'da zar kazanması idi..
şimdi signature büyüsü ise ld farkı kadar wound veriyor ancak tek ward save atılıyor. Yani multiple wound. bu durumda zar kazanmak için tek zar mı atılır yoksa kaç wound verdiyse o kadar zar mı?

dey layt com and me wan go hom...

burock

• E-Posta
soru 1)   
-1 Str veren bir büyü yiyen Ld 8 amcalar okkam's mind razor alınca, kaç str ile vurur, aklıma takıldı...

S7

Soru 2)
Free reform yapmak için müzisyen gerekiyor muydu sanki bunu unuttuk gibi...

Muso, swift reform için gerekli.

Soru 3)
Death lore'un teknik özelliği verdiği her wound başına zar atıp 5 ya da 6 'da zar kazanması idi..
şimdi signature büyüsü ise ld farkı kadar wound veriyor ancak tek ward save atılıyor. Yani multiple wound. bu durumda zar kazanmak için tek zar mı atılır yoksa kaç wound verdiyse o kadar zar mı?

Verdiği her wound başına 5+'ya zar alır büyücü

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
soru 1)   

S8 ile vurmaları gerekir. Eğer erata düzeltmesi gelmedi ise kitapta "to wound atılırken S yerine Ld kullanılır" yazıyor... bu sebeple S değiştiren büyüler, modelin Ld değiştirmediği için to wound zarında da bir değişiklik yapmaz diye yorumluyorum... Eğer erattalarda yada FAQ larda bir açıklama varsa o farklı tabi...

burock

• E-Posta
Bildiğim kadarıyla büyü Ld'yi S olarak kullanmayı sağlıyor. yani yine S kullanılıyor ama S=Ld olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle -1S işler diye düşünüyorum.

Yamuluyor muyum?

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
yok abi wording olarak:
Alıntı
Models in the target unit use their Leadership instead of Strength when rolling to wound with all close combat attack whilst the spell remains in effect (any strength bonuses from weapons are ignored)

diyor... Ayrıca eğer silahlardan gelen S bonus kullanılamıyorsa, neden herhangi kaynaklı bir S penalty kullanılsın diye de düşünüyorum...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
mantıklı
ld + Great weapon kullanmıyoruz çünkü...
bundan dolayı okkam'a karşılık sadece LD düşürme büyüleri iş yapar...
dey layt com and me wan go hom...

burock

• E-Posta
Mantikli bence de. Faqta ters bisiy var mi die bakan oldu mu?

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
etheral character combination sorusu....

bizde iki item var..
birincisi..karakter sadece megical atakla vurulabilir ve ccde saldıramaz diyor
ikincisi..base kontaktaki tüm enemy magic weaponlar mundane olur diyor...

Bu iki itemı alınca tahmin edersinzi düşmanın natural magic atağı yoksa hiç bir türlü ccde karaktere vuramıyor

soru1: bu itemları aldığım karakterle challange diyebilirmiyim?
soru2: challange desem ayıp olurmu (olur :D)
soru3: karşı taraf challange derse çıkabilirmiyim
soru4: karşı tarafın atakları büyüyle magical hale gelirse...yani elindeki mundane item büyüyle magical olursa(flaming sowrd of ruin gibi) benim magical itemları mundene yap itemım onu tekrar mundane yaparmı
The elves are watching