Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 115964 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
10 puanlık uzman sorusu:

diagram1'de görüldüğü gibi, bir piyade birliğinin karşısında 2 tane fast cav. birliği var. Inf, FC12'ye şarj dedi. FC12 bu şarja flee dedi ve bu flee neticesinde FC21'in arkasına geçti (FC21 paniği tutturdu varsaydım). Inf, redirect etmedi ve FC12'ye şarjı tamamlamaya çalışıyor. Inf ile FC12'nin arasındaki mesafe 10" diyelim. Şu anda diagram2'deyiz.

Inf eğer şarj zarında 10" veya fazlasını atarsa ne olur?

a. FC12 kaçamadan yakalanmış sayılır. Inf, FC21'e 1" kala durur.
b. Inf, aradaki FC21 yüzünden FC12'ye şarjını tamamlayamayacağı için FC12 güvenli bir şekilde kaçar. Inf failed şarj yapar.

War, war never changes...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
şarj deklare etmediğin üniteye dokanamazsın. dolayısıyla b.
dey layt com and me wan go hom...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
flee - pursue değil de charge ve flee şeklinde olduğu için şüphesiz B
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Flee move, Charge deklare edildiği anda (yani charge movedan önce) oynandığı ve ikinci hedefe charge denilemediği için; ilk kaçan ünite sağ salim ikinci ünitenin arkasına geçer, charge eden ünite redirect demediği için aradaki ikinci fast cav. ünitesine 1" kala durur...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Dün Enisle yaptığımız maçta başımıza geldi...

A ünitesi karşısındaki B ünitesi ile savaşıp onu kırdıktan sonra kovalama zarında B ünitesini yakalamaya yetmiyecek bir zar atıyor fakat attığı zar ile düz ilerlediğinde C ünitesine dokunuyor. Bu durumda A ünitesi, C ünitesine charge etmiş olur mu ?

ikinci soru, yine bir A üntesi önünde savaştığı B ünitesini kırıyor ve kovalayıp yok ediyor... Bu sırada kovalama zarında, önünde bir önceki rounddan kaçmakta olan C ünitesine yetişebilecek kadar yüksek atıyor... C ünitesinin akibeti ne olur ?

burock

• E-Posta
birinci hususta abi, B kaçıyor, A ise pursuit manevrası sonunda -zarı yettiği takdirde- C'ye şarj etmek zorunda. C ise bu durumda sadece hold diyebiliyor.

ikinci durumda, yani kaçmakta olan bir düşmana overrun ya da pursuit ile dokunulursa, kaçan birlik extra flee yapamıyor; çünkü pursuit sonucunda oluşacak sürpriz şajlara şarj response verilemeyeceği açıkça yazılmış. dolayısıyla, pursuit ve overrun sonucu, kaçmakta olan bir birliğe dokunulursa o birlik direk zayiat oluyor.

sayfa 58

blackwinter

A ünitesi karşısındaki B ünitesi ile savaşıp onu kırdıktan sonra kovalama zarında B ünitesini yakalamaya yetmiyecek bir zar atıyor fakat attığı zar ile düz ilerlediğinde C ünitesine dokunuyor. Bu durumda A ünitesi, C ünitesine charge etmiş olur mu ?

ikinci soru, yine bir A üntesi önünde savaştığı B ünitesini kırıyor ve kovalayıp yok ediyor... Bu sırada kovalama zarında, önünde bir önceki rounddan kaçmakta olan C ünitesine yetişebilecek kadar yüksek atıyor... C ünitesinin akibeti ne olur ?

abi sadece birinci sorunun cevabını biliyorum ki. şarj etmiş olmaz. c ünitesinin 1 inç yakınında kalır.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

blackwinter

abi sadece birinci sorunun cevabını biliyorum ki. şarj etmiş olmaz. c ünitesinin 1 inç yakınında kalır.

ki bunuda yanlış hatırlamışım. benim dediğim charge a flee dendiğinde oluyormuş falan filan....

Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
birinci hususta abi, B kaçıyor, A ise pursuit manevrası sonunda -zarı yettiği takdirde- C'ye şarj etmek zorunda. C ise bu durumda sadece hold diyebiliyor.

ikinci durumda, yani kaçmakta olan bir düşmana overrun ya da pursuit ile dokunulursa, kaçan birlik extra flee yapamıyor; çünkü pursuit sonucunda oluşacak sürpriz şajlara şarj response verilemeyeceği açıkça yazılmış. dolayısıyla, pursuit ve overrun sonucu, kaçmakta olan bir birliğe dokunulursa o birlik direk zayiat oluyor.

sayfa 58
Kuralları ben de böyle hatırlıyordum ve böyle de oynadık, ama yine de bir teyid alayım demiştim... Hızlı cevaplar için teşekkürler :)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
abi.dogru oynadkk
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
kural olarak "gains a 4+ ward save against ranged attacks" olan bir item büyülere karşı ward save kazandırır mı ?

burock

• E-Posta
kural olarak "gains a 4+ ward save against ranged attacks" olan bir item büyülere karşı ward save kazandırır mı ?
item nedir abi?

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Vampire Counts'da Blood Knight ların alabildikleri "The Flag of BloodKeep" yazdığım wording aynen item'ın açıklamasından alıntıdır ve alet 75pts

burock

• E-Posta
Vampire Counts'da Blood Knight ların alabildikleri "The Flag of BloodKeep" yazdığım wording aynen item'ın açıklamasından alıntıdır ve alet 75pts
bişiy diyemedim abi. whf kurallarında "ranged attack" diye bir şey yok. shooting attack var.

75 puana sadece shootinge karşı 4+ Ws için çok pahalı gibi; ama öte yandan da, magical ataklara karşı Ws stacklenebildiği için, magical'a karşı da 4+ Ws çok ucuz olur.

sizin forumlarda da kafalar karışık gördüğüm kadarıynan abi. heralde faq çıktığında ilk yanıtlanacak sorulardan biri bu olacak...