Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 116062 defa)

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
1) Remains in Play büyü, yapan büyücü ölürse masada kalmaya devam ediyor mu?
2) Puppet turda bir kez kullanılıyor mu? Ben böyle biliyorum bu şekilde oynadık maçta ama emin olmakta fayda var.
dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
1) Remains in Play büyü, yapan büyücü ölürse masada kalmaya devam ediyor mu?
2) Puppet turda bir kez kullanılıyor mu? Ben böyle biliyorum bu şekilde oynadık maçta ama emin olmakta fayda var.
Rip büyüler büyücü ölünce kalkıyor (syf 37)

puppet bilmiyom.
War, war never changes...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Alıntı
A Sorcerer with an Infernal Puppet may opt to modify any rolls on the miscast table made by any Wizard on the battlefield by up to D3. For instance, an enemy Wizard miscast, and te Puppet's owner rolls a 2 on his D3, allowing the Chaos player to add or subtract up to 2 from the miscast result the enemy Wizard rolled.

Infernal Puppet'ın açıklamasında birden fazla kullanılamaz diye bir şey yazmıyor ancak büyülü eşyaların genel kuralına bakmakta fayda var aynı mantıkla bound itemlar aynı magic fazda birden fazla defa kullanılabilir gibi bir durum oluşuyor...(kurala baktım bu konuda hiç bir şey söylenmemiş Magical Items yada Arcane items başlıkları altında)

vace

• Üye
  • My will be done!
Ya bizim büyük maçta paso kullandıkları puppet değil miydi? sanki bir turda da birden fazla kullandık.
Tomb Kings
2189+

Wretched

• E-Posta
ben bulamadım ne eratada ne kural kitabında 1den fazla kullanılamaz yazmıyor. üstüne standart olmayan miscastleri de modify edebiliyormuş. Sınırlaması olanlar kitapta yazıyor aslında each magic phase, one dice per turn gibi. infernal puppet da "any rolls on the miscast table made by any Wizard on the battlefield" gibi ifadeler var. 1 defa olsaydı erratada yazardı diye düşünüyorum. Baya kritik bi durum çünkü.

vace

• Üye
  • My will be done!
Alıntı
A Sorcerer with an Infernal Puppet may opt to modify any rolls on the miscast table made by any Wizard on the battlefield by up to D3. For instance, an enemy Wizard miscast, and te Puppet's owner rolls a 2 on his D3, allowing the Chaos player to add or subtract up to 2 from the miscast result the enemy Wizard rolled.

Infernal Puppet'ın açıklamasında birden fazla kullanılamaz diye bir şey yazmıyor ancak büyülü eşyaların genel kuralına bakmakta fayda var aynı mantıkla bound itemlar aynı magic fazda birden fazla defa kullanılabilir gibi bir durum oluşuyor...(kurala baktım bu konuda hiç bir şey söylenmemiş Magical Items yada Arcane items başlıkları altında)

Bound itemlar bir turnde birden fazla kullanılabilirse çok güzel olur. ;D
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Kusura bakma Koray nedense hep böyle oynandı benim olduğum oyunlarda...
dey layt com and me wan go hom...

Wretched

• E-Posta
Kusura bakma Koray nedense hep böyle oynandı benim olduğum oyunlarda...

Sorun değil abi zaten hala kesin bişey diyemiyoruz baksana

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Alıntı

Bound itemlar bir turnde birden fazla kullanılabilirse çok güzel olur. ;D
Aslında bound Itemlar büyü cast ediyor ve aksi belirtilmedikçe 1 kaynak aynı büyüyü aynı büyü fazında birden fazla defa cast edemiyor... bu kısımda puppet ile bound Itemlar birbirinden ayrılıyor... ;)

Ruhi

• E-Posta
Selamlar,

Magic resistance sadece ward save verdiğinden, bir hero'nun falan ward save'i var ise bu üniteye bonus vermiyor değil mi? Sadece karakterin kendisine ait ekstra bir koruma veriyor.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

burock

• E-Posta
Selamlar,

Magic resistance sadece ward save verdiğinden, bir hero'nun falan ward save'i var ise bu üniteye bonus vermiyor değil mi? Sadece karakterin kendisine ait ekstra bir koruma veriyor.
aynen...

Barbar139

• E-Posta
Abi soru biraz karışık olmuş ama;

Eğer olay "karakterde MR var, üniteye ward save verir mi?" ise, cevap verir. Ör: Karakterde 6+ ward save veren mag. item ve üstüne MR1 veren başka bir item var. Üniteye magic miss veya vortex atıldığında, karakterin 5+(ward save + MR1), ünitenin 6+(MR1) ward save'i vardır.

Özetle, magic resistance taşıyan karakter girdiği üniteye de bu özelliği verir.
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
Hehe.. Kafam karıştı.. :)

Daha net sorayım üstat o zaman:

Witch Hunter MR2 ile geliyor. Ben bu adamı swordsmenlerin içine koydum. Swordsmenlere Magic Missile veya Direct Damage büyüsü geldi. Swordsmenler 6 wound verdi. Şimdi bu normal insan evladı swordsmenlerin 5+ wardı oluyor mu?
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

burock

• E-Posta
Hehe.. Kafam karıştı.. :)

Daha net sorayım üstat o zaman:

Witch Hunter MR2 ile geliyor. Ben bu adamı swordsmenlerin içine koydum. Swordsmenlere Magic Missile veya Direct Damage büyüsü geldi. Swordsmenler 6 wound verdi. Şimdi bu normal insan evladı swordsmenlerin 5+ wardı oluyor mu?

ewt abisi oluyor. syf 72'de anlatıyor bunu.

Ruhi

• E-Posta
Teşekkürler beyler.

NOT: Yav, 55 Puana ne iyi heroymuş bu abi yav.. :)

- Mark Twain