Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 116104 defa)

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Slot uygulaması şu şekilde bildiğim kadarıyla, bir üniteden belli bir sayıdan fazla alamıyorsun
ÖRneğin Rare'de 3 tane Cygor alırsan sıkıntı çıkıyor. 2 tane cygor 1 Gorghons alabilrsin  Toplam %25'i geçmemek koşuluyla..
dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
olay çeşite mi döndü yani

hani o zaman 2 farklı specail ve 3 grup scout harpy alabiliyormuyum ???

Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
WHFB ordu kurulum kısıtları;

Core min %25
Special max %50
Rare max %25
Hero max %25

>3000 puan aynı rare'den max 2 unit aynı special'dan max 3 unit alabilirsin.

3000 puan ve üstünde aynı rare'den max 4 unit aynı special'dan max 6 unit alabilirsin.

Baştan beri böyle bir dönüş yok.

Allah'ın ilk emri "Oku!" ;)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
bunu biliyom umut abi

ordaki aynı karışıklık yaratıyordu soruyum dedim
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ben yazmışken tam yazayım dedim, yoksa sadece senin soruna cevap vermek babında yazmadım bro. Ortaya karışık yane. ;)

vace

• Üye
  • My will be done!
Magical itemlar ne zaman söylenmeli? Örneğin, banner of swiftness var 3 tur 4 inçi geçmeyecek şekilde yürüttü sonra charge edecek bende swift vardı taaa taaa demek nasıl? Yoksa move karakteristiği olduğundan daha ilk move fazında söylenmeli mi?

Bide geçen TÜSOT WH40K videosu gördüm başlar başlamaz rosterları veriyolar karşı tarafa gizli saklı yok mu ya da o listelerde gizliler mi yok. ;D
Tomb Kings
2189+

Barbar139

• E-Posta
40k'da gizli saklı yok abi, herşeyini en ince detayına kadar anlatmak zorundasın. Herkesin radarı, dürbünü, bir şekilde ortaya çıkaran cihazı var kabul ediyorsun. (sanırım, fluff'ını tam bilmiyorum)

Magical item'larda bu sıkıntı oluyor. Doğrusu nedir bilmiyorum ama tamamen kişisel fikrim, lazım olmadığı sürece söylememe hakkın var gibi geldi bana. Yani normal yürürsün, normalde yetecek mesafeye şarj edersin ve söylemezsin, bence makul olabilir. "Birşeyin zarını atıyorsan sebebini söylemelisin" kuralından yola çıkarak "şarj ederken zar attığından bu banner'ı da ortaya çıkarmalısın" da başka bir fikir olabilir.

Ama herhalde istemedikçe ve normalden fazla yürümeye kalkmadıkça söylemiyorsundur...
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Çoğunlukla kullanınca söyleniyor, fakat bazı şeyler baya gizli tutluyor, bizde bi kaç item var, attığın zarı kenara not al filan diye takılan hani zarın ne olduğunu söylemeden public olarak atıyosun (birden çok şey varsa ne için attığını hakeme filan söylüyosun o ayrı...)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Abiler bugünkü çanın S test atması muhabbetiyle ilgili yaptığım çenenin kaynağı.

Alıntı
Page 46 – Plague Censer
Change the first sentence of the third paragraph to “At the
beginning of any round of close combat in which a unit
equipped with plague censers is in combat, all models (friend
or foe) in base contact with one or more Censer Bearers,
Plague Chanters, or Plague Priests that have a plague censer,
must take a Toughness test or suffer a single wound with no
armour save allowed.”

Alıntı
Q. When a model with a Plague Censer causes a wound on a
ridden monster or other model with separate components, how is the
damage distributed? (p46)
A. Take a Toughness test with the best Toughness value
available to the ridden monster/chariot/multiple statline model
and then if the test is failed, randomise the wound as you would
for a missile hit.

Asıl kuralın ne olduğu da belli olsun diye erratayla birlikte kopyaladım. Tabiki ana kural kitabı faq su değil bu fakat çalışma mantığı olarak aynı olmaları sebebiyle iyi bi araştırmaya değer diye düşündüm.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
bu plague censer'in özel kuralı olabilir levent. öyle olmasaydı, resolve hits as per bilmemne in warhammer book deyip geçerlerdi. detay verdiklerine göre özel kural olmalı diye düşünüyorum.
War, war never changes...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
şöle bişiy var: http://s6.zetaboards.com/The_UnderEmpire/single/?p=8061538&t=8779017

BRB syf.10, Characteristic Tests altında da diyor ki, bir modelde birden fazla stat varsa, en iyisini kullan. Ama tutturamazsan ikisi de gider; çünkü onlar iki model değil, birleşik tek model.
War, war never changes...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
şöle bişiy var: http://s6.zetaboards.com/The_UnderEmpire/single/?p=8061538&t=8779017

BRB syf.10, Characteristic Tests altında da diyor ki, bir modelde birden fazla stat varsa, en iyisini kullan. Ama tutturamazsan ikisi de gider; çünkü onlar iki model değil, birleşik tek model.

Eyvallah üstad bu çok açıklayıcı olmuş. Gerçi çanın S ve T6 neden içindeki ogrenin değerlerini alıyo yada ld için neden ogreninkini kullanmıyo bunu anlayamadım ama benim öğrenmek istediğim kısım yeterince açıkmış, thx again bro.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Tek test
Tek wound
Tek model

Ayrımcılık yapmayın olm... ;D

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
9 wound war orda yannış olmasın :D

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
normal bir atak'ın itemle yada büyüyle magic atak olmasının faydası ne?

yani to hit to wound AS neyi etkiliyor magic olması
The elves are watching