Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Temmuz 2014  (Okunma sayısı 2927 defa)

Deeyo

• E-Posta
Temmuz 2014
« : Temmuz 11, 2014, 10:50:00 ÖÖ »
10 temmuz Perşembe
Lizardmen (Alkım) - Beastmen (ÖZgün)
2500 pts Dawn Attack Friendlyü
Lizardmen Minor Victory

Özgün ile aylardan sonra maç yaptık pek bir keyifli imiş.
Ben Çok canavar çıktım, Karnozor üstü lord, karnazor üstü hero, iki priest. Ancient ve düz stegadon ve bir bastiladon. bir sürü skink skirmisher, bir ripperdactyl ve kroxigorlu bir skink ekibi daha... Move 6'dan az adam yok! Inisiyatif minimum 3! (Bastiladon ile 4!)
ÖZgün ise içinde herşeyi taşıyan horde gor ekibi (Lord, iki büyücü bsb) cygor ve dev çıkmıştı, 2 chariota  iki grup da centigor. eklemişti bir tane de okçu ungor vardı...

Dawn atak olunca çoğunlukla sol kanadıma doğru dizildim. Özgün de tam karşıma doğru dizildi.

Horde'a tek bir canavar yetmeyeceği için ve yanlarındaki canavar ve centigorları almadan horde'A toplu charge yapamayacağım için, 6'dan az move'lu ünitenin olmamasını da fırsat bilerek Soldan Sağa doğru kavimler göçü başlattım, böylece gor horde ve beastmen canavarları bir kaç tur taca çıktı. Sağ kanatta da ripperdactlyleri kendi frenzilerine kaybettik. chariotları tüf tüf ve cohortlar cc'de aldı. Bir iki etkisiz büyü fazı geçirdikten sonra bir centigor ekibini thunderbolt ile azalttım. Bunu gören Özgün de lvl 2 büyücüsü ile Purple sun yapıp benim yaratıklara sallamak istedi, büyük yapayım dedi, IR. Misfire ve kendinde patladı. Kendi ölen adamlarından zar topladı, gelen zarla bu sefer shadow büyücüsüyle Pit of shades'i IR yaptı Bastiladondan ayrı düşmüş lord inisiyatifi kaçırdı ve bineğiyle öldü. Düşününce deli büyücü bir nüyü yapıyor kontrol edemiyor kendi ölüyor açığa çıkan enerjiyi emen diyer büyücü başka bir büyü yapıyor hehe.

Bunu gören diğer karnazor önce terör ile Centigor ünitesini dışarı attı. Sonra diğer centigor ünitesine daldı. 4 kişiyi kesemedi (meh!) Ertesi tur Beastlord buna girdi, üstündeki adamı öldürdü ama karnazor her wound d3 wound olsun ve thunderstompun etkisiye beastlordu parçaladı... Maçın geri kalanında dev ve cygoru tüf tüflerle aldım. cygora bir stegadonu mama verdim. Shadow büyücüsü de hayatta kalmış ama kaçmakta olan karnazoru pit of shades ile aldı.

MoM: Shadow Büyücüsü, tek başına neredeyse 1000 puan aldı.
Mom2: Karnozor üstü hero tek başına 1000 puandan fazla aldı.
MaloM: Büyük isteyene büyük patlar, death büyücüsü
ManoM: Ungor ekibi Ripper chargeından sağ çıktılar, chariot chargına zemin hazırladılar, bir lvl 2 büyücüyü oklayarak aldılar. Savaşın sonunu da gördüler!

Keyifli maçtı Özgün gene yapalım!
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2014, 01:50:26 ÖS Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Ynt: Temmuz 2014
« Yanıtla #1 : Temmuz 11, 2014, 05:22:52 ÖS »
Gerçekten keyifli oyundu. Baya süredir oynamadığım için çok kural okumak zorunda kaldım bu nedenle oyunu yavaşlattıysam af ola. 

Bu arada canavar olayı lizardmenmiş. biz artık canavarımız var demeyiz. :P

Karnozor kombinasyonları baya beğendim. Diğer maça onlara çözüm bulucaz :D

Alkımda hepsini çok efektif kullandı.

Oyun sonu puan hesabında minor falan çıkıyor ama bildiğin hezimetin önde gideni idi bizim için. bi horde kaldı bide oraya buraya koşan ungorlar onlarda oyun sonu isyan etti zaten "Yeter bütün işi biz mi yapıcaz" deyip çekip gittiler.

Maç için Teşekkürler Alkım

Not: Cygor yerine Ghorgons kullanmıştım maçta.

Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 11, 2014, 10:27:30 ÖS »
Güzel bir maç olmuş. Özgün, seni sahalarda görmek de güzel. Bi ara olmadı ETC kurallarına göre maç yapın?

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 24, 2014, 12:35:10 ÖÖ »
23 temmuz Çarşamba
Ogres (Deniz D.) vs Bretonnia (Çağdaş)

2500 pts Blood and Glory
Bretonnia Victory

Deniz ile uzun bir süre sonra maç yaptık. CC ağırlıklı çıktım sahaya, Level 2 büyücümün yanına 2 tane Level 1 ekledim, 2 lordu aldım, indim sahaya. Denizin listesindeki en güçlü birlikler tam göbeğe dizildi, yanılmıyorsam iki ünite 11'lik ogreler, içlerinde lord ve heroları. 1.1'inde Ogre ünitesinden birini bayağı ileri zoomladı Deniz. İçinde BSB vardı. 9 inch mesafe kaldı aramızda. 2 lance girince 1-1 kalıp kaçtılar, fortitude'da  4 düşüverdi. overrun edip hkb lordlu Errant ünitem genarali olan ünitesine çarptı. 2.2'sinde generali HKB ettik, oyunu aldık.

23 temmuz Çarşamba
Ogres (Deniz D.) vs Bretonnia (Çağdaş)

2500 pts Battline ETC formatı
Bretonnia Victory

İlk maç çabuk bitince, uzun süre evden çıkmayan ben hazır rakip varken ikinci maça ikna ettim Deniz'i :D Bu kez listesini  ETC ye göre uyarladı Deniz. Hellheart ve Dispel Scroll seçmek zorundaymış, ikisini birden alamıyormuş. Dispell Scroll seçer diye düşünmüştüm ama Hellheart almış, 3 miscast attım ama 8-9-10 atınca bişi olmadı (amma ballıydım ama).

Bu defa Lance charge mesafesine dikkat ederek oyuna başladı deniz. Ben de taktik değiştirerek masaya yayılmak yerine sağ kanada yığıldım. Scout gelen meneater'ları ignore edip dümdüz ileri gittim. 2.1'nde iki trebuchet de masadan kaldırılmıştı. 2.2'sinde Deniz generallı Ogre ünitesini döndürüp geri manevra yapınca ilerlemem için bir tehdit kalmadı, 3.1'nde HKB lordu Errant ünitem solumdaki Ogreleri, 4.1'nde Generallı ve BSB'li iki KOTR ünitem de Generalli Ogre ünitesini 1-1'e bırakarak oyunu bana kazandırdılar.

uzun zaman sonra sahalara dönmek güzeldi. Deniz de bayadır oynamamış. İkimiz için de iyi oldu. Deniz Morfoung mı dır nedir cavalry ünitesini turnuvaya kadar yetiştirirse süper olur, cidden ogre'lerin bu üniteye çok ihtiyacı var.

Maçlar için saol Deniz!

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 24, 2014, 10:42:25 ÖÖ »
ne HKB atıyon be abicim... :)
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 24, 2014, 11:05:48 ÖÖ »
Benim bretonlara uygulamayı sevdiğim taktik şu,

iki lancein Charge menziline gir ama birini 16-17'da bırak, diğerini 18-19'da iki charge'dan biri kaçıyor mutlaka :)

Meslek sırrını öğrenmiş oldun böylece Çağdaş :)
dey layt com and me wan go hom...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 24, 2014, 05:08:22 ÖS »
ne HKB atıyon be abicim... :)

şunun sırasında kalmış 1-2 ayım, kesin onu da alıcaklar Bretonlardan, o yüzden bol bol HKB this Fall!

Alıntı
Benim bretonlara uygulamayı sevdiğim taktik şu,

iki lancein Charge menziline gir ama birini 16-17'da bırak, diğerini 18-19'da iki charge'dan biri kaçıyor mutlaka :)

Meslek sırrını öğrenmiş oldun böylece Çağdaş :)

ben öğrendim de, herkes de öğrenmiş oldu, bu kötü oldu  :D

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Temmuz 30, 2014, 01:47:13 ÖÖ »
29 temmuz Salı
Ruhi (Lizardmen) vs Bretonnia (Çağdaş)

2500 pts ETC Battle Line
Draw

Her ne kadar Alkım'a ihanet ediyor gibi hissetsem de Lizarmen'lari sahada görmek her zaman güzel. Alkım'ın hazırladığı listelerden birini bulup birkaç modifikasyon yapıp sahaya dizildi Lizard'lar. Saurus herolar çok güçlüydüler, yanlarına birer blok Temple Guard ile Saurus eklenince iyice iyi oldular. bol bol skink cabası. ve sevdiğimi bildiğim Slann

Ben 2 Lord ile sahay çıktım ve Magic olarak zayıftım ama oyun boyunca Lizardmen'lerden 2 büyü daha fazla cast ettim ve sadece Level 2'm vardı. Vallahi Ruhi çok şansızdı, tek diyebileceğim bu magic fazları için.

Dizilimde sağ kanadı ignore edip sol ortadan Ruhi'nin ana bloklarına doğru yöneldim. Sol kanat 2.1'nde duman olunca iyice kaçmak için 2.2'sinde 10 inch gereken charge'a kalkıp başardım. Saurus'ları 2 combat fazı sonunda kırıp aldım. ortayı ben aldım ama her iki kanatlar da Ruhi'ye geçince sürekli re-direct yedim, ortayı çok iyi kontrol etti. Ancak istediği bufflar gelmeyince beni kıramadı bir türlü, yardıma yetişen BSB sayesinde (ünitelerimin önü tamamen kapalı olduğu için onlar gelemedi) savaşa tutundum. Ne TG'ler öldü ne de benim 2 KoTR lancelerim. KE ünitemi 2 Saurus hero toz etti. onun dışında büyük bir kaybım olmadı.

ETC kuralı nedeniyle yarı puanlarını hesaplanan üniteler sonucunda ortaya beraberlik çıktı ama en güzeli 6 tur boyunca tansiyonu yüksek, git gelli bir maç oldu, ben çok keyif aldım. Saol Ruhi

MoM: Toplamda 15'e yakın Saurus ve 10 civarı Temple Guard alan Bretonnia Lord'u
MaloM: Slann ne yazık ki, ne cast ne de dispel edebildi doğru düzgün
ManoM: HKB ettiğim Slann 4+ kurtuldu!!!