Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mayıs 2014  (Okunma sayısı 2547 defa)

Deeyo

• E-Posta
Mayıs 2014
« : Mayıs 22, 2014, 01:48:39 ÖS »
Mayısın ilk istatistiğinin 21'inde olması , ne izmircon'daki büyük maçın ne de başka bir istatistiğin yazılmış olması ilginç  :-\
21.05.2014
Lizardmen (Alkım) - Çağdaş (Brettonia)
2500 Pitch Battle Line  8)
Lizardmen Minor Victory

Çağdaş Savage Beast of Horrors ile bufflanması planlanan Full Hero/Lord listesi çıkarmıştı, kanat adamları 3 ana lance'inin yanı sıra 1 pegasus ekibi 3'lü 5'li knightlar ve 2 trebuşe bulunmaktaydı.
Ben ise bu sefer Slaana life lore verip temple guardların içine koydum, bir saurus grubunun yanı sıra bir kroxigor ekibi aldım. Terradonlar 4 skink grubu, 2 swarm, at üstünde 2 veteran, bir priest, bir de uçan şef ortamdaydı.

Maç hızlı başladı, Çağdaş kombata hızlı girmek için ileri atıldı. Saurus bloğuna iki lance'in saldırısında birisi kısa düşünce 2. turda yandan kapanan templeguardlar ile bsb'li lancei kırdık kaçırdık. BSByi almamıza rağmen yetişemeyince daha sonra başımıza bela oldu.
Daha sonra Templeguardlar yandan iki lance yediler. bir turda 22 templeguard kaldırdı Çağdaş. 3 kişi artı slaan stuborn durduk yandan kroxigorlarla girip lvl4 büyücünün olduğu lancei yokettik. Lordun lanceine girdik. Yakalayamadığımız grup ise kroxigorlara arkadan girdi. Kroxigorlar o tur 17 wound yiyip 1 wound kaldılar :D. Sonra kaçtılar tabi.
Daha önce bir lance dövmüş Sauruslarla Arakdan giren lance'e girdim. ve ayak oyunları çevirmeye başladım. Trebuşeler ve Büyücü uçunca slaanı 3 kişi kalmış temple guard ekibinden çıkarıp yana aldım. Temple guardları lordun ekibini blokladım reform olamasınlar diye iki skink ekibi dizdim vb...
Breton lordu 3 kişi kalmış Templeguardlara dalıp 450 puanı cebe indirmek yerine Lance ve iki paladini kurtarmayı seçti. Bunu sonucunda benim Coldone her ile bir paladin öldü. MAç da böylece bitti.
3'lü 5'li knightları, cold one knightlardan bir tanesi,  Terradonlar ve uçan şef aldı. Terradonlar iki trebuşeyi de temizlediler. Swarmlar da oyun sonunda arkadan girdikleri Pegasusları dövdüler, Poison ftw!

MaloM: Slaan Life lore'u seçtim ki Templeguardlar stuborn olsun ama büyü yaparken tırsmayayım. bir türlü büyü yapamadı meret. Sonra büyü yapacak oldu. İrresistable'da 4 tane knight alıp, tzeentch'in yanına gitti. Oyundaki en anlamlı büyüyü lvl 2 priest yaptı ya.. heh...
MaloM: Pegasus knightlar. Çağdaş hala bir ara denediği RAF listelerinin etkisini atamadığından tekli pegasus grubunu nasıl kullanacağını bilemedi. Sonra kötü pozisyon ve biraz şansla pegasusları swarmlar aldı...
ZaroM: Açıkçası Templeguardların bir turda 22 kişi kaybetmesi fenaydı. Bubble Savage beast of horrors + 4 tane hero acayipmiş. Iniative sırası yüzünden 2. 3 sıra kaybedince lancelerin bir kaç sırası vuramadı yoksa onlar da hayatta olmazdı ya...

dey layt com and me wan go hom...

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Ynt: Mayıs 2014
« Yanıtla #1 : Mayıs 30, 2014, 08:42:36 ÖÖ »
29.05.2014
Dark Elf (Ozan) - Çağdaş (Brettonia)
1500 Battle for the Pass

Ozan uzun zaman sonra Kule'ye uğramış. Ben de geçen çarşamba Kule'deyken tanıştım Ozan'la. Baktım Dark Elves'leri boyuyor, sevindim bir Warhammer oyuncusu daha olduğuna :)  Genel olarak bir tanıtım maçı yaptık. Kuralların üzerinden tekrar geçip 8.edisyonun oyun dinamiğini anlatmaya çalıştım. Çok keyifli bir oyuncumuz daha oluyor. Zira tanıtım maçı olmasına rağmen bile ben çok eğlendim. Turnuvaya da katılacak.

Maç da ise şöyle oldu: 1500 puana Level 4 Shadow ve Level 2 Death çıktığı için model sayısı görece azdı (daha çok elindeki modelleri kullanamaya yönelik oynadığı için ideal bir ordu kurmamış, turnuvada gözde'nin modellerini kullanacak). Bende ise Level 2 Beast vardı. Haliyle epey tırstım ama Lady'nin favori oyuncusu olarak yine çok ballı magic turları geçirerek hayatta kaldım ve birbirinden uzak konumlanmış Corsairs ve Warriors ünitelerini aldım. Bina içindeki 20 Crossbow ve Level 4'ü almak ise benim için imkansız oldu. Maçı böylece kazanmış oldum. Bir nebze Lizardmen yenilgisinin acısını hafifletmiş olduk :)