Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan 2014  (Okunma sayısı 2708 defa)

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Nisan 2014
« : Nisan 03, 2014, 01:03:49 ÖÖ »
1 Nisan Salı

İlk maç hızlı bitince ikinci maçı da yaptık. Sonuçlar şöyle oldu:

Warriors of Chaos (Koray) vs Brettonia (Çağdaş)
3000 pts friendly

1. Oyun
Blood and Glory
Bretonnia Victory

İlk turda hatlarımın dibine gelip BSB'i mi öldüren Deamon Prince'den sonra 2 Hellcannon'da direkt hit edince içinde Level 4 büyücüm olan 10'luk KOTR grubu ld 9'u tutturamayıp masadan çıktı. Oyun nasılsa benim için bitti diye 8 Grail Knight ile 8 Knight Errant ile 23'lük Warriors ünitesine charge ettim, 1-1'e kalıp kaçtılar. İçinde BSB ve bayrak vardı ünitenin, onları alınca auto-win oldu.

2.Oyun
Battle Line
Bretonnia Victory

Çok şükür 6 tur oynadık bu maçı. Bayağı hızlı oynadık 3000 puana göre. Kısaca şöyle oldu; her ikimizde merkezde topladık ordularımızı. Koray merkezdeki impossible terrain yüzünden biraz fazla sıkıştı, ben de benim turumda DP'e Grail Knight lar ile girip 3 tur kitledim. Charge edememesi için re-direct ettim bazı ünitelerini. Yine 23'lük BSB'li ünitesine charge ettim ama bu kez 3 lance girdik. Tertemiz yendim derken 2-1 ld testi tutturdu, 3.turun başında yardıma gelebilen sadece bir chariot oldu, ama yine 2-1'e kaldı, çünkü ben 5+ward save'leri acımısızca attım sürekli. bu defa kırıldı, hem chariot'ı hem de warrior üntesini aldım. Hellcannon'ının bir tanesini Treb ile ikincisin HKB Lord ile aldım. DP CC'de çok kaldığı için direct damage çok atamadı, yardıma gelmedi. Diğer warrior'lar da savaşa dahil olamadılar. böylece kazandım ikinci maçıda.

Özet olarak, çok keyifli iki maçtı. WOC ordusunda her şeyin S5 olması acayip bir şey, korkutucu. DP çok güçlü. Ama Lady'nin azmi hepsini yendi! Maçlar için saol Koray!

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Nisan 2014
« Yanıtla #1 : Nisan 29, 2014, 11:23:16 ÖÖ »
25 Nisan 2014
2500 friendly Dawn Attack
Brettonia (Çağdaş) - Lizardmen (Alkım)
Lizardmen Crushing Victory.

Bretonyanın favori senaryosunda kapıştık. Rastgele dizilimler benim coldoneların önünü tıkaması dışında bir sıkıntı yaratmadı. Skink ve Slaanın sol kanatta kalıp CC'den uzak kaldı ama bu bir sorun değildi 
Çağdaş Ankara Turnuvasına çıktığı ordusuyla çıktı. Sahada bir tane pegasus ünitesi olduğu için skinkler rahat koşturdular sahada. Ben ise Oyuna soktuğum templeguardların yanına alengirli lorelardan sıkıldığı için death lore almış slaan koymuştum.
2. Turda purple sunı başarıp 20 menatarms 3 knight kaldırdım. gelne zarlarla 2 büyü daha yaptım. Bu Çağdaş'ın Dikkatini dağıtmış olacak ki sonraki tur sol tarafta men at arms saurus chargeından kaçtı ama arka tarafa sarkmış terradonlar onları kaçarken süpürdü.
Sağ tarafta ise errant ünitesi COldonelara saldırdı ama içindeki cowboy stuborn olduğundan turlarca dövüşüp kaçarak yakalandılar. Yanlarında tek başına olan bir Veteran daha vardı, ona da başka bir şövalye ekibi geldi. Veteranın Elindeki silah zırh tanımaz olduğundan 5 kişilik bu knightları da temizledik. Trebuşeler tek atış şanslarını ıskalayarak kullandılar daha sonra uçan şef ve terradon maması oldular.
Daha sonraki turlarda da templeguarda girmiş generalin ünitesini yandan kapanarak dövdük. Oyun da tüm lizadmenler BSB'li knightlara bakarken bitti.

ManoM: Slaan Breton ordusunun dikkatini dağıttı.
CC of match. Aslında CC silsilesi ya, arka tarafa sarkan ripperdactyl üzerindeki şef bir trebuşe aldı, sonra paladin bu arkadaşa yandan girdi birbirlerini öldüremediler, şef kaçtı. Sonra toplandı, Paladin tekrar daldı, Şef yine kırıldı kaçtı, tekrar CC'ye girdiler oyun sonunda paladin galip çıktı....
MaloM: Çağdaşın büyücüleri 3'er zar ile miscast atıp ya lvl kaybettiler ya havaya uçtular....
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2014, 01:36:38 ÖS Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...