Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat 2014  (Okunma sayısı 3629 defa)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Şubat 2014
« : Şubat 03, 2014, 11:26:31 ÖÖ »
1 Şubat 2014
Beastmen (Özgün) - Choas Dwarf(Burak)
2500 Pts Turnuva Roster
Dawn Attack

Burakla Turnuva Roster deneme maçı yaptık. Daha önce turnuvalarda kullandığım 2 tip rosterdan biri ile masaya çıktım.

Taraf seçimi ve Dizilimden sonra burağın ordusu bana göre masanın sağ tarafına yoğunlaşırken benim ordum sol tarafa doğru yerleştim.

Dawn Attack seneyosu yüzünden 50 gor, bsb ve 2 büyücü masanın solunda wenom forest içinde oyuna başaldılar ilk elden 6 kişi öldü sonrada karşına başka bir orman çıktı burda zait vermedik. bizi burdan kurtaran Burağın kaçmayı başaramıyan wolfları oldu. onlar sayesinde karşı tarafın masa kenarına kadar gitmiş olduk. bu ekip oyun boyunca hiç combata giremedi kalabalık oldukların burak onlardan uzak durdu.

Aynı şekilde Burağın Magma Canon ve Hellcanon sağda çıktığından gor ekibine zarar veremediler.

Magma Canon çok güzel oyuncak etkili bence Each Wound D3 wound olması sayesinde bütün minatourları savaşmadan yok etti tek doombull elinden kurtuldu.

Bestigor grubu Beastlordlar birliklte ortada genelikle destroyer ile bakışarak kapışsak mı kapışmasak mı arasında charge sıra bize gelir gelmez büyücü ekibi destroyer statları ile oynamaya başladı. bu şekilde bestigor ekibi iri arakadaşı yok edebildi. Tabi destroyer gitmeden bir büyücümü yaktı.

Yanlız kalan Doonbull Yanan Küçük ekibin birine charge etti bir savaş arabasıda ona destek verdi. karşı tarafın sayısını çok azaltsakta. yan dan gelen diğer yanar döner 6 lı bizi yaktı. Savaş arabamız yanarken Doombullda Kaçmaya Başladı.

6.2 isinde burak beraberliği bozmak için General büyücüsü ile Generalimin son woundu almak için snipe büyüsü yapmayı denedi Miscast atması neticesinde bana wound veremedi ama kendisi oyundan silindi bu nedenle oyunu ben kazanmış oldum.

Maç için Çok teşekkür ederim Burak. Güzel Maçtı.

MaNoM(Beastmen) : Shadow Bray-Shaman
MaNoM(Choas Dwarf) : Magma Canon

« Son Düzenleme: Şubat 03, 2014, 11:53:31 ÖÖ Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: Şubat 2014
« Yanıtla #1 : Şubat 03, 2014, 11:58:27 ÖÖ »
açgözlülüğün bedeli abi :)

eyw...
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Şubat 03, 2014, 12:37:53 ÖS »
MAçın kazanını sonuna dek yazmamak da süpermiş. işte magma kanon bu işe yarıyor tek atışta minator grubunu silmiş.
dey layt com and me wan go hom...

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 03, 2014, 12:54:00 ÖS »
güzel v çekişmeli bir maç olmuş. Magma canon her işe yarar, Lance üntesini de siler, vampirleri uçan yaratığını da alır, bol bol fare yer... Tam ankaradaki turnuva için

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 06, 2014, 09:34:01 ÖÖ »
5 Şubat Çarşamba
2500 pts Friendly
Lizardmen (Alkım) - Bretonnia (Çağdaş)
Dawn attack
Lizardmen Mayor Victory

Masada önemli miktarda terrain olsa da Çağdaşın seçtiği taraftaki 2 ev ve ortaya yakın quicksand dışında açık bir alanda kapıştık.
Çağdaş'ta Men at armsın kendi sağında çıkması dışında bir sıkıntı olmadı. iki köşesine trebuşeleri koydu. Pegasuslar kendi sağındaydı. Ortada Büyücü lord ve HKb General ve bsb'nin olduğu 3 tane lance yan yana dizilmişti onların solunda bir 5'li knight grubu vardı. iki kanattaki evlerin içine de 15'erli okçu koymuştu...
Bende ise solda çıkan Temple guard ve priestli skink ekibi dışında genelde herkes istediği yerdeydi. Ortada Skink cohort içinde light slaan, bsb'li sauruslar, 10'lu cohort ve skirmisher skinkler, 2 tane salamander, en sağda da ripperdactyller ve bir grup kroxigor bulunuyordu.

Maça ben başladım ripperdactyler karşılarındaki evin dibine uçup trebuşeyi ağızlarına kestirdiler, bir sonraki turda da saldırıp masa dışına kadar taştılar. Magic fazını ilk büyüde kapattım 3 zarla 12'ye büyü cast edemeyerek :(. solumdaki skinkler ve priest Pegasuslara oyun boyunca senden kaçtım, fazla yanaştın-arkana sarkacağım, önlem mi aldın geri çekileyim o zaman oyununa  başladılar. 6. turda pegasusların yön değiştirmesiyle trebuşeye charge denediler beceremediler. Oyun sonuna kadar alamadığım bu trebuşe toplamda 40 kadar  saurus ve Temple guard aldı! beni charge edemez hale getirdi...
Sağdaki kroxigorlar kıvrak bir hareketle Lordlu lance'in gözünün önünden ilerleyip 5'li ufaklıkların dibine girdiler. Çağdaş önlerini manevryla kesip Lordlu lance'ine kroxigorlara karşı pozisyon hazırlamaya çalıştı. Kroxigorlar 5'li lancei hüpletip diğer lancein chargından evlerin arkasına kaçarak kurtuldular. Sonra toplanmayı başarıp Ölmüş trebuşenin koruyucusu okçu ekibini evin içinden döverek çıkarttılar.
Ortada Heaven büyücüsü benim üniteleri rüzgarla ittirip durdu. Men at arms ve bir lance aynı chargı etmek için pozisyon almaya çalıştılar. Ancak Neredeyse oyun boyunca ana kombat üniteleri bakıştı durdu.
Oyunun en ilginç anı HKB lordun Salamandere saldırmayı deneyip açıkta kalarak fail etmesi oldu. Bunu fırsat bilen Ripperdactyller Lorda saldırdı iki turda Killingblow ile Lordu aldık! Slaanınilk turlardaki kötü zarlarını son turlarda kapatması da güzel oldu.
Son tur Çağdaş puan farkını kapatmak için charge denedi ancak mesafeler açıktı. Sadece pegasuslar yetişti, onları da dövdük, 11' ile kaçan Pegasusları 12 atarak yakaldık sonrasında da oyun bitti.
HKB'li Generaline killing blow atarak, Dawn attakta bretonnia yenerek iddiacılara bir darbede biz vurduk.

ManoM: HKB'ne Killing blow! O öyle değil böyle atılır! Ripperdactlyler! aslanlar!
ManoM: Paşalar dağın ardından zibilyon tane adam kaldırdılar.
Eyvallah Çağdaş.
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2014, 10:50:43 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Şubat 06, 2014, 05:12:31 ÖS »
masaya uçan  skink chiefi de koymamışım hah!

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Şubat 06, 2014, 05:33:52 ÖS »
masada bir tane level 1 skink priest vardı, skinks bunker'ının hemen yanında. o olmasın, yoksa iki tane mi level 1 vardı?

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Şubat 06, 2014, 06:20:27 ÖS »
yok teradon üzerinde skink chief...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Şubat 06, 2014, 11:41:22 ÖS »
ben maçın adamı Slann'dı. Light magic ile her şeyi değiştirdi. Bknz: KB yapan uçarcalar ve Pegasus kıran Saaruslar

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Şubat 07, 2014, 08:25:14 ÖÖ »
abi yani turda bir büyü yapabiliyoruz, slaanda iki tane büyü yaptı ir olması şans :D.

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Şubat 26, 2014, 10:28:18 ÖS »
26 Şubat Çarşamba
2999 pts Friendly
Lizardmen (Alkım) - Bretonnia (Çağdaş)
Blood and Glory
Bretonnia Victory

Maça Alkım 5, ben ise 7 puanla başladım, kırılma noktası 3 idi. İlk defa 3 Peg Knight ünitesi ile çıktığım maça ünite olarak da sadece Knight'ları aldım. Özgün de tamamen farklı bir listeyle gelmişti, mesela Slann yoktu ama bolca canavazor vardı. Kısacası ikimiz de elimizdeki listelere çok hakim değildik, öyle maça başladık. Vanguard'lar adeta satrança dönüştü, sol kanatımda istediğini alan Alkım oldu, sağ kanadım da ise ben. 2. turun başında masanın ortasındaki Carnosaur üzerindeki Lord, Cold One'a binmiş Hero ve 6'lı Kroxigors ünitesi Knight Errant üniteme charge!!! dedi ben de mesafeden dolayı hold dedim hepsine. Sadece Hero yetişti. 2.2'sinde failed charge eden Lord'a Lord'umla charge dedim, çok iyi korunan Lizardmen Lord'una hiçbir şey yapamadım, o da toplam 9 attaktan (4'ü Multiple Wound-3-) hiçbir şey yapamadı mucizevi olarak, 1 ile kırıldı, LD 7 testini 3 zarla tutturamadı, kaçtı ve yakaladık.

Böyle maçı kazanmış olduk. Evet, aynen bu kadar dandik bir şekilde maçı kazandım. 1 saat model koyduk, yarım saat oynadık. Alkım'a valla billa çok üzüldüm, bence o zarları eve gidip eritmeli. Üstüne bir de hadi şu Cold One'lı Hero dövüşünü edelim dedik, ben challenge dedim. Bana 2 wound verdi, 6 ve 5 ile kurtardım. 2 attaktan 4-4 attım, wound'a 6 atmam gerekiyordu, 2 6-6 attım, o da AS'ye 1-1 attı, Hero da öldü. O dakkadan sonra artık maça devam etmek ne Alkım için ne benim için mümkündü. Bu zarlarla hiçbir şey olmaz deyip maçı bıraktık :)

Maçın adamı ya da malı diyeceğimiz bir şey göremeden maç bitti. Saol Alkım, ne dener ki böyle maça. Zar lobisinin işi bunlar

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Şubat 27, 2014, 09:35:17 ÖÖ »
abi resmen yüzüm düşmüştü iki modelin attığı zarlara ya çabuk toparladık.

Komikti valla maç hehe düşününce gayet komik sahneymiş.
O da dayak bu da dayak Eyvallah!