Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ocak 2014  (Okunma sayısı 4803 defa)

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Ynt: Ocak 2014
« Yanıtla #15 : Ocak 28, 2014, 11:46:12 ÖÖ »
Maç boyunca bana koçluk yapan Burak ve Alkım'a teşekkürler. Bayağı bir şey öğrendim o maçta, iyi oldu

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Ocak 31, 2014, 11:03:39 ÖÖ »
26 Ocak Pazar
Chaos Dwarfs (Burak) - Dwarfs (Yakup)
2500pts Friendly
Watchtower
Chaos Dwarfs win

Turnuvaya hazırlık kapsamında, önceki listede ufak bir değişiklik yaparak maça çıktım. Çağdaş'ın önerisiyle listeye bir Magma Cannon sıkıştırabilmek için karakterler üzerindeki itemlerde azaltmaya gittim; yetmedi büyücüyü lvl3'e düşürdüm.

Sanki sırf watchtoweri düşünüp o 20lik core birliği koymamı ödüllendirmek istermişçesine senaryo gene watchtower geldi. Yerleşme zarını da ben kazanınca o birlik ait olduğu yere yerleşti. ilk roundda cüceler 3 birlikle de şarjı başaramayınca ateş ederek kuleden 4 adam azalttılar. ben ise büyük birliği kuleye doğru ilerlettim öte yandan da k'daailerle şarj pozisyonu aldım. bu roundda magma cannon 13-14 hammerer alarak işini yaptı.

ikinci roundda kuleye şarj geldi; ancak Ld10 ve BSB bubble içinde kırılmadık. cüce makineleri çok verimli olmasa da top destroyere 1 wound verdi, bolt thrower 1 fireborn aldı, GT ise damajın büyüğünü yapıp ana birlikten 9 adam falan indirdi. tur bana geçtiğinde tüm k'daailer şarj etti ve biri hariç tüm cüce birliklerini kombata kitledi. boşta kalan birliği hellcannon ile döverek sayısını azalttım. CC'de k'daailer sağ tarafı nerdeyse tamamen aldı. magma cannonun sayısının azalttığı hammererler bir darbe de destroyerden yedi ve bir sonraki round için bir avuç kadar kaldılar.

cüceler çaresizce kuleye saldırıya devam ettiler ancak bu fazda hammererler ve BSB telef oldu. Tur bana geçtiğinde boştaki cüce birliğine destroyer ve fireborn şarjı gelince oyunu bıraktık.

MoM: Destroyer. Kontrası olmayan bir ordunun karşısına çıktığında ne olduğunu gördük.
MaloM: Top. destoyeri 2 kere vurdu. Birinde bir wound verdi diğerinde wound edemedi.
ZaroM: Yerleşme zarı. Yakup kazansaydı kuleye girebilecek 14lük thundereri vardı.

Eyw aga.
War, war never changes...

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Ocak 31, 2014, 11:19:42 ÖÖ »
26 Ocak Pazar
Bretonnia (Çağdaş) - Dwarfs (Yakup)
2500pts Friendly
Blood and Glory
Bretonnia win

Geçen maçtan farklı olarak listeye Dispel Scroll taşıyan bir Level 1 büyücü koydum. Bunun nedenide Burak'la yaptığımız geçen maçta sürekli olarak bir lance'imin kitlenmesiydi. TAbii düz Dwarf'a karşı bu kadar büyü gücü ile çıkmam maça 800 puan geride başlamam anlamına geldi.

İlk 2 tur sonundaki atışlardan sonra toplam 34 Şövalyemden 16'sı ölmüştü. Biz de karşılık olarak bir Dwellers ve iki Treb atışı ile 2 cüce warrior birliğini combat yapamaz hala getirdik. 4.turda M@A ve BSB'li lance ile bir cüce birliğini kırdık ve sonraki tur canon'a charge diyip masa dışına çıktık.

İşte tam bu noktada Yakup, diğer birliklerimi Lord'lu 15 tane kalanWarrior ünitesi ile engelleyip BSB'li ünitemi Hammerars'larla alıp maçı bitirmek istedi. Ben bu ikramı görmezden gelemedim, maçı kesin kaybedicem derken maçı kazandık. Cüce Lord'ı aldıktan sonra Yakup, 3' düştü.

MoM: İki birliğin steadfast'ini bozan M@A birliği
ZaroM: yok
MaloM: Cüce Lord ve benim Level 4 büyücü