Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ocak 2014  (Okunma sayısı 4802 defa)

Deeyo

• E-Posta
Ocak 2014
« : Ocak 03, 2014, 10:14:04 ÖÖ »
Yeni Yıl Yeni Şans

3000 pts
lizardmen (Alkım) vs Chaos Dwarfs (Burak)
Friendly Dawn attack
Lizardmen Minor victory

Bol kalabalık ortaya yakın haunted mansionın hükmettiği bir kapışma oldu.
Benim Ancient Stegadon sağ kanatta bir tane skink ekibi sol kanatta çıktı bunun dışında her şey ortadaydı. Ortadaki yığıntıı da ise soldan sağa skink priest, javelin skirmisher, salamander, küçük stegadon bir temple guard, skink skirmisher, bir bsb'li saurus warrior, Death Slaanlı skink bunker ve kroxigor ünitesi bulunuyordu.
Burak da ise Hobgoblin fast cavalry  ve demon smith kenid sağında, bir hellcanon ve iki fireborn ünitesi en solunda çıkmıştı ortada iki Hw/S'li bsb ve büyücülü Chaos dwarf ünitesi ve sol tarafa yakın bir hellcanon daha bulunuyordu. Sağ tarafa yakın ise bull centaurlar vardı.
Burak'ın zayıf kanadına doğru chamaleonları yerleştirdim. Oyuna başlayıp Daemonsmith'i korumaya çalışan wolflardan bir kaç tane öldürdüm. Bunlar bir ara panikleyip oyun dışına çıktı. Daemonsmith ise blowpipelardan 1 wound yedi charge etti ve kombatta can verdi.
Sağda Ancienti ortaya doğru çekip Firebornları beklemeye başladım. Tur Burak'a geçtiğinde Hellcanonlardan biri dellendi. Diğeri templeguardları göbekledi. Bunun dışında firebornlar sağdan baya hareketlendi.  Bir sonraki iki tur içinde;
 Bull centaurlar Çitlerin ardına saklanmaya çalışan stegadona charge etti, 2 turda kesip Skink bunkerdaki slaana döndü. Firebornlardan biri Ancient stegadonun flaming olmasıyla kesti (bu ekip 50 blowpipe'tan 1 wound bile almadı Haunted mansiondan 4 wound aldı :) ). Slaan Bsb'yi snipeladı. Templeguard, sauuslar, ve kroxigor ortadaki iki cüce ekibine saldırdı ama sadece templeguardlar yetişti. Chaos Cüce Lord'unun ekibini kırdılar ama bu ekip kaçmadı. Bunun sonucunda Templeguard ekibine diğer cüce ekibi yandan kapandı. Kroxigorlar arkadan gelecek Fireborn charge'ında kaçarak masanın öbür ucuna ulaşıp sonra toplanamayarak masayı terk ettiler.

Ertesi turda benim 6 gelmeyen poison zarlarım Predatory fighter'da çalıştı. Templeguardlar yan tarafa 8 atakta 13 hit yapmayı başardım. Kırılmama rağmen rerol ile durdum. Bunun sonucunda sauruslar, templeguarda yandan kapanmış cücelere, Salamanderler de lodlu cücelere yandan girdi 1,1'e bırakıp ikisinin de puanını aldı,  general, lord, iki ünite temiz puan. Bu arada Slaan ve Skinkler önden Bull centaur yandan fireborn tarafından sıkıştırılmışlardı. Bull centaurlar Slaanı iki turda kesti. Skinkler steadfastte 5'e duramadı ve kaçtılar ama yaklanamadılar.
MAç da 100 puanın üstüne bir fark ile bitti.
ilginç bir maçtı, sağ tarafta flaming atak veren tepe yüzünden firebornlara ancient stegadon ile charge edemedim. multiple wound impact hit yapacaktım olmadı. Normal atakta da yapamadık Stegadonlar öldü.  Burak kanatlardan gelip beni sıkıştırdı. Ben de ortadan girip Burak'ın orta tarafını yıktım.

ManoM: Bende TempleGuardlar, Burak'da Bull Centaurlardır...
MaloM: Hellcanonlardan biri Burak'ın sağ kanadına tıkanıklık yarattı. Bende Kroxigorlar 1 adam bile öldüremeden saha dışına çıktılar üstüne bir de skink ekibini kaçırdılar... Daemonsmith ile Hellcanonların ayrı kanatta çıkması kötü olsa da hellcanonlar atış yaptıklarında neredeyse hep göbekledi...
ZaroM: 8 atak 13 hit.

Eyvallah Burak
dey layt com and me wan go hom...

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Ynt: Ocak 2014
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2014, 12:24:50 ÖS »
bu maçı izlemeyi kaçırdığım için üzüldüm, masada çok çeşitli ve keyifli üniteler olabiliyor 3000 puan olunca ama bana biraz yorucu geliyor 3000 puan :) Tebrikler Alkım!

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2014, 02:04:55 ÖS »
insan arkadaşını döver mi lan alkım :P
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2014, 02:18:59 ÖS »
şakadan vurdum la?

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2014, 10:49:53 ÖS »
3 Ocak Cuma
Enis (High Elves) vs Çağdaş (Bretonnia)
2500 Puan Dostluk Maçı
Meeting Engagement Senaryosu
Bretonnia Victory

Çapraz yerleşimde istediğim gibi masaya yayıldım ama ordumun yarısı reserve kuralına takıldığı için masaya çıkamadı. 1.1'inde Enis 37'lik PG ünitesi ve 40'a yakın spear elveslerle merkezden hızlıca üzerime geldi. Phoenix Guard'lar Pegasuslardan re-direct yiyince masanın ortasında 3 Lance Charge ve Peg üzerinde Lord'dan charge yedi, kaçtılar, yakalandılar. İçinde BSB ve Level 1 büyücü olan ünite masadan kalkınca oyun da teknik olarak orada sona erdi. Oyun için saol Enis.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2014, 11:25:08 ÖS »
o tur birakmadim duzeltiyorum. bir tur sonra..spear blok mind razor alamayinca

o değilde...ne dayak yedim yine
« Son Düzenleme: Ocak 04, 2014, 01:46:22 ÖÖ Gönderen: Ultra Yüksek Elf »
The elves are watching

burock

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 07, 2014, 04:30:22 ÖS »
5 Ocak 2014
Dwarfs (Burak) - Bretonnia (Çağdaş)
3000pts Blood & Glory
Dwarfs Victory

Alıştığım ordu kurulumunun dışında, dört tane kalabalık infantry bloğunun tam altı savaş makinesini koruduğu bir düzenle sahaya çıktım. Çağdaş ise parayı hero ve lordlarlara yatırmış bir düzenle sahadaydı.

İlk round ateş kustuk. Bi KotR birliğini savaşamaz hale getirdik, lvl4 damseli indirdik, bi tane de pegasus öldürdük. sırayı verirken şarja çağırdığımız peg.ler olmadık şekilde şarjı kaçırınca plan biraz aksar gibi oldu. çağdaşın trebler de bir direct hit ile organ gun, bir de scatter ile bolt thrower aldı, ilginç... :)

İkinci round iki ufak miner grubu da geldi. treblerin bir atışı kaldı demekti bu. az buz daha pozisyon aldık. burda yarı-bilinçli bir feda yaparak longbeardları şarja açık bıraktım. 2 birlik şövalye de hem longbeardlara hem de hammererlere şarj edebilecek durumdaydı ama stubborn olan hammererlere şarj etmeyeceğini düşündüm. öyle de oldu, sıra çağdaşa geldiğinde her şey şarj dedi. tek woundu kalan tek peg. maçın sonuna kadar sürecek şanlı kavgasına başladı, 2 birlik şövalye longbeardlara girdi, bir birlik şövalye de peasantlarla beraber sol kanat warriorlarıma girmek istedi ama peasantların şarjı kısa kalınca dayak başladı.

Longbeardlar haywan gibi adam kaybedince steadfast gitti ve dağıldılar. generalli birlik overrun ederek uzun masa kenarına sıkışırken, diğer şövalye birliği ise reform olup kısa masa kenarına döndü. peg, organ gunu indirip grudge throwere overrun etti, sol kanattaki savaşta ise warrior bloğundan seken şövalyeler bayraklarını bırakıp kaçtılar.

şarj sırası bendeydi. minerler treblere şarjlarını yaparken şövalyelere yetişemeyen warriorlarım şansını peasantlarla denedi. kafasına yediği taşla sayıları azalan peasantların kaçınca toparlanamayacağını düşünen çağdaş hold deyince orda da dayak yaşandı. esas manevra hammererlerin 5li formasyona geçip bret generalinin olduğu birliği sıkıştıracak şekilde konumlanması oldu. tur sonunda treber indi, peasantlar kırılmasına rağmen kaçmadılar.

sıkışan bret general ünitesi şanlı bir ölüm peşinde hammererlere şarj etti ve BSB'yi indirmeye çalıştı; ancak HKB'ye immune olan BSB 1wo ile ayakta kaldı, sonra da şövalyeleri hallaç pamuğu gibi attık. Bu noktada bret ordusu kırılma puanına geriledi.

MoM: Bende sol kanattaki warriorlar hiç çaktırmadan 3 puan aldılar. bretonda peg knight çok asildi. ayrıca lvl1 beast damsel de o kadar büyü defansına rağmen 3 kez büyü cast etmeyi başardı.
MaloM: peasantlar. En önemli anda şarjı kaçırıp efendilerinin yüzlerini kara çıkardılar.
ZaroM: İlk turda lvl4 damseli taşıyan KotR sayısını azalttıktan sonra GT ile snipe etmem.

Eyw çağdaş, uzun bi aradan sonra bi dayak atabildim  :)

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 07, 2014, 06:37:10 ÖS »
ne temiz dayak yedim ya :) ilk turda 6 war machine atışı sonrası 13 KoTR+Level 4 Lord+BSB'den geriye Command takımı ve BSB kaldı. Yani yaklaşık 700 puana denk geliyor, vuhuuu. tabi 16 ya da 17 ward save'den bir tane bile 5 atamamam çok acıydı  :'( Güzel oyundu Burak, masada çok fazla atraksiyon ve çeşit vardı.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Ocak 09, 2014, 11:22:39 ÖÖ »
8 ocak çarşamba
2500 pts friendly
Lizardmen (alkım) vs Brettonia (ÇAğdaş)
Battle Line
Draw

Acropolis of Heroes (6"'e stuborn) gelince sahaya ve ben onu ortaya koyunca ve ilk turda 3 üniteyle dibine girince oyun baştan beraber bitti.
Yanal adamları alıp alamayacağımıza baktık. Ben bu işi çok güzel yaptım hani de, kendi skink priestlerimi uçurunca beraberlik geldi.
Gerçi damselin son woundunu alabilsek ya da son kalan pegasus kaçsa oyun bizim oluyordu.

Oyundan kalan en ilginç şey. Sol kanatta bir grup pegasus ile terradonların oyunun başından itibaren itişip kakışmasıydı. Terradonlar charge yedi kaçtılar yakalanmadılar. Sonra toplanamadılar, sonra toplandılar, kuyudan su içip unbreakable oldular. Sonra Pegasuslar da içtiler ve onlar da unbreakable oldular. Sonra terradonlar pegasuslara charge ettiler. Oyunun sonuna dek öyle olacak derken arkadan kroxigorlar girdi! bu olaylar olurken kaynayan nehirin içinde duruyorlardı.

ManoM: Yok galiba
MaloM: Yok galiba
TerrainoM:Akropolis of heroes..

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Ocak 09, 2014, 12:57:41 ÖS »
Acropolis of Heroes (6"'e stuborn) gelince sahaya ve ben onu ortaya koyunca ve ilk turda 3 üniteyle dibine girince oyun baştan beraber bitti.

ne garip maçtı ya. maçın özetini yukarıda yapmışssın zati

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ocak 11, 2014, 11:39:04 ÖÖ »
10 Ocak Cuma
Yakup (Dwarf) vs Çağdaş (Bretonnia)
1750 SG Ligi
Battle Line
Bretonnia Victory

Çok kritik bir yer seçme sırasından sonra istediği yeri seçen kişi ben oldum ve sahaya istediğimiz gibi dizildik. Karşımda 2 Bolt thrower, 1 grudge tower, 1 organ gun, 3 warrior ve 1 hammer birliği vardı. Çok deli bir liste Bretonlara karşı. No AS atan makinalar, stubborn üniteler ve steadfast olabilecek warriorlar. Maç, 3.tura kadar dengeli geçerken sol kanattaki Warriorlar double Lance charge yiyince kaçtılar, yakalayamadım. O sırada BSB'li Warrior (BSB bile NO AS vuruyordu!) ünitesi yardıma yetişip Lord'lu ünitemi kırdı ama yakalayamadı. Sonra da benim BSB'li lance ünitem BSB'li Warrior ünitesine charge edip kırdı, yakaladı, ardından diğer warriorlı üniteyi de alınca maçı da almış olduk.

MoM: Lord'lu KE ünitemi korumak için kendini feda eden Paladin :)
MaloM: 2 adet Bolt Thrower
ZaroM: to wound zarlarında 4 kez 1 atan Bolt Throwerlar. 2 kez de ben ward save yaptım, hiç adam vuramadılar.

Bay V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 17, 2014, 03:52:29 ÖS »
17 Ocak Cuma
Yakup (Dwarf) vs Çağdaş (Bretonnia)
2500 SG Ligi
Meeting Engagement
Dwarf Victory

Çağdaşın ordusunun yarısı (mesela bütün karakterleri) uyuya kaldığından savaş alanına geç geldiler, bizde ise sadece bir Organ Gun'un tekerleği bozulmuştu. Anvilimiz güzel çalıştı, ortada duran tower'ı 3. tur aldıktan sonra geri çekilip sadece shoot ettik, bir birlik warriorumuz sadece close combata girdi, green knight arkadan dolaşıp makinaları avlamaya çalışırken Hammerer'ların azizliğine uğradı.

MoM: Yok
MaloM: Yok
ZaroM: Yok

Listeler aşağıda.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ocak 27, 2014, 10:55:26 ÖÖ »
26.01.2014 Pazar
2500 pts
Lizardmen (Alkım) vs Warriors of Chaos (Semih)
Meeting Engagement/Friendly
Draw.

Semih içinde lvl4 metal büyücülü ve canavara binmiş bsbyi de içeren Tzeentch death star Warrior ekibine, 3 kuçu ekibi, 1 manticore iki chariot ve birinde fire lore Sorecererı taşıyan  2 tane 12'li Khorne warriror ekibiyle çıkmıştı. Ben de ise birinde bsb olan iki saurus bloğu bir büyük, bir küçük 2 cohort, 1 skirmisher dışında bir salamander, bir kroxigor, engine of the gods'lı Ancient Stagedon ve bir ripperdactyle ekibi vardı büyük cohorta Highlore slaan, küçük cohorta skink priest girdi.  Sol Kanadımda ripper ve kroxigorlar 1 grup köpek ve Sorcererlı warriorları temizlediler. Köpeklerden birisi içinde priest taşıyan cohorta daldı, cohortlar beklenilenden set çıkıp köpekleri dövünce manticore korkup oyun dışına çıktı. (Mal of the matchi anlamışsınızdır)
Sağda ise Salamanderler bir grup köpeği öldürüp iki chariottan kaçtılar.
Ancient stegadonu bir turda devirip, Ortadaki saurus bloklarından birine giren death starı debuf, saurusları bufflama çalışmalarım sonuç vermeyince karşısında duramadık. Bsb'li sauruslar diğer khorne ekibini kestiler. Slaanın ekibi de death stara flee dedi tabiki. Sonra Slaan ekibin içinden çıktı bu ekipte bir chariot maması oldu. Son dakikaya kadar minor victoryyi alıyordum amma velakin bsb'nin bineğinin hızını küçümseyip kroxigorlarla flee deyip yakalandım.  Oyun bitti diye dikkat dağıldı sanırım :D.

ManoM: Herkes beklenileni yaptı hemen hemen çok parlayan olmadı.
MaloM: Manticore! gerçi 4 ld ile başka ne olacaktı :D

Oyun boyunca ben kötü Büyü zarı attım, Semih'de kötü cc zarı attı görece dengeledik, hani bence orduları değişelim,  :D.
Eyvallah Semih, uzun zaman sonra oynadık eğlenceli bir maç oldu.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Ocak 28, 2014, 08:55:45 ÖÖ »
26.01.2014 Pazar
2500 pts
Lizardmen (Alkım) vs Warriors of Chaos (Semih)
Meeting Engagement/Friendly
Draw.

Semih içinde lvl4 metal büyücülü ve canavara binmiş bsbyi de içeren Tzeentch death star Warrior ekibine, 3 kuçu ekibi, 1 manticore iki chariot ve birinde fire lore Sorecererı taşıyan  2 tane 12'li Khorne warriror ekibiyle çıkmıştı. Ben de ise birinde bsb olan iki saurus bloğu bir büyük, bir küçük 2 cohort, 1 skirmisher dışında bir salamander, bir kroxigor, engine of the gods'lı Ancient Stagedon ve bir ripperdactyle ekibi vardı büyük cohorta Highlore slaan, küçük cohorta skink priest girdi.  Sol Kanadımda ripper ve kroxigorlar 1 grup köpek ve Sorcererlı warriorları temizlediler. Köpeklerden birisi içinde priest taşıyan cohorta daldı, cohortlar beklenilenden set çıkıp köpekleri dövünce manticore korkup oyun dışına çıktı. (Mal of the matchi anlamışsınızdır)
Sağda ise Salamanderler bir grup köpeği öldürüp iki chariottan kaçtılar.
Ancient stegadonu bir turda devirip, Ortadaki saurus bloklarından birine giren death starı debuf, saurusları bufflama çalışmalarım sonuç vermeyince karşısında duramadık. Bsb'li sauruslar diğer khorne ekibini kestiler. Slaanın ekibi de death stara flee dedi tabiki. Sonra Slaan ekibin içinden çıktı bu ekipte bir chariot maması oldu. Son dakikaya kadar minor victoryyi alıyordum amma velakin bsb'nin bineğinin hızını küçümseyip kroxigorlarla flee deyip yakalandım.  Oyun bitti diye dikkat dağıldı sanırım :D.

ManoM: Herkes beklenileni yaptı hemen hemen çok parlayan olmadı.
MaloM: Manticore! gerçi 4 ld ile başka ne olacaktı :D

Oyun boyunca ben kötü Büyü zarı attım, Semih'de kötü cc zarı attı görece dengeledik, hani bence orduları değişelim,  :D.
Eyvallah Semih, uzun zaman sonra oynadık eğlenceli bir maç oldu.
Kesinlikle keyifli bir maçtı, çok uzun zamandır (Slowgrow ligi ilk haftasından beri) ilk defa Fantasy oynamış oldum... Cidden orduları değişsek olurdu, 3 zarla büyü cast edemeyip faz kapatan Slann dan tutunda, 17 Adet 3+to hit ataktan, 6 hit vuran Khorne Chaos Warrior Ünitesine kadar çok şey gördük... Ha mal of the Match kısmına Khorne Chariot'da eklenebilir, 7 atması gereken charge  zarında 3d6 drop Lowest ta 6 atarak önden 10 kişilik Khorn Warrior (Halberd) ünitesi ile savaşan Saurus Bloğuna flank charge kaçırdı... Bir ara 11-12 zorluklu bir spell dispell etmek için 4 zar attım (hatta Burçin yanımızdayadı, oyunu ona anlatarak oynuyorum, dedim ki" Ortalamada rahat bir şekilde dispell ederim") ve zarların toplamı 4 geldi ;D ;D ;D  Neyse sonuç olarak keyifli bir maçtı ve Aslında maçın sonunda belki yorgunluktan belki dalgınlığına gelip benim BsB'min hızını küçümseyerek (Demonic Mount sırtında Bsb) Kroxigorlara flee dedi... kaçma zarında da ortalamanın altında atınca 6. 2sinde 300 puan vermiş oldu... Keyifli maç için bir kez daha teşekkürler Alkım...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Ocak 28, 2014, 09:53:24 ÖÖ »
Ankara'daki turnuvaya hazırlık mahiyetinde iki maç yaptım pazar günü. Genel fikrim, destroyeri kullanmayı beceremediğim yönünde. Denemeler devam edecek...

26 Ocak Pazar
Chaos Dwarfs (Burak) - Ogre Kingdoms (Deniz)
2500pts Friendly
Watchtower
Chaos Dwarfs win

Watchtower senaryosu gelince çok sevindim. Turnuva listeme sadece bu senaryoyu düşüneren 20 kişilik bir CD birliği koymuştum ve oyunun başında kuleye yerleştim.

Deniz ilk roundda shooting ile, takip eden 2 roundda de CC ile kuledeki birliği azaltmaya çalıştı ancak 3. roundda kuledeki birliği taze kuvvetle değiştirdim. Ld10, BSBli ve stubborn birliği ordan çıkarmak kolay değil tabii.

MoM: Scout Maneaterleri durduran firebornlar. Ne Ws attılar beah...
MaloM: ogre chariot/topu. destroyeri bi türlü indiremedi.
ZaroM: ikinci roundda destroyer için attığım şarj zarı. sekizi tuttursaydım ogreler oyun boyunca binaya hiç assault edemeyebilirlerdi.

26 Ocak Pazar
Chaos Dwarfs (Burak) - Bretonnia (Çağdaş)
2500pts Friendly
Battleline
Draw

Aynı liste ile çağdaşa karşı çıktım. aslında senaryoda gene watchtower geldi; ama bu sefer onu geçtik :) Çağdaşın birlik sayısı benden daha fazla olduğu için daha 2. rounddan itibaren göbekte beni oldukça sıkıştırdı. bu nedenle önce wolf riderleri, ardından da bir grup k'daaiyi feda etmek zorunda kaldım. Ancak bu sayede ilerleyen lanceleri durdurup piyadeleri ve heroları koruyabildim. Amacım sol kanadı destroyer ile süpürüp piyadelerin imdadına yetişmekti; ancak hem HKBli ve 2++ vs fire lordun bloklaması hem de 3 round üst üste march block tutturamamam nedeniyle destroyer bana hiçbir fayda sağlayamadı.

oyunun sonunda durum berabere iken ya herro ya merro diyip, firebornlarla kapışan lorda destoyer ile yandan girdim. şarj ve yan bonuslarıyla belki kırarız hesabı. iki ile de kırdık netekim ancak lord kaçmayınca firebornlara gelen kontr-şarj biraz korkuttu. üç ile kırılmamıza rağmen yeteri woundumuz vardı toz olmadık. oyun da 50 puan civarı bir farkla bitti.

MoM: Sorcerer-prophet. oyun boyunca 3-4 kere felan ash stormu cast ederek muhtelip lance şarjlarını engelledi.
MaloM: Hellcannon. Hiç olmadık yerde Ld fail edip en olmayacak bir rampage yaptı.
ZaroM: Destroyere attığım tutmayan march block zarları. Biri bile tutsa 18" yardırıp lanceleri tehdit edebilir ve hataya zorlayabilirdim.

Tşk arkadaşlar...