Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Airbrush  (Okunma sayısı 3537 defa)

Wretched

• E-Posta
Airbrush
« : Ocak 29, 2012, 01:47:24 ÖS »
Uzun zamandır bir airbrush edinmek istiyorum. Ama tek dert airbrush değil malesef. Eğer 2-3 kişi varsa bende başlamak istiyorum diyen, teklifim şudur:
Sessiz bir kompresör alıp ya da yapıp(http://www.gemimodeli.com/alet_ve_makina/kompresor.htm) kuleye koyalım ve masrafı bölüşelim. Kullanacağımız boyalar akrilik olduğundan sadece temizlemek için tiner kullanacağız(yok arkadaş ben sadece tinerle inceltirim boyamı diyen yoksa tabi). Bu sayede özel boyama kabini, maske vb. dertlerimiz olmayacak ve vereceğimiz rahatsızlık azalacak büyük ölçüde. Üstüne toplu airbrush alımından da bir indirim koparırız diye düşünüyorum. Tavsiyelerinizi ve itirazlarınızı bekliyorum.

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Airbrush
« Yanıtla #1 : Ocak 29, 2012, 05:56:15 ÖS »
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 29, 2012, 07:37:21 ÖS »
Koray, üstat önce istersen benim aldığımı bir dene. Kaliteli bir malzeme değil ama bakındım hani teorik olarak fena da değil.

Getireyim Kule'ye bir kullan, sonra karar ver derim. Çok işe yarıyor, ama kullanmakta ben cidden zorlandım.

---> http://kulesakinleri.org/smf/index.php?topic=567.0

NOT: Ben almayı düşünürsen, kesin ortak olurum. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 29, 2012, 08:30:02 ÖS »
koray, ortak airbrush kullanmak büyük yalan biraderim. temizliği, bakımı felan zaten problemli bişiy. kendi airbrushuna başkasının dokunmasını istemezsin yani, öyle söyliyim. bunun yanında, kompresör ne kadar sessiz olursa olsun ortamda gürültüye sebebiyet verir.

hepsini göze aldım derseniz, şahsen ben kulede airbrush kullanılmasını istemem. bi kere yer israfı. artı az da olsa etrafa boya püskürüyor = kirlilik. daha da önemlisi, boya, tiner derken benim alerjiler azar. zaten kendi atölyemde maskeyle geziyorken bi de kulede maskeyle gezdirmeyin beni lütfen. :)
War, war never changes...

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 29, 2012, 08:59:23 ÖS »

koray, ortak airbrush kullanmak büyük yalan biraderim. temizliği, bakımı felan zaten problemli bişiy. kendi airbrushuna başkasının dokunmasını istemezsin yani, öyle söyliyim. bunun yanında, kompresör ne kadar sessiz olursa olsun ortamda gürültüye sebebiyet verir.

hepsini göze aldım derseniz, şahsen ben kulede airbrush kullanılmasını istemem. bi kere yer israfı. artı az da olsa etrafa boya püskürüyor = kirlilik. daha da önemlisi, boya, tiner derken benim alerjiler azar. zaten kendi atölyemde maskeyle geziyorken bi de kulede maskeyle gezdirmeyin beni lütfen. :)

Yanlış açıklamışım sanırım. Kompresör ortaktı sadece airbrush değildi. Ama sıkıntılı bir iş olduğu için özellikle itirazlarınızı bekliyorum demiştim. Çok da haklısın abi.

Koray, üstat önce istersen benim aldığımı bir dene. Kaliteli bir malzeme değil ama bakındım hani teorik olarak fena da değil.

Getireyim Kule'ye bir kullan, sonra karar ver derim. Çok işe yarıyor, ama kullanmakta ben cidden zorlandım.

---> http://kulesakinleri.org/smf/index.php?topic=567.0

NOT: Ben almayı düşünürsen, kesin ortak olurum. :)
Abi izmire gelince denemek isterim aslında çok sağol.

kulede kompresör dışında geçerli ama yine konu.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 29, 2012, 10:29:06 ÖS »
Propellant bayağa gidiyor, ve rahatsız edici kokusu spreyden fazla değil. Ama tabi kapalı mekanda böyle bir şey kullanmak, cinayete teşebbüs gibi bir şey. :) Gelince uzun uzun konuşuruz, ve deneriz.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain