Genel > Habis Bacı Gemisi

Oynanan Oyun Özetleri

(1/3) > >>

Barbar139:
Merhabalar,

Lütfen bu bölüme oynadığınız oyun özetlerini kaptana rapor verme formatında yazın. Kaptan da tayfayı bilgilendirme amaçlı yazabilir.

Teşekkürler...

Kerberos HQ(?):
Küllerin İçinden - 24.11.2018

Kaptan Ruth

Korius Balbal'ın evinde çıkan yangını araştırmak için Vali Wizez, Başçavuş Brynhilde, Er Egemenle beraber olay yerine gittik. İnceleme yaptığımız sırada evin sadece kuzey kısmının yandığını ve sanıldığı gibi yangının şömineden çıkmadığını tespit ettik. Kuzey kısmında yer alan salonda bir çalışma masası ve bu çalışma masasının içinde yanmamış bir kağıt parçası bulduk. Evin bu kısmında yanıp kül olmamış tek parça buydu. Bunun üzerine kağıdın közlü olduğu ihtimalini değerlendirdik. Vali Wizez'in kağıdı yırtmaya çalışması ve yırtılmaması üzerine bu ihtimali doğrulamış olduk. Eve girişi bulunan ve sorguladığımız isimler Korius'un kendisi ve koruması Gisvar oldu. Bu arada Vali ve Korius'un arasında ki konuşmadan anlaşıldığı üzere Korius Anmaslı rakipleriyle uğraşıyormuş, onların işine karışıyormuş. Hatta yangının bunla alakalı olup olmadığını sordu üstü kapalı.

Bunların ardından sorgu sırasında yakın zamanda yapılmış olan bir sevkiyatla ilgili bir bilgi, bir isim açığa çıktı, Tregor. Bu adam sıradan bir balıkçı olarak tanınıyormuş ama Başçavuş Brynhilde'nin anlattığına göre Şanslı Birlik ve Lejyonlar arasında yaşanan bir sıkıntı bu adamın aktardığı bir bilgi sebebiyet vermiş. Yani basit bir muhbirden daha fazlası bu adam, dikkatli olmak lazım. Sorgulamak için birkaç kere gitmemize rağmen kayda değer hiçbir bilgi edinemedik kendisinden.

Yakın zamanda diğer yapılan sevkiyatlardan biri Rebulan Ticaret Şirketiyle olmuş. Bunun üzerine Ferafil adlı şirket yöneticisini sorguya çektik. Bu kağıdın üzerine özel bir mürekkeple bir şeyler yazılmış olabileceği ihtimali üzerinde durduk. Şirketin evraklarını detaylıca incelememize rağmen kayda değer bir şey çıkmadı.

Son olarak kağıt hakkında bilgi alabilmek için Aydınlar Loncası Dükkanında Meiken Kayakapıya danıştık. Bu kağıdın közlü olduğunu doğrulayıp, kağıt üzerindeki büyünün bir süre sonra kendini imha etmeye ayarlı olduğu ve bunu kendi çırak büyücülerinden daha yetkin bir büyücünün yapabileceğini söyledi. Bunu açıkladıktan sonraysa detaylı araştırma için kağıdı teslim aldı.

Elde ettiğimiz bilgileri Korius'a ilettiğimizde bundan haberi olmadığını ve kimin yapabileceği hakkında fikri olmadığını söyledi. Daha detaylı araştırma yapılması tavsiye ediliyor.

Saygılarımla

Teğmen Bihruz "Levizade" Derya

birincisuvari:
Cavuş Ellerine sağlık. Rapor daha güzel yazılamazdı herhalde. Ben sadece ufak bi detay eklemek istiyorum. Evi yanan şahıs korsanlarla da ticaret yaptığı için adamın evini Havis Bacı yaktı söylentisi vardı.

Deeyo:
Av Mevsimi

Hava patlak diye açılmadık ya kaptan Bu bizim yeni gelen çocuğa son çıkışı tanıt dediydin ya onla öylesine mahalleleri dolaşıyorduk. Kalekapısına gelince Rel'dreir isimli balıkçı kılıklı bir herif yardıma ihtiyacım var bizim 2 tekne geri dönmedi, açıklardaki kayalıkların oraya gitmişlermiş. Neyse 2 tane de boş gezen adam buldu, gorfried diye bi çocukla zinx isimli bi kız, gotfriedi sevdim aklı başında görünüyor. Neyse çektim baktım teknesi sağlam vira denize, bu ıggh'ın gittigi bi ada vardı o adada bu herifleri bulduk. Oradaki madende bir şey kalmamış belli. su şeytanları, insan yiyen sarmaşıklar vb vardı ya çok bulaşmadık.

Asıl önemli olaylar şunlar, bu maden adasının karşısındaki sütûn kayası adasında bir korsan kovuğu var tam iki adanin arasinda burasını talan etmişler sanırım son çıkıştan birileri ya ama gizli kapıyı bulamamışlar. Bulduk açtık içinden "kaptan kral xxxxx" 'in kırmızı ciltli günlüğü çıktı 100 küsur senelik, yeni gelen çavuşa  verdim de okusun diye.

En önemlisi bu Reldreir drojmir krallığının ajanıymış, senle görüşmek istiyor, iş yapabiliriz diye.
Sonra geri döndük.

Hani günlükten bir iş (görev) çıkarsa bu gotfried akıllı bir çocuğa benziyor yanımıza alabiliriz. Digerinden para kazanırız bence.
Not: ismi Erdem verecek kitabin icindekilerle

Deeyo:
Molak'ın ricası

Balık Tapınağı Adası

Bu Dromnej'lilerin kendini beğenmiş kaptanı Morlak'ın adamlarının olduğu bir ada varmış, düz ada, bu adadan kaçak köçek altın çıkartıyorlarmış da, adadaki işçiler,güneylerindeki adada gece ateşler yandığı için korkmuşlar. Ona bir bakmamızı istedi.
Buzut bağlantısız dövüşçü bir kız
Ezwin son çıkışa geçen hafta gelmiş, dilimizi garip konuşan bir okçu gibi bir adam.
Kheiden, sessiz elanordan bir gemici
Gria - Papaya rahibesi Çıktık yola.

Gemideki hoşbeşten sonra bir kayık alarak adanın güney batısına yanaştık. Düz adaya bakan bataklık tarafından pis kokular geliyordu, hastalıklı, lanetlenmiş fareler ve yengeçler vardı o tarafa pek uğramadan adanın içindeki vadiye doğru yola koyulduk.
Burada hastalıktan eser yoktu, tepelerden birinde sonradan balık kafası şeklinde taştan sunak olduğunu öğrendiğimiz şekli farkettik.
Biraz ilerleyince bir grup mağraya denk geldik. İçeri ilerledik EAS sembolleri vardı. Mağaranın içinden tepeye doğru çıkan döner merdiven şeklinde oyukları farkettik o sırada biz de farkedildik.
Bu arada Rahibe Gria'da bol bol Eas ve Papaya dualarını sesli okudu.
Her yerden silahlı Su şeytanı denilen, Balık adamların çıktığını görünce ben kaçalım dedim, Rahibe durmak istedi, sessiz elanordan bir gemiciyle kaldılar mağarada sonra o gemiciyi de dışarı kovaladılar. Rahibe kaldı. Rahibe de 4-5 saat sonra sunaktaki ateşler yanınca dışarı çıktı.
Gemiciden ve Rahibeden öğrendiklerim şunlar, balık adamların Rahibiyle iletişim kurmaya çalışmış. Bir şekilde onu töreni göstermişler, detaylarını anlatmadı elbette. Bu mağaralar kutsal gidin buradan demiş balık rahip.
Bizde gittik, bir de bataklık tarafına bakalım dedik orada da mutasyona uğramış fareler vardı onlarla kapıştık, mutasyon yengeçi geldiğini görünce de geri döndük.

Hani bana kalırsa EAS'ın gücü bir şekilde bu laneti/hastalığı oradan uzak tutuyor ya tapınağın bu konuda bir şeyler yapması gerek.

Ha Altın çıkan ada'dan taşımayı biz yapıp cukkamızı alsak fena olmaz bence Kaptan sen bu şekilde anlaş.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git