Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: İzmircon Hususu  (Okunma sayısı 13477 defa)

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
Ynt: İzmircon Hususu
« Yanıtla #15 : Şubat 18, 2013, 12:53:04 ÖS »
Az geyik öz cevap:

1 gün Apocalypse Oyunu (turnuvası?)
1 gün WH Fantasy Turnuvası

Arz ederim :)

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #16 : Şubat 18, 2013, 12:54:36 ÖS »
Ben bu başlığa gelen cevaplardan anlayamadım ki tam olarak ne istediğinizi :P Bir apocalypse sevgisi var gibi sanki?

Bir gün 40k Apocalypse istiyoruz, o kesin :D

ikinci gün ne istiyoruz orası muallakta.

Benim teklifime gelince, şöyle netleştireyim dostlar;
2 masa fantasy - büyük maç -
2 masa fow 4 oyuncu - hikayeli tanıtım maçları -
1 masa infinity - bir bilen söylesin.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• YK GM
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Şubat 18, 2013, 01:09:20 ÖS »
Tanıtım elbette önemlidir, ama zaten bu tarz etkinliklerde ne olursa olsun (turnuva, dev masa etkinlik vs) tanıtım olur. Hani birisi "aa neymiş ki bunlar" dediği vakit illa ki anlatan adam atlar sağdan soldan. Tanıtımdan kasıt "anlatmak"sa bu zaten yapılır, "tanıtım oyunu ve detaylı bilgilendirme" içinse masa açıp başına adam dikmek lazım. Dolayısıyla iş "uğraşacak kişi"de bitiyor.

Benim şahsi fikrim, bu dakikadan sonra convention'da turnuvaya katılmayı pek istemem. Birinci sebep, Tüsot sağolsun turnuvalar zaten sürekli oluyor, başka zaman da katılınabilir. İkincisi, Larp'dır başka değişik etkinliktir, yılın diğer zamanları bulamadığım bu gibi olaylara yönelmek isterim. Haa ama şu var, bence kesinlikle ve kesinlikle, turnuva ya da benzeri etkinlik (apocalypse) hem 40K hem Fantasy için yapılması lazım. Hani dünyada büyük convention olduğunu iddia eden her organizasyonda mutlaka hem 40k, hem fantasy, hem de FoW turnuvaları olur.

Dolayısıyla önerim, tanıtıcı büyük oyun veya sadece bizim tayfadan insanların oynayabileceği campaign sonu masalarındansa, şehir dışından insanların da katılabileceği, hem 40k hem fantasy turnuva-etkinlik yapılmasıdır.

Tanıtım için en önemli nokta "ilgilenecek adam". Hani tanıtım biraz tek adamın gerçekten fedakarlık ve özveri göstererek alıp götüreceği bir iş. Bunu yapacak biri çıkarsa tabii ki destek olunsun, masa minyatür ne gerekiyorsa sağlansın. Ama turnuva ve etkinlik kesinlikle es geçilmemeli. Levent "şehir dışından adam getirmeceyle alakası yok" demiş ama turnuva için İzmirCon'a şehir dışından adam geliyorsa (ki geliyor), turnuvayı iptal edip tanıtım etkinliği yapmak biraz garip olur bana kalırsa.

Ama sanırım herkes apocalypse'de hemfikir sonuç olarak :)

Not: Levent, 4 kişi FoW etkinliği yapabilir miyiz emin değilim, hadi bir haftasonu etkinliği için ite kaka FoW'a adam buluruz ama Con'da dedicated FoW oyuncusu dedin mi iş biraz yalan olur gibi...
"If you're going through hell, keep going."

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #18 : Şubat 18, 2013, 01:15:46 ÖS »
Az geyik öz cevap:

Bence de böyle; ikisine de katılmam o ayrı...
Tomb Kings
2189+

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Şubat 18, 2013, 03:36:08 ÖS »
Az geyik öz cevap:

Bence de böyle; ikisine de katılmam o ayrı...

Neden??
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #20 : Şubat 18, 2013, 06:42:17 ÖS »
Doğru çok öz cevaplamışım. Yanlış anlaşılma için özür.

Şunla aynı fikirden;

Benim şahsi fikrim, bu dakikadan sonra convention'da turnuvaya katılmayı pek istemem. Birinci sebep, Tüsot sağolsun turnuvalar zaten sürekli oluyor, başka zaman da katılınabilir. İkincisi, Larp'dır başka değişik etkinliktir, yılın diğer zamanları bulamadığım bu gibi olaylara yönelmek isterim. Haa ama şu var, bence kesinlikle ve kesinlikle, turnuva ya da benzeri etkinlik (apocalypse) hem 40K hem Fantasy için yapılması lazım. Hani dünyada büyük convention olduğunu iddia eden her organizasyonda mutlaka hem 40k, hem fantasy, hem de FoW turnuvaları olur.
Tomb Kings
2189+

Zero Origin

« Yanıtla #21 : Şubat 18, 2013, 09:11:02 ÖS »
BLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOD :D KİLL KİLL KİLLL :D sanki azcık var gibi ya ne dersiniz ?

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Şubat 19, 2013, 11:22:17 ÖÖ »
Evet o zaman ben apocalypse için kolları sıvıyorum :) Bir tane de turnuva yapabilirm gibi sizin diğer planlarınıza göre Fow, inifinty filan olacaksa masa kalmayacak gibi görünüyor.

İzmircon'un fb sayfası vardı değil mi? Orada da duyuru yapayım.

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Şubat 19, 2013, 04:31:08 ÖS »
Yaptım, bakalım coşacak mı kitle? ;D

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Şubat 20, 2013, 12:21:46 ÖS »
Coşulmadı  :o

Barbar139

• YK GM
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : Şubat 20, 2013, 12:39:40 ÖS »
Burada coştu yeterince insanlar sanki ondandır :)

Apokalypse olmazsa çoluğumu çocuğumu keserim denecek sandım bi ara...
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #26 : Şubat 20, 2013, 01:50:15 ÖS »
ARkadaşlar havanızı bozmak istemem de Apokalips'te izmircon hay huyu içinde ilgilenebilir miyiz?
Hayır acayip hoş olur o ayrı.
dey layt com and me wan go hom...

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Şubat 20, 2013, 03:38:29 ÖS »
Abi biz neden ilgilenelim, biz oynayacağız, adam ben oynatırım diyor zaten, üzümü ye bağcının hal,hatır ve müsaitlik durumunu sorma :P

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Şubat 20, 2013, 03:40:32 ÖS »
Hay huy ile ilgilenen arkadaslari sevgi ve sayfi ile anar ve apocaliptic alemlere akarim.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #29 : Şubat 20, 2013, 05:46:22 ÖS »
Halil ile ne yapmamız gerektiği konusunda sohbet ederiz, ona göre bir şeyler yaparız diye düşünüyorum.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain