Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: İzmircon Hususu  (Okunma sayısı 13535 defa)

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
İzmircon Hususu
« : Şubat 14, 2013, 05:17:52 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,

İzmircon organizasyonu çerçevesinde geçen seneki gibi turnuva düzenlemeyi düşünüyorum.  Bir nabız yoklayayım dedim, 1 gün WH40k, 1 gün WHFB turnuvası gibi bir format mı tercih edersiniz? Veya bir tane turnuva ve bir gün de apocalypse yapmak ister misiniz? Tabii bir de iki günlük turnuva fikri olabilir ama pek gönlüm yanaşmıyor iki bağımsız organizasyon daha iyi olur gibi geliyor bana.

Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

blackwinter

Ynt: İzmircon Hususu
« Yanıtla #1 : Şubat 14, 2013, 05:48:20 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,

İzmircon organizasyonu çerçevesinde geçen seneki gibi turnuva düzenlemeyi düşünüyorum.  Bir nabız yoklayayım dedim, 1 gün WH40k, 1 gün WHFB turnuvası gibi bir format mı tercih edersiniz? Veya bir tane turnuva ve bir gün de apocalypse yapmak ister misiniz? Tabii bir de iki günlük turnuva fikri olabilir ama pek gönlüm yanaşmıyor iki bağımsız organizasyon daha iyi olur gibi geliyor bana.

apocalypse şık olablir.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Şubat 14, 2013, 09:12:40 ÖS »
apocalypse muhteşem olur!
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 15, 2013, 02:04:16 ÖÖ »
iki güne de 40k girmesek, arada fow ve/veya infinity için de yer ayırsak? ya da daha fazla masa şansımız var mı?
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Bay V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 15, 2013, 04:09:31 ÖÖ »

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Şubat 15, 2013, 10:09:38 ÖÖ »
Birgün apokalips birgün fantaazi mantıklı olur, her ikisini de oynayanlara olanak sağlanır. Ayrıca FoW ve infinity de turnuva yapacak kadar oyuncu sayısı olduğunu düşünmüyorum, ama kesinlikle tanıtım masası açılsın derim

blackwinter

« Yanıtla #6 : Şubat 15, 2013, 10:22:31 ÖÖ »
Levent bencr en dogru kurulumu soylemis

Bu arada cok ilginc dun ruyamda levent ve ruhi ye FOW a baslamak istiyorum seklinde seyler soyluyordum. Sonum hayir olur insallah. Ruyalarin tersi cikarmis dimi.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Şubat 15, 2013, 11:25:57 ÖÖ »
halilin başlığını hijack ettik... :)

abiler, bence öncelikle izmirconda minyatür oyunlarından ne bekliyoruz sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. amaç ne yani?

eğer amaç yeni kuleye yeni kan olabilecek arkadaşları tavlamak ise turnuva çok iyi bir fikir değil. keza infinity ve Fow da öyle bence. İki gün de tanıtım masaları kurulup gelene gidene oyun oynatmak good old way olarak öne çıkıyor.

Ha yok; amaç mevcut wargaming tayfasını eğlendirmekse, turnuva da olur, apoc da olur. hatta FANTEZİ APOC OLSUN!!! pardon, baardım...

yani öle...
War, war never changes...

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Şubat 15, 2013, 12:56:56 ÖS »
Abi İzmirCon da minyatür atraksiyonlarından herkesce beklenen sanırım şunlardır:

- Şehir dışından gelecek kişileri de cezbedecek turnuva (40k, WHFB geliyor aklıma, zira diğerleri için şehir dışından veya içinden 6-8 adam bulunur mu bilmiyorum ama varsa onları da ciddi ciddi düşünelim )

-Con alanına başka konularla ilgilenmek için gelen kişilere bu oyunları tanıtmak

Yani durum buyken yapılaak şeyler de bellidir diye düşünüyorum.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Şubat 15, 2013, 01:05:06 ÖS »
Daha çok katılım bence de hedefimiz olsa güzel olur. Hani yılda bir defa Tepekule Savaşları'nı yapıyoruz.

Apocalypse harika olur, Fantasy için de bir tanıtım etkinliği düşünelim bence de. Büyük fantasy maçı bence çok iyi fikir. Geçen sene Burock'ın METUCON'da yaptığı büyük maç çok ilgi çekmişti diye anımsıyorum.

NOT: Flames of War için de bir şeyler zaten yapacağız hani tanıtım adına. Infinity'de çok güzel olur.

NOT 2: Bugün Mangoose Publish'in kutusu geldi. Adamlar 2 farklı minyatür oyunu starter'ı göndermiş. Judge Dreed ile, Star Trek Starfleet mesela. Keşke fırsat olsa, gothic falan da girsek ama.. Neyse, kısacası tanıtım yapalım, turnuva yerine bakış açısını çok iyi buluyorum.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Şubat 16, 2013, 11:38:43 ÖÖ »
Warhammer turnuvalarını oyun oynanılsın eğlenilsin diye yapıyoruz yaw. Şehir dışından adam getirmeceyle bi alakası yok. (onlarda gelsin onlar la da oynayalım dan başka yani, yoksa sayı bazında bi önemi yok.) Oyun tanıtmak konusunda ise belki olumsuz dahi bile olabilir yani.

Adam çekmek gazımız var herzaman oyun oynarız diyosanız derhal başka birşeylem düşünelim hani.

Birgün apokalips birgün fantaazi mantıklı olur, her ikisini de oynayanlara olanak sağlanır. Ayrıca FoW ve infinity de turnuva yapacak kadar oyuncu sayısı olduğunu düşünmüyorum, ama kesinlikle tanıtım masası açılsın derim

şuan fantasy pek kalabalık değil gibi o yüzden fow+infinity diye düşündüm.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• YK GM
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Şubat 16, 2013, 07:19:35 ÖS »
şuan fantasy pek kalabalık değil gibi o yüzden fow+infinity diye düşündüm.

FoW+Infinity ne? Tanıtım masası zaten açacağız FoW için. Turnuva yapamayız haliyle.

Bence de Apocalypse ve Fantasy turnuvası güzel olabilir.
"If you're going through hell, keep going."

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Şubat 17, 2013, 12:45:57 ÖÖ »
Zaman daralıyor. Bir an önce kesinliğe kavuşsa da duyursak.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Şubat 18, 2013, 12:47:59 ÖÖ »
Apocalypse now!

Diğer gün de fantasy için benzer bir dev masa etkinliği, campaing sonu maçları gibi.

İzmircon da amaç kesinlikle tanıtım olmalı bence de

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Şubat 18, 2013, 11:22:20 ÖÖ »
Ben bu başlığa gelen cevaplardan anlayamadım ki tam olarak ne istediğinizi :P Bir apocalypse sevgisi var gibi sanki?
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!