Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ekim Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 9977 defa)

stalth

• E-Posta
Ynt: Ekim Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #15 : Ekim 19, 2011, 12:27:23 ÖÖ »
18 Ekim Salı
Eldar (Can) & Grey Knights (Baran)
1500 pts Spearhead & Siezed Ground
Grey Knights Victory (1-0)

Enteresan bir maç oldu, ilk 3 tur sıkılıp son 3 tur çok eğlendik aslında :)

MoM1: Terminatorler berabere gibi duran maça 3. tur gelip ne varsa dövdü çocuklar.
MoM2: Sweeping Hawk ekibi toplamda 5-6 knight öldürdüler heralde ki ellerinde hiç bir şey yoktu
MaloM: Bu da dist. cannon oluyor kendileri 6 turun 4ünde ateş etmeyerek bir rekor kırmış olabilir ki yaptığı atışlarda da hiç kayıp verdiremedi...

Teşekkürler Can

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #16 : Ekim 21, 2011, 10:44:04 ÖÖ »
20 Ekim Perşembe
Dark Eldar vs Blood Angels
1000 pts Capture-Control, 3 obj.
Dawn of War
Dark Eldar Victory 1-0

Yine çok macera dolu yine çok eğlenceli bir maç. Bu sefer close combatta her zamanki başarıyı gösteremedik ama shooting normalden iyiydi. Wychler ve succubus 3 tur boyunca 5 marine'i dövemedi, sonraki 3 turda da 10 marinele daha baya bir uğraştılar. Sonunda gittikleri bölgedeki obj'i aldılar ancak sadece succubus ve 1 wych kalmıştı. Kaballite warriorların kontrol ettiği obj, librarian ve arkadaşları bizim oğlanları kesince düştü, ancak son tur shootingde tüm marineleri yok edince şanslı bir şekilde o obj'i vermedik. Blood angel sniper'ların tuttuğu obj de Ravager tarafından son tur contest edilince bir önceki tur 2-0 yeniliyorken oyunu 1-0 kazandık.

MoM: Blood Angel Jump Packli marineler. Wychleri turlarca oyaladılar, 2+ poison bana mısın demedi, turlarca armor saveleri tutturdular.

Çok sağol abi, çok eğlenceli keyifli bir maçtı.

Yalnız şunu gördüm, daha fazla troop lazım. İki troop hiçbir şeye yetmiyor, dolayısıyla daha fazla venomlu warrior lazım.
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #17 : Ekim 21, 2011, 01:25:56 ÖS »
2.Hafta 2011 Güz Ligi Maçı 20 Ekim Perşembe
Ultramarines(Umut) vs Eldar(Can)
1500 pts Spearhead & Annihilation
Eldar Victory (4-3)

Umut yazmamı rica etti, başını kaldıramıyormuş. Meh.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #18 : Ekim 23, 2011, 06:59:40 ÖS »
2.Hafta 2011 Güz Ligi Maçı 23 Ekim Pazar
Grey Knights (Baran) vs Dark Angels (Iain)
1500 pts Spearhead & Annihilation
Grey Knights Victory (5-1)

bir ara maç özeti editleyeceğim buraya, yorgunum..

Teşekkürler Iain! :)

« Son Düzenleme: Ekim 23, 2011, 07:13:15 ÖS Gönderen: stalth »

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Ekim 23, 2011, 10:30:25 ÖS »
23 Ekim Pazar
Tyranids (Semih) - Necrons (Levent)
1500 pts Dawn Of War - Annihilation
Necron Victory (4-3)

Yeni kodeks çıkıp benim mızmızlanma yetkimi elimden almadan tyranidlerle bir maç daha yapmak istedim, sağolsun Semih de tamam dedi. Bende aşağıdakiler vardı:

1x Lord (ResOrb, VoD)
10x Warrior
10x Warrior
5x Destroyer
3x H.Destroyer
3x H.Destroyer
5x Scarab Swarm
1x Monolith

Semih de ise başlangıç olarak şunlar vardı:

20+ CC Küçük böcek
20+ CC Küçük böcek
2x Yerden çıkıp herşeyi yiyen böcek (Trygon sanırım)
1x Doğurgan böcek (5-6 W olan hani)
1x Ateş edip CC da da döven böcek (Hive Tyrant?)

Üzerine ebe böcek 11 tane daha CC Küçük Böcek peydahladı

İlk tur bende nightfighting den dolayı mesafe sıkıntısı oldu, 1 CCkb anca indirdim, sonra Tyranidler koştu geldi el öpmeye sağolsunlar, hepsi efendi böcekler. Bende yaklaşma durumunu göz önüne alarak uzaklaştım. Hive Tyrant monolith e tehlike arz edebilecek tek böcekti H. Destroyerlarımla ilk ona odaklandım.

(Not:H. dest. daha önce pek kullanmadığım bir üniteydi, 65 puan ve 1-3 ünite boyu beni hep uzak tuttu onlardan. Fakat Semih geçen seferki maçımızda MC lara karşı iyi olabileceğini önerdiğinden beridir dev böceklere karşı kullanmayı bekliyordum. S9Ap2 silah ne güzel birşeymiş yaw attığını tuttur, 1 atma alsana W!)

Tyrant ı indirdim, CCkbleri seyrelttim o sırada Trygon fırladı yerden hem de H.Destroyer yığınımın yanından! Kaçalım derken Trygon 1 grup H.Dest e saldırdı, diğer 2 MC da warr. gruplarına daldı. CC da elbette biçtiler, lord indi warr grupları %50+ zayi verdiler. Lord inince elbette MC ların no save öldürdüğü warriorları kurtaracak numaram kalmadı. Bu anda maçın kaderi Lord un WBB zarını tutturmasına bağlıydı, aksi durumda bundan sonraki turda ayakta eleman kalmayacak phase outla maç bitecekti. Zar tuttu, bende lordla beraber 1 warr ünitesini teleportladım, bir diğer üniteyi de monolith e kaçırdım H. dest ları da topuklayıp kaçtım. Bu aralarda bir yerde 3 adet H.Dest telef oldu, scarab swarmları kaçırdım, 1 grup CCkb indirdim, sonradan ortaya çıkan 11 adet CCkb i scarablar sadece 2 w alarak indirdi, Tyrant ı da alınca 3 etti,  Trygonlardan birine bir ara (hangi tur hatırlamıyorum) 40 gauss blaster atışıyla 5 w a tamamlamıştım ona monolith in templatini oturtunca onuda kaldırdım. Bunu kaldırınca bayağı sevindim ( bağırmalar zıplamalar falan, pek sportmence değildi ama bu böcek yüzünden sayısız maç kaybettim ve ilk kez indirmeyi başardım, ondan dolayı biraz kopmuşum yani) Semih bir ara monolithe kaçırdığım 5 warr u diğer trygonla indirdi, ben sonra ip gibi uzadım maçta böyle bitti. Biraz karışık anlattım ama idare edin işte.

MaM: Necron Lord: Eğer WBB tutmasaydı oyun bitmişti, kalktı ve oyunu kurtardı
MaloM: H. Dest 2 grup: elemanlar 3 atış yaptılar, 3 ü de vurdu, Trygon u indirip battle line ı korumam için 2 W lazımdı, 1 atmadığım herşey W du fakat zımbasal şekilde 1.1.1 attım, (evet yazıyla bir. bir. bir)  elemanlar daha sonra acıkan bir böcek tarafından yendiler, beter olsunlar

Benim için Tyranid maçlarının ilginç bir anısı var, daha önceki kodekste yaptığımız her maçta süper yenildim (yani somun somun üzerinde kalmayınca kadar dayak yedim) daha sonra yeni kodekste de bu istikrarlı davranışımı devam ettirdim, artık Tyranidleri yenemeyeceğim konusunda ciddi sabit fikire kapılmıştım. Ama son 4 maçta 2 sefer bir şekil berabere kaldım 3. de neredeyse kazanıyordum bu son 4. de de kazandım. Bir başka bu şekildeki ordu ise IG elbette, (n'ber Ruhi  :P) onlara bu kodekste bulaşmayacağım gelecek kodekste bazı güzellikler düşüneceğim. Neyse kodeks değişmeden önce Tyranidden 1 victory koparmak beni çok sevindirdi. Bu arada Semihin beni daha önce 10+ sefer çok şık şekilde yenip monolitleri koltuğumun altına verip yolladığını, fakat hiç bir zaman ortalığı benim yaptığım gibi velveleye vermediğini de dipnot olarak düşmek isterim  ;)

Her zamanki centilmen davranışlarıyla, hatta yaptığı uyarılarla maçı kazanmamı sağlayan Semih arkadaşıma saygılar, maç yapmak her zaman bir zevk.  :)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Ekim 24, 2011, 03:36:49 ÖS »
O zevk bana ait... :) Bir kaç sn önce internetim geldi (ne evde internet var ne ofiste... giremiyorum bir süredir...) her neyse... Gerçekten keyifli bir maçtı... Ligte kullandığım listemi kullandım... bol bol koştuk necronların peşinden ama onlar iki büyük böcek (Hvetyrant ve Trygon Prime) ve iki ünite küçük böceğimi (11 kişilik ve 24 kişilik iki grup termagaunt) öldürmeyi başardılar... bense bir grup warrior ve iki grup Heavy destroyer'ı yok ederek 3 puanla oyunu verdim... Tam tahmin ettiğim üzere normal destroyerlar horde ünitelere, Heavy destroyerlar ise Büyük böceklerime çok ciddi hasar veriyorlar... güzel oyun için tekrar teşekkürler ve bir sonraki codexinizde görüşmek üzre...

Not:Yaşlılara karşı saygımız sonsuz, yeni codexinizde de elinizi öpmeye geleceğiz ;D ;D ;D

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #21 : Ekim 26, 2011, 08:17:57 ÖÖ »
25 Ekim Salı
Dark Eldar(Batuhan) vs Imperial Guard(Ruhi)
1000 pts, Pitch Battle&Seize Ground
IG Victory

Yeşil masada oynadık oyunu. Bir de ben taraf seçme zarını kazandım. Çok avantajlı bir bölge seçimi yaptım. Oyunu kazandık çünkü insiyatif hep bizdeydi. Oyun başlar başlamaz Reveger (yada nasıl yazılıyor bilmiyorum. Hani 3 dark lance'i olan yelkenli)ilk round daha ateş edemeden patlayınca tamamen mekanize çıktığımdan çok büyük avantaj ile oyuna başladık. Ayrıca aynı round Russ Battle Cannon ile biker'ları dağıtıp, masadan çıkarınca hani 1-1'de oyun ciddi değişmişti. Sonra da hep öyle gittik. Static kaldık gene, hani 4-1'e kadar hücum etmedik. Ettiğimiz round da zaten savaş bitmiş gibiydi.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #22 : Ekim 26, 2011, 09:47:34 ÖÖ »
25 Ekim Salı
Dark Eldar(Batuhan) vs Imperial Guard(Ruhi)
1000 pts, Pitch Battle&Seize Ground
IG Victory

Yeşil masada oynadık oyunu. Bir de ben taraf seçme zarını kazandım. Çok avantajlı bir bölge seçimi yaptım. Oyunu kazandık çünkü insiyatif hep bizdeydi. Oyun başlar başlamaz Reveger (yada nasıl yazılıyor bilmiyorum. Hani 3 dark lance'i olan yelkenli)ilk round daha ateş edemeden patlayınca tamamen mekanize çıktığımdan çok büyük avantaj ile oyuna başladık. Ayrıca aynı round Russ Battle Cannon ile biker'ları dağıtıp, masadan çıkarınca hani 1-1'de oyun ciddi değişmişti. Sonra da hep öyle gittik. Static kaldık gene, hani 4-1'e kadar hücum etmedik. Ettiğimiz round da zaten savaş bitmiş gibiydi.

Bence eşit bir savaş değildi, Batuhan'da 3-5 adam en büyük gemi olarakta 8-10 cmlik yelkenli vardı ama Ruhi'de 2 dev helikopterimsi şey, 4 tank bi tomar da asker vardı. :P :P :P

Tebrikler,

DN: Benim bu başlıkta ne işim var, kaçtım...
Tomb Kings
2189+

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #23 : Ekim 26, 2011, 11:06:18 ÖÖ »
Ya yok şanssızlık... Ravager ilk tur patladı, cover'da flndı. Jetbikelar ilk tur Leman Russ'dan göbek yedi, cover savelerin neredeyse hiçbiri tutmadı. Scourge grubu aldım neşeli olsun diye, Valkry patlattılar heavy flamer'la harcandılar. Vendetta'ya turlarca 3 blaster 1 dark lance sıktık, wychler grenade attı durdu, eleman en fazla immobolise oldu. Zaten vendettayı patlatsan gerisi gelir, chimeraların yanı 10, uçarız yanına yandan vururuz.

Kullana kullana görüyoruz neyin ne işe yaradığını, 1000 pts'a göre, belki de Guard'a göre fazla all round ordular kuruyorum. Hem modelim yok diye. Hani Guard'ın ordusuna cheese diyemiyorum onu almasın da ne alsın adam?

Güzel oyundu abi tekrar teşekkürler...

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #24 : Ekim 30, 2011, 01:56:20 ÖS »
29 Ekim Cumartesi
Dark Eldar vs Dark Angels(Iain)
Annihilation & Pitch Battle
1000 pts
DE Victory 4-1

Marine devastator squad ve dreadnought sağ kanata yerleşince biz de oradan uzak duralım mantığıyla başladık oyuna. Hiç huyum değildir, ilk kez ins. çaldım. Sol taraftaki marineleri venom içindeki trueborn abilerle azalttık, ardından wychler işlerini yaptı. Birkaç tur süren devastator sq. ve dreadnought ateşi Ravager'ı aldı, bu sırada saha ortasında marineler ve kaballite grubu atışırken, hayatta kalan 4 jetbike iki turda marineleri temizledi. 5. turda oyun bitti ve kazandık...

Çok sağol Iain, gayet eğlenceli maçtı.