Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ekim Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 9973 defa)

Ruhi

• E-Posta
Ekim Ayı İstatistikleri
« : Ekim 03, 2011, 09:20:38 ÖÖ »
2 Ekim Pazar - Friendly Match
Dark Eldar (Batuhan) vs Imperial Guard (Ruhi)
750 - Pitch Battle&Annihilation
Imperial Guard Victory

Dark Eldar geniş alana neredeyse bir uçtan bir uca 5 ünitesini (1 HQ Archon ve tayfası Venom içerisinde, 1 Wytchler Raider içerisinde, 1 Kabalite ünitesi(Dark lance ve Fusion gun), 1 True Born ünitesi (Dark lance), 1 reaver) yerleştirmişti.

Ben de seçim yaptım. Birliklerimin büyük bir kısmını (3 Chimera içlerinde 2 veteran ünitesi+1 HQ), 2 Trooper w/h flamers, 1 Platoon Command) True Born'dan ve Archon'dan uzağa yerleştirdim. Sağ kanadıma demek daha açıklayıcı olabilir. Valkyrie ve Sentinel sol merkezdeydi.

Tüm lance atışlarını Valkyrie karşıladı. 4. round'a kadar ateş edemedi ama patlamadı da. Sanırım bu oyunu kazandıran şeydi. Bir de üstüne Archon'un Venom'u difficult terrain'de immobilize kalınca, sağ kanatta bütün piyadelerle yürüdüm. 50 piyade'ye (ki bunların 25 tanesi falan veteran) karşı (bir de kötü lance atışlarıyla) yapılabilecek az şey vardı. Sağ kanadı aldık. Sentinel'i kaybetsem de Valkyrie de sağ kanada kaçırdım. Oyun da öyle bitti.

Teşekkürler Batuhan.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
Ynt: Ekim Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Ekim 05, 2011, 10:59:30 ÖS »
5 Ekim Pazar - Friendly Match

Dark Angels (Cem) vs. Tyranid (Aylin)

500 - Annihilation

Tyranid Victory

İki taraf da kurallara pek aşina değildi ama fena bir karşılaşma olmadı. Cem'in ordusu bayağı pahalı bir ordu sanırım; ben kendi köşemi doldurur, hatta Tervigon sağolsun zamanla sığamazken Cem'in çok az modeli vardı masada. Benim için oyunun kraliçesi Tervigon'du zaten: her turn en az yedi Termagant doğurdu.

İlk turn ben yerimden kıpırdamadım, bıraktım yaklaşsınlar. Sadece ateş ettim. Tervigon bir grup Termagant daha çıkardı. Cem'in modelleri yaklaştığında ben de benimkileri genelde difficult terrain içine yerleştirdim.

Maç bu çizgide ilerledi aslında. Cem yaklaştıkça ben assault ettim. Shooting range dışına hiç çıkmadım. Tervigon da gidenlerin yerini kat kat doldurdu. Flamer konusunda bir kere daha dersimi aldım yalnız.

Daha yüksek puanlı maçlar yapmak dileğiyle.

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 05, 2011, 11:12:35 ÖS »
Aylin genelde 500 puanda tervigon kullanılmıyo :D Hani bana sorarsan 1500 e anca ;D
I am Alpharius

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 05, 2011, 11:30:59 ÖS »
Semih yaptı listeyi benim için.

(Gayet memnunum ben Tervigon'dan)  :)

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 06, 2011, 07:58:28 ÖÖ »
Tervigon şahane bence ya; özellikle düşük puanlarda lazım. Otursun doğursun, kalabalık kalabalık işte negzel.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 07, 2011, 09:57:54 ÖÖ »
Tervigon Candır... her puanda hakkını veren bir model... özellikle düşük puanlarda efektifliği daha da artıyor...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ekim 07, 2011, 10:04:09 ÖÖ »
Aylin genelde 500 puanda tervigon kullanılmıyo :D Hani bana sorarsan 1500 e anca ;D
Eğer gaunt horde ordusu kuruyorlarsa, genelde 1500 puana 3 tane tervigon kullanıyorlar :)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ekim 07, 2011, 10:50:34 ÖÖ »
Benim basit bir hesap var, 500 puan başına 1 dane Rhino içinde 10'luk taktical squad, 1500'de 3 adet yane. Hani klasik SM ordusu formatı. Bu Tervigon'da o hesap sankim :)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ekim 07, 2011, 11:07:20 ÖÖ »
Aslında Tervigon tam olarak Tyraniddeki Rhino karşılığı... Objektif tutabilen taşıyıcı... (Hoş taşıyıcılık işini yeni ünite doğurmak sureti ile yapıyor ancak doğurduğu modeller ordunun en güçsüz modelleri....) O sebeple eğer elit heavyler ile oynamıyacak, horde oynayacaksan Tervigon olmazsa olmaz...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ekim 07, 2011, 11:10:32 ÖÖ »
Aslında Tervigon tam olarak Tyraniddeki Rhino karşılığı... Objektif tutabilen taşıyıcı... (Hoş taşıyıcılık işini yeni ünite doğurmak sureti ile yapıyor ancak doğurduğu modeller ordunun en güçsüz modelleri....) O sebeple eğer elit heavyler ile oynamıyacak, horde oynayacaksan Tervigon olmazsa olmaz...

bence çok iyi bir unite sürekli savaş alanında sayıca üstünlük ve karşı taraf ne kadar güçlüde olsa teker teker öldürmek için şahane bi sistem tek dert makinalar ola bilir gibi geldi o küçükler sadece piyadeleri eritir gibi geliyor
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ekim 09, 2011, 12:22:49 ÖÖ »
8 Ekim Cumartesi - Friendly Match
Blood Angels (Cem) vs Imperial Guard (Ruhi)
1000 - Spearhead&Annihilation
Imperial Guard Victory

Cem'in 2 assult grubuda HQ ile reserve'den geleceklerdi. Ancak ilk round Vendetta 1 Baal'ı alınca, biraz risk aldı. Bizim ünitelere yakın bir yere üniteleri indirmeye karar verdi. Mishap! 4 attı. Ben de iyi shoot edebileceğim bir köşeye yerleştirdim ve HQ ve 1 grup assult marine gitti. Diğer assult marine grubu da bir sonraki round gene riskli bir drop-in de mishap yiyince oyun bitti.

Cem pazartesi söylüyormuş Blood Angels battleforce. Hadi bakalım. Fantasy de Battle-brother'dı 40K da olmadı. Neyse, hayırlısı.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ekim 15, 2011, 11:00:04 ÖS »
15 Ekim Cumartesi
Black Templars(İlker) vs Eldar Brotherhood(Can, Batuhan)
1500 pts, Pitch Battle, 4 objective
Eldar Victory

Sağ kanatta Eldar kalabalığı koşturup objective tutarken yine Eldar Sniperları ateş desteği sağladı. Venom içinde 3 lance taşıyan Dark Eldar swat ekibi ise uçup oyun başında rakibin bölgesine geçerek kargaşa yarattı. Orta alanda Land Raider vs Wraith Guard mücadelesi görüldü, Land Raider'a lanceler lance olmasın özelliği alınınca biz ööle baktık, Can'ın da zarları pek tutmayınca abiyi sallamakla yetindik. Sol kanatta Marineler hakimdi, oyun sonunda bölgeyi 2 tank ve 1 dreadnought ile kontrol ediyorlardı ancak objective tutacak troop olmadığından fayda etmedi. Son tur Land Raider'dan çıkan 10 marine + emp. champ. koşup bizim kaballite çocuklara daldı, kestiler biçtiler ama sonraki tur oyun boyu neredeyse hiç hareket etmemiş olan geminin içinden wychler succubus önderliğinde koştu ve bölgeyi temizledi.

Sağ kanattaki objective'i tutan Eldar kalabalığını oradan sökecek gücün olmaması oyunu bizim lehimize çevirdi. Objective tutan tek marine de jetbike bıçaklarıyla can verince işler iyice kötüleşti. Son olarak wychler kapanışı yaptı.

Çok sağol İlker, eline sağlık Can, yine çok güldük çok yarıldık, çok keyifli maçtı.

MoM: Eldar Wraith Guard, İlker'in heriflere dünyayı sıkması pek birşey değiştirmedi. Reroll all saves ile son tura kadar 2-3 kişi dayandılar. Orduda Land Raider'a kafa tutabilen tek elemanlardı, aleti patlatamasalar da bayağı bir oyaladılar.

Çıkarımlar:
Bir Ravager lazım.(3 lance taşıyan gemi)
Venom içindeki 3 blaster'lı swat ekibi iş yapıyor.
Jetbike ve dolayısıyla melta lance sayısını artırmak lazım.
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ekim 16, 2011, 05:21:58 ÖS »
16 Ekim Pazar
Imperial Guard vs Dark Eldar
750 pts Spearhead & Annihilation
Draw

Çok epik maçtı. Valkry önce dibimize girdi, sonra baktı bizde çok lance var geri çekildi. 3 Chimera tam gaz ilerlerken biri toz duman içinde patladı. İçinden çıkan elemanları bizim Trueborn ekibi kesiverdi ve durduk yere pain token kazandılar. Bu ekip son elemana kadar dövüştü, bi sürü atış yedi ve yok olmadan önce bir Walker'ı da beraberinde götürdü. Chimeralardan ikincisi, birincinin açtığı çukurda paletini kırdı, diğeri baktı işler ters gidiyor, geri çekildi. Wychler ormanlıktaki bir grubu keserek başladılar koşuya.

Son tur, ünite yok etme oranı 4-4. Elimizdeki tüm lanceleri ve wychlerin bütün grenade'leri imb. olmuş ve içinde hq taşıyan chimeraya gönderdik. Emperor Protects lafının gerçek olduğunu öğrendik, meret patlamadı gitti ve oyun da berabere bitti.

Çok sağol abi, keyifli maçtı.
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Ekim 16, 2011, 10:10:56 ÖS »
Hehe... Son üç round boyunca bir chimera ve içerisinde HQ ile takıldık. Müthiş bir şansla berabere bitti oyun. Ben teşekkür ederim Batuhan, hani hiçbir şey değilse sinematik sahnesi bol bir boyundu.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Ekim 17, 2011, 09:21:44 ÖÖ »
16 Ekim Pazar
Dark Angels(Iain) vs Tyranids(Semih)
1500 pts Spearhead & Siezed Ground
Tyranids Victory (1-0)

MaM: Tyrgon Prime, rezervde bekleyen Hormogauntlardan önce gelip, Hormagauntların kendi açtığı delikten gelerek Dark angel savaş hattının arkasına çıkmalarını sağladı... 5 Terminatör ve 1 Dreadnought aldı... daha ne yapsın ?

Rezervin subterran assault ile gelmesi zor ama gerçekleşirse gerçekten rakip için korkunç oluyor...savaş hattınızın hemen arkasında 22 tane hormogaunt çıkması gerçekten taktiğinizi bozabilecek bir durum... Keyifli oyun için tekrar teşekkürler Iain...