Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Eylül Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 9730 defa)

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Eylül Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #15 : Eylül 13, 2011, 11:15:02 ÖS »
13 Eylül Salı
Dark Eldar(Batuhan) vs Grey Knights(Baran)
500 pts Annihilation & Pitch Battle
Grey Knights Victory

Evet, ordu kurulumumu değiştirmem gerektiğinin bir göstergesi oldu bu oyun, zira oyunda grey knight bizden daha kalabalık olunca sıkıntı oldu :D Ah bir de reaverlarıma 3+ save atabilsem ne mutlu olucam...

Şöyle özetlemek gerekirse, sol kanatta kaballite vs grey knight ateş düellosunda grey knight oha kadar sıkınca iş anlamsızlaştı. Sağ kanatta wychler yine muhteşemdi, raiderdan atlayıp engizitör ve ekibini, sonrasında da 5 grey knightı temizleyip furious charge aldılar. Ve o gazla "vay sen misin bizim oğlanları mermi manyağı yapan" diyip sol kanattaki grey knight grubuna girdiler. 8 wound verdiler ama sadece 1 kişi öldü ve iş yine anlamsızlaştı. Rhino'ya yine bi sürü lance sıktık, olmadı, patlamadı :D. Sonra Rhinodan çıkan abiler de işe karıştı ve wychler "abi napalım artık bütün orduyu kesip terbiyesizlik mi yapalım", dediler, zaten herkes force weapon taşıyınca feel no pain atamadık, savaşarak can verdik.

Kaballiteları doğru düzgün kullanmayı öğrenmem gerek. Bir de belki archon'u savaşa daha çok yaklaştırmayı düşünebilirim...

Oyun için tekrar sağol Baran.
"If you're going through hell, keep going."

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #16 : Eylül 14, 2011, 12:00:54 ÖÖ »

Oyun için tekrar sağol Baran.

Ben de teşekkür ederim abi, heyecanlıydı gerçekten eğlendim falan :)

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #17 : Eylül 17, 2011, 07:40:01 ÖS »
15 Eylül Perşembe
Dark Eldar(Batuhan) vs Dark Angels(Iain)
Dark Eldar Victory

Iain'ın benim Raider'ımı patlatabilecek pek ağır silahı yoktu, olanları da üzerime kusmadı. E hal böyle olunca wychler yine close combata hemen girdi ve çıldırdı. Elite kaballite'ların elindeki splinter cannon atışları tarafından zayıflatılmış tactical marine ünitelerine wychler bir uçtan daldı ve katliam başladı. Ve oyun wychlerin furious charge alması üzerine Iain'in çekilmesiyle bitti.

Iain'ın beklemediği tarzda oynadım galiba, fleet olayına fln alışık değildi pek.

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Eylül 19, 2011, 11:52:18 ÖÖ »
18 Eylül Pazar
Erdinç (Blood Angels) - Levent (Necrons)
1500 pts Annihilation / Spearhead
Blood Angels Wins (ağız burun ama)

Evet spearhead yerleşim curse ü yine tuttu, ciddi kötü zarlar, Erdinç' in sanguinary priest (harbi kan aldı ama) sayesinde FNP olan assault marineler kombosuyla oyunu güzel dayak yiyerek sürdürdüm. Dreadnought monolithi indirdi predatorler destroyerları talaş etti, assault marinler de kalanını aldı. Baktık iş artık Erdinç dövüyor biz WBB ile kalkıyoruz tarzında sürüyor, evde de hanımmetre habire kredi yiyiyor, oyunun dönme değişme vs şansı neredeyse hiç, bırakalım dedim sağolsun Erdinç de kabul etti. İyi oyundu ama pek bir rekabet gösteremedim şahsım adına. FNP assault marine ben olsam 3 ekip alırım ne varsa yer geçerim valla süpper komboymuş çünkü.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #19 : Eylül 25, 2011, 10:17:52 ÖS »
25 Eylül Pazar
Batuhan(Dark Eldar) vs İlker(Marines)
750 pts, 5 obj, Spearhead
Marines Victory

Hezimet. Ama böyle çaresizlikler çok öğretici oluyor. İlker araçlarının içinde oturup bana ateş etti, ben de öldüm, olay bu. Sırf karizmasından Court of the Archon aldım, Mandrake aldım, ama bu abilerin iş yapması için önce araçların patlaması lazım. Az lance almıştım, aldıklarımın da range'i kısaydı, hani en azından bir-iki ünite açıkta bulursak döveriz diye bakındık, yok. :D Zaten 2-1'de tüm dark lance taşıyan arkadaşlar mefta olmuştu, uzatmanın anlamı yok dedik...

Yok arkadaş, öyle havasından karizmasından fln ünite almayacaksın. Alıcan warrior, trueborn, vericen ellerine dark lance, bam güm rhino patlatacaklar. Ve en azından bir iki araç daha almadan 750 pts oynamamak lazım.

Maç için sağol İlker, dark lance'in anlam ve önemini hiçbir şey bana daha fazla anlatamazdı.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #20 : Eylül 28, 2011, 11:24:03 ÖS »
27 Eylül Çarşamba
Dark Eldar(Batuhan) vs Eldar(Can)
750 pts Annihilation & Spearhead
Dark Eldar Victory (5-3)

Muhtemelen en eğlendiğim maçtı, çok güldük yaw... Eldar ve Dark Eldar'ın silahlarının birbirlerine karşı anlamsız olması da tuz biber oldu. Oyun raider'ın sniper atışıyla immobolise olmasıyla başladı. Wych'ler ortalarda koşturup durdular cover bulacaz diye. Wraith guard grubu, bizim Kaballite'ların üstüne yürürken hem wychler hem de court of the archon ile koşturduk yardıma. 2+ poison power weapon ayıpçılık yaptı, grubu temizledi, wychlere iş düşmedi. War walker yine bir sürü lance atışından kurtulup kaballite'lara girdi, son tura kadar ezdi biçti. Bir ara wychler bomba takarız diye yardıma geldiler, kaçtılar toplanamadılar fln. Son tur toplanıp koşturlar ve walker'a tekrar girdiler, bu sefer naneyi patlattık.

Son tur, durum 3-3, archon ve ekibi, aracın içine saklanmış sivillere bakıyor. Archon'un blaster'ı iş yaptı, patlayan araçtan çıkan gruba assault ettik ve oyunu kazandık...

Çok sağol Can, çok çok keyifliydi.