Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ağustos Ayı İstatikleri  (Okunma sayısı 6551 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ağustos Ayı İstatikleri
« : Ağustos 03, 2011, 09:33:49 ÖÖ »
5 Temmuz Salı-Friendly Match
Tau Empire (Erdinç) vs Ultramarines(Umut)
1500pts Capture&Control - Pitch Battle
Ultramarines win!

Ne diyim, Erdinç'e şansım tutuyor, insayitifi çalarak başladım, shooting'de O biraz kötü zar attı ben biraz iyi zar attım ve onun transportlar iş yapamadı benimkiler görevlerini yerine getirdiler.

Rhino candır. ;)

TAU
Commader + body guard crisis battlesuit HQ
6 adamlık Warrior troop, devilfish transport içinde x 3
3 adamlık crisis battlesuit elite
Hammerhead heavy support tank x 2
2 adamlık Broadside battlesuit heavy support
Piranha skimmer fast attack, meltalı x 2

ULTRAMARINES
Captain ve relic blade + Command Squad HQ, power fist&meltagun, razorback lazcannon&TL plasma
10 adamlık tactical troop, meltagun&multi melta, Rhino x 2
10 adamlık tactical troop, meltagun&lascannon, Rhino
Ironclad Dreadnought elite, meltagun,heavyflamer&sesmic hammer
Predator heavy support, Auto cannon x 2
Landspeeder fast attack, multimelta x 2

Masada pek fazla terrain yoktu, Erdinç bir objevtive'i bir köşeye yakın duran bunker'ın yanına koydu. Ben de bunker'ın tam çapraz köşesinde bulunan 3 katlı ruin'in 3. katına koydum.

Oyun başında planım basitti. Lascannon'lı tactical'ları combat squadlara bölecektim, lascannon'lı grup oynayacağım tarafa göre bunker'ın içinde yada ruin'ün üstünde duracaktı, diğer combat squad rhino içinde objective başında bekleyecekti. Ruin'li taraf bana kaldı.

Önce erdinç yerleşti, komutan + 1 devilfish + 1 hammerhead + 2 piranha benim objective'in tam karşı saffında duran bir ruin sağına soluna ve arkasına yerleşti. 2 devilfish + 1 hammerhead + broadside heavy support ekibi kendi objectivelerinin bulunduğu bunker'ın çevresine yerleşti.

Ben yukarda yazdığım combat squad'ların yanı sıra 1 tane 10'luk tactical + 1 tane predator'ü ruin civarına yerleştirdim. 2 ruin'ün tam ortasında duran bir patlangaç vardı, 10'luk tactical'ı Rhino ile patlangaçın üstüne çıkartıp cover save'li rhino ile önde bir savunma hattı oluşturdum, predator elden geldiğince ruin'ün arkasında kalarak savunma ateşine başladı, tabii 3. kattan her tarafı görebilen lascannonda savunma ateşine katıldı. Rhino içindeki combat squad arkada son defans olarak beklemede kaldı.

Yerleşim alanımım öteki tarafına razorback içindeki command grubu + 1 tane 10'luk tactical + 1 tane predator yerleştirdim. Drop pod ile braodside heavy support un hemen önüne indim. Bu sayede taşıyıcılarla ilerlemem için hem bir cover yarattım hem de landspeeder'ları locator beacon ile yanına çekebilecek bir saldırı base'i oluşturdum. Kafamdaki ard arda düşmanın ortasına inecek dread + speeder'ların meltaları ile intahar bombacısı saldırları yapmak ve düşmanı oyalamaktı. Bu sırada esas saldırı grunu olan marineler ve HQ grubu hedefe doğru ilerleyecekti. Arkada kalan predator ise koruma ateşi sağlayacaktı.

Yukarda yazdığım üzere insiyatifi çalmam ve shootingde daha iyi zarlar atmam sayesinde tüm planlarım tuttu. 4.2 de bıraktığımızda erdinç'in saldırı grubu henüz masanın ortasını geçememişti ve HQ ekibini indirmiştim. Tactical'lar erdinç'in merkezini ele geçirmiş, command group geri kalan düşmanları temizlemek için saldırıya geçmiş durumdaydı.

MoM: Patlangaç üstündeki Rhino, 5+ cover save ile ne direndi bee.
MaloM: Erdinç'in saldırı grubu, sen onca silah gücüyle 1 rhinoyu patlatamadan 4 tur geçir, hayır ben cover save attım ama erdinç'te kötü shooting attı hakaten.

Eywallah Abi, 4. 40K akşamınıda başarıyla icra ettik, darısı 40. akşama artık ;)

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
Ynt: Ağustos Ayı İstatikleri
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2011, 12:57:38 ÖS »
06.08.2011-Friendly Match
Umut (Ultramarines)- Levent (Necrons) 1500 pt
Pitch Battle - Capture And Control (du sanırım)
Necrons Win (1 obj hold diğeri contested)

Oyunun başında 2 objektifi karşılıklı 2 bunker ın yanına yerleştirdik. Umut benim standart ordum dediği orduyla çıktı, ben de bol destroyerlı deneme amaçlı ordumla çıktım. Ayrıca sahalara ilkkez inen Deceiver da bulunuyordu. Umut birşekilde yine insiyatifi çaldı.  İlk turda tam bunkerın yanına inen Dreadnaught sıktığı herşeyi kaçırıp benim warriorlar bayağı iyi tutturunca dreadnaugt peysaj olarak görevine devam etti. Rhinolar tam gaz smoke la geldiler, hatta biri fazla gazlamış diff. ground a çakıldı (immobilize). Predator lerden bilimum atış geldi fakat muzaffer türk nekronları ya düşmedi yada düşünce süratle kalkmayı bildi. Tur bana geçince rhinoları gauss cannon (dest.) manyaa yaptım immobilize ve shaken vs boldu. Scarab swarmları sağ cenahtan gelen comm. sq. ın rhinosuna saldırttım. Tur umutta geçince atış ve ilerleme çabaları devam etti fakat gözle görülür bir hasar oluşmadı, Comm.Sq. arabadan indi benim scarablarra bindi. Uzun süren tam bir tarpit combatı oldu, 9 scarab 27 wounduyla elemanları uzuuun süre oyaladı (3 tur sanırım) bu arkadaşlardan sonra iflah olmadı, objektifiğn başına gelene kadar warriorların yağmuruna yakalanıp telef oldular. En son kalan hemşireyi de terbiyesizlik yaparak H.Dest la vurdum. Pinçik oldu yani :).  Dİğer tarafta bunkerın yanında duran marinler pek hareket etmediler, bunker ı uçurdum arkasına saklandılar, sonra yanlış hatırlamıyorsam Deceiver ın kaçırma yeteneği ile kendilerini pıtır pıtır masadan aşağıya attılar (ultralemmings veya lemmingmarines hesabı :P). Benim taraftaki objektife kimse sokulamadı umutun taraftakinin başında en son bir rhino bekliyordu, onu son derece massed gauss cannon la patlatıp içindekileri deceiver kaçırınca maçı aldım.

Edit: Abi bir de land speederlar vardı meltalı multalı adanlar yine ağzımın içine düştüler, birini indirdim düştü patladı o patlama umutun süper zarlarıyla öbürünü patlattı 2 sinin yerine 1 krater koyduk 1 turda trajik bir sahneydi, içim marinler için kan ağladı (deerrrmişim hhahha) Adamların geldiği gittiği bir oldu ondan hatırlamıyorum bile

MoM: Umutun obj tutan marinlerin kendilerini kahırdan saha dışına atmaları
MaloM: Ağzımızın içine karizmatik bir şekilde inip sağa sola ateş edip bizim mahallenin veletleri tarafından kuş banyosuna çevrilen dreadnaught

Güzel maçtı, bayağı çekişmeli oldu ben devamlı 6 atarken umut devamlı 1 attı, o biraz talihsizdi fakat oyunun son ana kadar ortada olması güzeldi. Yamlış hatırladığım olaylar olabiliri Umut' um düzeltiver yanlışları.
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2011, 01:21:18 ÖS Gönderen: Sulcalen »

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ağustos 07, 2011, 01:03:51 ÖS »
Umut (Ultramarines)- Levent (Necrons) 1500 pt
Pitch Battle - Capture And Control (du sanırım)
Necrons Win (1 obj hold diğeri contested)
 Dİğer tarafta bunkerın yanında duran marinler pek hareket etmediler, bunker ı uçurdum arkasına saklandılar, sonra yanlış hatırlamıyorsam Deceiver ın kaçırma yeteneği ile kendilerini pıtır pıtır masadan aşağıya attılar (ultralemmings veya lemmingmarines hesabı :P).
Oh no! :D
dey layt com and me wan go hom...

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 07, 2011, 01:18:58 ÖS »

Erdinç (Blood Angels) - Levent (Necrons) 1500 pts
Annihilation - Spearhead
Necrons Win (3 pts-8 pts )

Erdinç sanırım klasik listesi tabir edilebilecek rhinolar, baal pred. asslt termi asslt mar. kütüphaneci 2 dreadnaught listesiyle çıktı. Ben geçen maça göre dest sayısı az fakat monolith destekli daha klasik ordularıma benzer bir orduyla çıktım. Spearhead yerleşiminde gerçekten nefret ediyorum, monolith hayvan gibi olduğundan diğer üniterlerin her zaman yoluna çıkıyor, terrainler arasına sıkışıyor vs... Neyse ilk turda cesur bir hareketle lord ve warr ekürisini dreadnaughtların arkasına ışınladım (skatiiii :)) fena atmadım birinin immobilize ettim. Sonra bol dest ateşi ile araçları hırpaladım. Erdinç genelde uzaktan sıktı durdu, monolith 2 wepon dest aldı ama dayandı, az olan dest sayım daha da azaldı, warriolarımı patlattı. Tur bana geçince lord ve tayfasını kaçırayım derken misshap attım, erdinçin insafına kaldım gideceğim yer itibariyle. O da sağolsun tam asslt mar karşısına practice dummy şeklinde dizdi. Bunun travmasıyla o tur monolith in templateini atmayı unuttum. Kötü bir tur oldu benim için yani. Ondan sonraki turda baaldan tımarhanesinden kaçmış assault marinler benim cc da kedi yavrusu kadar munis (kedi canını hatta muhahah) warriorlarıma daldı. Fakat elinde warscthe lı lord olaya müdahale etti 3 ünü devirdi warriorlardan 4 tane düştü ama combat sonunda oradan tekrar will be back atmak için monolithe ışınlandığımızda 3 veya 4 marine kalmıştı ortamda açıkçası ben de anlamadım nasıl oldu :) fakat bu marinler sağolsun az sayıda olmalarını hiçe sayarak kırılıp kaçarken benim kenarda duran 3 dest. üzerine doğru kaçtılar, kendi turlarında da onları dövdüler. Oyun boyunca olaylar kabaca şöyle gelişti ben Erdinç in rhinoları uçurdum as. mar. i indirdim, bir başka drop podla inen stern guardı aldım erdinçin as. termiler geldi çekiçle vura vura benim monolith i oto sanayi çırağı ısrarcılığıyla düzelttiler vee ölümüne 6 atması da yardımcı oldu elbette. Oyun sonunda benim elemanlardan 2 dest grubu 1 monolit gitti erdinçte  araçlar ağırlıklı olarak 8 kayıp vardı. Bu şekilde maçı aldım. Atladığım şeyler olabilir, Erdinç düzeltirsen sevinirim.

Çok eğlenceliydi, ilke BA la oynadım ama adamlar şık dövüyorlar yakalayınca. As. Termiler den nefret ediyorum, buna artık kesin eminim. :)
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2011, 01:24:28 ÖS Gönderen: Sulcalen »

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ağustos 07, 2011, 10:44:54 ÖS »
Levent'im, kendi oynadığım maç olmasına rağmen kafam karıştı. :P ;D

Aşağı yukarı dediğin gibi gerçekleşti işler.

Uzun lafın kısası Levent benim ilerleyişimi durdurmayı başardı. Son roundda turbo boost ile benim objective'in yanına gelip contest etti ve maçı aldı.

Maçın en kritik bölümü 40K'da çokça olduğu gibi deployment oldu. Deployment sonunda ilk turdan önce Deceiver bi dane 10luk necron warrior ünitesini bir köşeden aldı öteki taraftaki objective'in başına korumaya getirdi. Deciever ın inanılmaz özelliklerinden sadece biri buydu. Dolayısıyla benim yerleşimim planımı tam anlamıyla ters köşeye yatırdı ve maçı aldı.

Eywallah Levent.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ağustos 08, 2011, 12:42:57 ÖÖ »
Levent sanırım sana Tyranidler iyi gelmiyor baksana imparatorlk oğlanlarını dayak manyaa yapmışın hafta sonu :)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ağustos 08, 2011, 09:30:33 ÖÖ »
Kötü ordu bu Necron.

Ben de böyle söyleyeceğim. Kazanınca hoş hissettiriyordur. :D
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ağustos 08, 2011, 09:49:04 ÖÖ »
ben demiyorum herkes diyor, ama marinlere karşı iş yapıyor hala. MC ve swarm tarzı ünitelerde (bkz. tyranid), bol template li ordularda (bkz. IG) bol power weapon gibi Will Be Back attırmayan cc ordularında (neredeyse herkeste bu olanak var) iş yapmıyor, bunun dışında elbette biraz ağlaşmak iyidir, düşmana zayıfken kuvvetli kuvvetliyken zayıf olarak görüneceksin (bkz. Sun Tzu :) )

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ağustos 10, 2011, 09:58:16 ÖÖ »
09.08.2011 Friendly Match
Can (Eldar) – Levent (Necrons) 1250 pts
Capture & Control (5 Obj) – Pitch Battle
Draw (ama %90 Eldar alırdı)

Oyunu zaman kısıtlamasından 4. turda bıraktık, hafta içi için gördüğüm kadarıyla 750- 1000 pts arasında kalmakta fayda var. Can her ne kadar tane tane her üniteyi anlatsa da çok tanıdık olmadığı için şu anda ne söylesem yalan olur. Fakat özellikle hızlı yüksek WS ve I li bir çok sergeant tarzı ünitesi vardı. Rangerlar vardı, adamların elindeki silah bildiğin lascannon muş haberim yoktu bayağı üzdüler, walker ünitesi vardı warwalker dı sanırım adı onu da CC ünitesi olarak kullanıyor, vosvosun içinden çıkan palyaçolar usulü içinden 15 mi ne adam çıkan transport vardı, assault marinden iyi assault yapan ekip vardı. Bizim ekip mono, 5 dest 20 warr 6 scarab 3 wraith 1 dest lord çıktım. Çok Eldar maçı yapmadım ama adamda 40 küsür adam 1 top 1 tank 1 walker  :o :o :o koyunca masaya bayağı şaşırdım kalabalığa. Ben maç ağırlıklı olarak karşılıklı shoot geçer diye düşünmüştüm, ona göre haızrlandım. Adamlar  berserker gibi üzerime topyekün koşunca benim taktikler biraz şaşırdı. Zaten adamın bir sürü süper hızlı ünitesi ve ortada 5 obj ve benim sadece 2 troop onlarda warr olduğunu düşünürsek zaten her şekilde maçı alacaktı.
Can daha önce yaptığım eldar maçlarına göre çok farklı bir orduyla çıkmasa da onu çok farklı kullanıp beni ciddi şaşırttı, ayrıca IG hatta Ork ordusuna yakın bir swarm ordu ile karşılaşmayı hiç beklemiyordum. Ordu taktiklerine, ünitelerine ve o üniteleri daha iyi kullanmak için gereken ince kural ayrıntılarına çok hakim. Benim için çok aydınlatıcı ve ilginç bir maç oldu. Şu anda bütün işi gücü bıraktım bu adama rakip olacak bir ordu nasıl olur onu düşünüyorum. ;) En yakın zamanda tekrarlayacağız. Oyun için, dar zamanda hem hazırlıklı hem zamanında gelip daha fazla oyun zamanı kazandırdığı için Can' a, Batuhan’ a da işi olmamasına rağmen kuleyi açıp kapatmak için bizi beklediği için teşekkür ederim. Saygılar.

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ağustos 10, 2011, 03:01:55 ÖS »
Bende yazayım ordumu:
Autarch on Jetbike w/ RL,LL,MB
Autarch on Wave Serpent w/ PW,MB

6 Pathfinders (tehlikesini bilmediğinden levent abim poligona döndürdüler sahayı)
6 Swooping Hawk (Necron Monolith avcısı olarak yine de Immobilize etmeyi başardılar)
6 Striking Scorpion (wraith ve necron lord ekibine karşı sağlam dayandılar,açıkçası hiç beklemiyordum)
5 Dire Avenger (eldar safının vasatları,anca görev tuttular)
1 D-cannon + Conceal Warlock (Ateş edemeden öldü,yapcak bir şey yok)
3 Jetbike Guardians + Warlock on Jetbike w/Destructor (Bu ekibi scarablar inanılmaz başarılı tuttu,bir daha o adamlara dalmıyorum)
1 War Walker w/ 2 Shurican (Geldi,dayak yedi gitti,zaten bu ordu hiç Flank etmelik değilmiş anladım)
10 Eldar Storm Guardian w/ 2 Fusion Gun + Warlock w/Enhance on Wave Serpent (Arabadan indikleri gibi 10 Necron Warrior ve lord + wraithlerine daldılar,zaman olsa alacaklardı! Aslanlarım benim hiçbir oyunda yanıltmıyorlar beni)

Evet sanırım bu kadar! Çokmuşuz yahu :D İki taraf da açıkçası cahildi rakibi konusunda,o yüzden birazcık kör dövüşüne döndü.Birazcık şans da benim tarafımdaydı :) Harika maçtı levent abim,ellerine sağlık.

Kendime not:Scarablardan kaç,Lorda odaklan!

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ağustos 10, 2011, 04:53:22 ÖS »
Thought for the day:

Eldar gördünmü Scarabla yapış, Flayed One la indir  ;D