Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Flames of War - Early War Kitapları  (Okunma sayısı 4170 defa)

Ruhi

• E-Posta
Flames of War - Early War Kitapları
« : Şubat 08, 2012, 09:53:00 ÖÖ »
Wiki'den Flames of War Early War Kitapları özetleri:

Alıntı
"Blitzkrieg" -->  covering the Invasion of Poland and the Fall of France. includes Polish, French, British and German Lists.
"Hellfire and Back" -->  covering the early war battles in North Africa, it includes English, German and Italian Lists.
"Burning Empires" -->  a continuation of Early War battles in North Africa and Greece, it includes lists for Raiding Forces as well, including one American one.

Blitzkrieg ve Burning Empires'ı buldum indirdim. Bugün yarın Kule'ye bırakırım.

--------------------------

Yanlış olmasın Polonya ile Early War oynarız diye bakınıyorum. Yoksa, Rusya yok mesala. İlk izlenimim 1500 pts falan zor oynanır oyun oldu. Her yer piyade dolu olur herhalde. Ciddi neredeyse trench savaşı vermek zorunda kalınabilir. Her ünite biraz daha ucuz gibi göründü bana. Tank falan da olmayınca, yada pek başarılı olmayınca demek daha doğru, puan pek gitmiyor zırha.

Neyse, sohbet ederiz. Ama oyun bambaşka bir havaya bürünüyor gibi hissettim. Ciddi trench'de yatmış bir birine ateş eden adamlar durumu.

NOT-1: Burning Empires'da bazı Mid Listeleri var. Şıklar. Özellikle full jip İtalya listesi çok hoşuma gitti.

NOT-2: İtalyanlar early war'da basbayağa Concript, Reluctant %50 ihtimal ile. Heh..

NOT-3: Silahların statları üç, beş farklı. Dikkat lazım diye düşündüm. Yani oyun dengesi açısından sanırım, mesala topların AT'lerini değiştirmişler.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Flames of War - Early War Kitapları
« Yanıtla #1 : Şubat 08, 2012, 10:09:10 ÖÖ »
Maşallah... :)

Siz bu gazla 3. dünya savaşını çıkartırsınız, hani sırf savaş sonrası minyatür savaş oyunu çıksın diye. :P ;D

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Şubat 08, 2012, 11:31:03 ÖÖ »
Rusya yok mesala.

Neden? Neden?  >:(

Ben de Polonya'ynan savaşmak istiyorum, neden yok!!!  :D

Hayır çünkü sitedeki bazı sovyet minyatürlerinin tanımlarında "suitable for early, mid, late" yazıyor.
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 08, 2012, 11:47:02 ÖÖ »
Bu kitaplar acayip yeni, 2010 ve 2011 basımlılar. Belki çıkar Rus listesi de. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 08, 2012, 11:56:51 ÖÖ »
"Hellfire and Back" -->  covering the early war battles in North Africa, it includes English, German and Italian Lists.

En sevdiğim cephelerden biri budur, çöl kamufulajları filan, çok şık.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Şubat 08, 2012, 12:34:44 ÖS »
Evet, eski Sovyet Early War kitapçıklarını fln buldum da, şu an official olarak 39-41 arası bu üç kitap dışında hiçbir brifing bulunmuyor.

Ama eski brifing çok acayipmiş, düşülebilecek en dip noktaya düşmüş sovyet ordusu. :D Adamlar Confident Conscript ve piyadenin Wave Attack diye bir kuralı var, yok olan veya yarıdan aza düşen ünitenin yerine 4+'ya aynısında geliyor. Heavy tanklar o kadar düzensizler ki Scattered Reserve olarak gelmek zorundalar.

Çıkar mı bilmiyorum yeni brifingler. Meh...

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Şubat 10, 2012, 09:53:53 ÖÖ »
Raiding Aces biliyodum ama Hellfire And Back ten yeni haberim oldu, baya yeni çıkmış bunlar yaw.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Mart 09, 2012, 04:39:03 ÖS »
Alakasız bir şeylere bakınırken Early War doğu cephesi kitabının Ağustos'da çıkacağı lafını gördüm.

başlık da şu;

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx?tabid=126&aff=2&aft=539376&afv=topic

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Mart 09, 2012, 05:15:12 ÖS »
İyi olur, savaştan sayılmayan "ufak sınır anlaşmazlıkları" nı oynarız :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Mart 09, 2012, 05:46:28 ÖS »
Japonları koymamaları beni hala şaşırtıyor hani.

- Mark Twain

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Mart 09, 2012, 05:55:10 ÖS »
Evet nedense doğuya girmiyor adamlar ısrar ve inatla.

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Mart 09, 2012, 06:08:59 ÖS »
Japon Vs Çin in oyunu pek başarılı olmaz malumunuz. Japon vs Amerika da da pek bişey yok, bolca amerikan propagandasından başka.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Mart 09, 2012, 06:36:00 ÖS »
Japon Vs Çin in oyunu pek başarılı olmaz malumunuz. Japon vs Amerika da da pek bişey yok, bolca amerikan propagandasından başka.
Yada 4000pst karşılığı Enola gay alınır ... ;D ;D ;D

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Mart 10, 2012, 12:16:04 ÖÖ »
Rus vs. Japanyo savaşları gayet Early War'da hatta mid-war'da oynanır diye düşünüyorum. Aynı şekilde İngilizler vs. Japonya da hani Early, Mid, Late.. Neden olmasın yav? Sonuçta bir sürü savaşmışlar.

- Mark Twain

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Mart 10, 2012, 12:33:21 ÖÖ »
Hakkaten,ada ve cangıl savaşları inanılmaz olur gibime geliyor.