Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 87th Rifle / 13th Guards Rifle Division  (Okunma sayısı 3700 defa)

Barbar139

• E-Posta
87th Rifle / 13th Guards Rifle Division
« : Ocak 30, 2012, 05:24:56 ÖS »
Belli bir süre oynadıktan, izledikten ve okuduktan sonra Flames of War ordularının havasının da tıpkı diğer savaş oyunları gibi, belli bir hikaye üzerine kurulmuş ordular olduğunu fark ettim. Çok bakındım, modellerimin kötü boyalı olduğunu düşündüm, yeni bir orduya mı, farklı bir ülkeye mi başlasam dedim ve en sonunda, elimdeki modelleri tamamen yeniden boyayarak, yine en başından beri "ben bunu oynayacağım" dediğim grupta karar kıldım; Soviet Rifle Batallion.

Sonra bakınmaya başladım, madem çocukları yeniden boyuyorum, hikayesi olan bir birlik olsunlar dedim. Sonunda, birçok Sovyet birliği arasından, 1942'ye kadar 87th Rifle adıyla anılan, 42'den itibaren Guards olarak düzenlenip 13th Guards Rifle halini alan birliği şekillendirmeye karar verdim. Elemanlar 2. dünya savaşı başladığından itibaren, neredeyse her cephede savaşmış. Polonya'nın işgalinde varlar, Finlandiya'da tamamen yok edilmeyen çok az birlikten biri, 41 Alman saldırısında savaşıyorlar, çevreleri sarılmış olmasına rağmen savaşıp çemberi kırıyorlar, toparlanmak için geriye çekildikleri an Stalingrad savunması için tekrar cepheye gönderiliyorlar. Savaşın devamındaki Sovyet saldırılarında da 5th Guards Tank Army ile birlikte ilerliyorlar ve Berlin'de de savaşıyorlar. Kumandanları Rodimtsev, İspanya iç savaşına da katılmış ve bu savaşla birlikte Stalingrad sonrası 2. kez Sovyetler Birliği Kahramanı madalyası kazanmış.

Evet, şimdilik resim yok, sadece hikaye. Yeniden boyama sonrasında düzenli olarak resimlerini ekleyeceğim.

Çocukların detaylı hikayeleri;

http://en.wikipedia.org/wiki/13th_Guards_Rifle_Division
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: 87th Rifle / 13th Guards Rifle Division
« Yanıtla #1 : Ocak 30, 2012, 07:56:52 ÖS »
Heralde oynanabilecek en meşhur piyade birliği budur :)

ha bi de;
"I am a Communist! I have no intention of abandoning the city [Stalingrad]!"
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Şubat 18, 2012, 01:08:38 ÖÖ »
abi fotodan renk göremedim siyah mı onlar :P
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Mart 25, 2013, 12:15:16 ÖÖ »
Strelkovy Platoon I

Strelkovy Platoon II

Heavy Tank Company

3 KV-1e Heavy Tank

Tank Destruction Company

4 ZIS-2 AT Gun

Tank Killer Company

4 SU-85 Assault Gun