Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Flames of War Terrainleri  (Okunma sayısı 4957 defa)

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Flames of War Terrainleri
« Yanıtla #15 : Şubat 02, 2012, 03:06:16 ÖS »
Çiftlik evi en geç haftaya bitmiş olur.

Sonrasında ne yapayım?

Bunker-trench olayına girişeyim diyorum, fortifications senaryoları için...
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #16 : Şubat 02, 2012, 03:08:20 ÖS »
Ben çit, tarla ve bush diyorum. Bu Levent'in liste harika gerçi ama.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Şubat 02, 2012, 03:11:49 ÖS »
aslında bir younu bulup bolca ev villa vs yapmak lazım ama  :-\

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Şubat 02, 2012, 03:15:04 ÖS »
hobby time küçük ölcekli maket evler vardı diye hatırlıyom ama çok oldu gideli
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #19 : Şubat 02, 2012, 03:15:52 ÖS »
Benim aklımda Hobby Time ve o yol boyunca çok pahalıya maket satan kırtasiyeler. Yakında giden varmıdır? City fight tadı çok hoş olur çünkü. Rubble falan da.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Şubat 02, 2012, 11:21:41 ÖS »
yarın uğramaya çalışırım...

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #21 : Şubat 03, 2012, 12:16:33 ÖÖ »
abi ben eskiden gittiğimde hep 1/72 evler vardı hobbytime'da, 1/100 birşey bulmak zor...
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #22 : Şubat 03, 2012, 12:27:49 ÖÖ »
Teşekkürler Semih. Ben o yakınlarındaki acayip pahalı mimar modeli satan kırtasiyeleri de merak ediyorum aslında. FoW orjinal terrainler 1 ev 15 sterlin falan hani. Heh.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Şubat 03, 2012, 12:49:02 ÖÖ »
Sadece pahalı olmaktan öte bulması da bir okadar zor.

Ufak tuğlalar satın alıp kendi evimizi kendimiz inşaa edebiliriz. Şaka gibi ama değil gerçekten böyle birşey var, kolay inşaa teknikleri filan da var..
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Şubat 03, 2012, 02:00:28 ÖS »
Biraz önce Hobby Time'a uğradım... Öncelikle 1:100 model ev yok var olanların hepsi model trencilik için kullanılan 1:88 oranında(bunun anlamı evlerin FoW asker ve araçlarına göre hemen hemen %10 daha büyük oldukları)... iki farklı markanın model evleri var, bir tanesi Feller'in evleri, genelde fiyatları euro cinsinden ve pahallı örnek 6cmx8cm ebatlı bir klise 16 euro civarı...

bir de no name torba içinde satılan plastik evler var... hani kalitesi elbette Fellerinki kadar iyi değildir ama bence gayet iş görürler... 10cmx20cm bir çiftlik evi, çevresinde çitleri falanda var (toplamda ufak iki bina ama oturduğu alan 10x20 gibi düşünün) 50TL(takribi 22Euro gibi oluyor) mesela iki katlı bir ev vardı yaklaşık Fellerin klisesi ile aynı boyutlarında 15 TL(takribi 7 Euro) gibi bir fiyatı vardı hatta bir tane çeşme dahi vardı (bakmak lazım onun fiyatını sormadım ama 15-20 tl den fazla olacağını sanmıyorum...) aynı ölçekli sokak lambaları trafik işaretleri falan da var (ancak bu ekipman Fellerin = daha tuzlu)

Keşfe devam edip, mimari malzeme satan aynı yol üstündeki kırtasiyeye de gitti... orada model malzemeleri var ama direk ev köy vs yok... daha çok mimarların kullandığı ev içi ve ev dışı malzemeler (masa, iskemle, bank vs...vs...) için modeller var....

Sonuç olarak Hobbytime dan en azından denemelik bir iki malzeme alınabilir.. Hoş bu gün öğleden sonra  bu tür malzemelerden daha fazla çeşit de  gelecekmiş (sahibi öyle söyledi)... İlk keşifin sonucu olumlu gibi :)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #25 : Şubat 03, 2012, 02:49:13 ÖS »
Semih, çok teşekkürler üstat. Yarın Aylin ile beraber, Semih'in keşfinin peşinden gidip bende biraz bakınacağız.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #26 : Şubat 06, 2012, 12:09:56 ÖÖ »
Hobbytime'da şunlar var. Beraber alalım dediğimiz, para topladığımız malzeme şu:

http://www.hobbytime.com.tr/model-tren-plastoy-1-87-ciftlik.ht

Hobbytime'da gördüğüm diğer parça:

http://www.hobbytime.com.tr/model-tren-plastoy-1-87-sehir-binasi.ht

Bir de İzmir stoklarında şu görünüyor:

http://www.hobbytime.com.tr/model-tren-plastoy-1-87-garajli-yari-ahsap-ev.ht

- Mark Twain