Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 6th Edition Rumor'ları  (Okunma sayısı 31521 defa)

sargon

• E-Posta
6th Edition Rumor'ları
« : Ocak 11, 2012, 08:50:57 ÖÖ »
Alıntı
You didn't get this from me.

http://www.4shared.com/rar/22fKKMDz/warhammer_40k_6th_edition_rule.html

password is pancake

Ruhi

• E-Posta
Ynt: 6th Edition Rumor'ları
« Yanıtla #1 : Ocak 11, 2012, 09:02:02 ÖÖ »
İnanamıyorum.  :o

Gerçek gibi görünüyor. Komik bir sonu falan var mı? Aman şakaydı falan diye.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 11, 2012, 09:04:36 ÖÖ »
Vallaha codex update'leri bulunmasa daha şüpheli yaklaşırdım ama...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2012, 09:09:09 ÖÖ »
Abi, hayır inanılmaz. O kadar ayrıntılı ki..

Balistic Skill, Evasion diye bir ability'ye karşı atılıyor. CC'de 2+ hit gelmiş. Hepsi çok düzgün, ve doğrusu ilk bakışta harika görünüyorlar. İkincil Save nedir, ne değildir açıklamış falan. Yav, cidden gerçek gibi.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 11, 2012, 09:13:06 ÖÖ »
Wikileaksten sonra, son 3-4 yılın en büyük leakage i sanırım :) bu arada eğer biri kafalamak için yazdıysa kendi kural setini yazsın bence oldukça gerçek gözüküyor...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 11, 2012, 09:19:40 ÖÖ »

- Mark Twain

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2012, 11:33:29 ÖÖ »
Gavur forumları çalkalanıyo vallahi. Çok büyük olay şaka maka.

İşin garibi sahte olduğunu gösteren net bi delil yok. Hani sahteyse bile sağlam uğraşılmış bir grup insan tarafından :)

Alıntı
Wikileaksten sonra, son 3-4 yılın en büyük leakage i sanırım

+1

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 11, 2012, 11:55:23 ÖÖ »
buna göre oyunun fazları değişmiş
Movement Assault Shooting Consolidation

Artık Shoot ettiğim üniteye assult edebilir miyim sorusu
assault ettiğim üniteye dışın dışın yapabilir miyime dönecek....
dey layt com and me wan go hom...

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ocak 11, 2012, 12:18:51 ÖS »
Asıl link anında silinmiş.Process initiated:

Downloading.....
Reading.....
Memorizing... %35...

ÇÜNKÜ GERÇEK BİR İNANAN KİTABINI KALBİNDE SAKLAR!!! (Flagellant mode:on)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ocak 11, 2012, 12:20:27 ÖS »
Okuyorum, çok beğendim, daha kompleks bir oyunu daha anlaşılır yapmışlar, çok iyi.

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ocak 11, 2012, 02:40:38 ÖS »
Yalnız ben shooting'i anlamadım.Kim ne kadar sıkıyor şimdi tam olarak??? Yoksa ordnance barrage silahlar hakkaten de dört turda bir mi sıkıyor???

Bu arada look out,sarge çok fluffvari olmuş.İnanılmaz hoşuma gitti.

Bir de Eldar silahlarının assault olması yine hiçbir şeye yaramıyor çünkü +1 attack için primary close combat weapon gerekiyor!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Ocak 11, 2012, 06:14:43 ÖS »
Abi tam okursan anlarsın, multi shoot diye bir özellik var, Multi Shoot (4) gibi bir özelliğe sahip ünite 4 kere shoot action yapabiliyor. Tabii bunlar farklı silahlarla ve aynı üniteye olmak zorunda.

Ama Eğer bu ünite ordance sıkacaksa, 1 ordance + 2 silah veya 2 ordance (2 farklı ordance silahı varsa) ile ateş edebiliyor.

Ordance barrage sıkacaksa sadece 1 kez bu silah ile ateş edebiliyor.

Bu bağlamda ordance barrage silahı olan tüm vehiclelarda minumum Multi Shoot (4) olmak durumunda.

Neyse, böyle işte.

EDİT: Multi shoot özelliğine sahip üniteler hareket etmedikleri zaman x2 shoot edebiliyorlar. Yani Multi Shoot (2) olan araç hareket etmeden ordance barragesıkabiliyor. Benim anladığım çoğu zaman durum bu şekilde olacak zaten. Ord. barrage sıkacasan hareket etmeyecen, sağlam sıkacam ama sen de kolay hedef olacan.
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2012, 06:16:01 ÖS Gönderen: Antimodes »

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Ocak 12, 2012, 05:30:18 ÖS »
Kural kitabını 2 kere okudum, çok beğendim, hani 40K eğlenceliydi şimdi insan üstü eğlenceli olmuş. Ne olmuş;

- Bir kere apokaliptik kurallar artık standart kurallara dahi edilmiş. Dışarıya sızdırılmayan* kısmında narrative missions diye bir bölüm var ki bu tahminen apokaliptik missionlar olmakta. (Gelsin forgeworld beyler ;))
- Evasion mantığı çok bir şey değiştirmiyor ama çok daha manalı olmuş. Diğer başka kurallarla beraber (mesela rapidler move edip sıkılabiliniyor) oyunu çok hareketlendirmiş. Çoğu zaman hareket etmek en iyisi olduğunda oyun çok daha dinamil bir hal alacak tahminen.
- Pek çok houserule kural olarak eklenmiş ve herşey çok daha net olmuş.
- Supersonic olayı inanılmaz güzel olmuş, bu özelliği kullanınca flyer oluyon, inanılmaz ama inanılmaz fluffy, hani çok beğendim.
- 3 dane satndart mission var ki birbirinden farlı oyunlar için yapılmış ve her biri ayrı ayrı çok iyi. İlki standart maç için 1000-3000 arası puanlarda, 2.cisi ise 3-5 kişilik maçlar için (aynen 3 kişi birbirine dalabiliyon), sonuncusu ise >3000 oyunlar için (allylı maçlara dönük)
- Condition ve action mantığı gelmiş, şöyleki shaken diye bir condition var, işte shoot type'ına sahip actionları yapamıyon. Bu sayece pekçok özel kural ortaklaştırılmış.
- Random move olayına son, zar atarak move belirleme neredeyse yok denecek kadar az durumda geçerli.
- Stratagemler eklenmiş ki oyuna daha da renk katabilecek olaylar bunlar.

Şu an aklıma gelenler bunlar. Kısacası ben çok değendim, oyun inanılmaz dinamik ve çok daha zevkli bir hale gelmiş bence.

* Evet bence sızdırmışlar bilerek, çünkü bu kurallar kısmının daha yarısı esas olay narrative play denilen kısımda, o kısım nedense sızmamış! Büyük ihtimal starter ile verdikleri küçük kural kitapçığında da sadece bu kurallar olacak, narrative play kısmını görmek için paşa paşa esas kitabı alacan. Tabii netten düşen ile yetinmeyeceksen. ;)

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Ocak 12, 2012, 05:39:26 ÖS »
Benim en çok tuttuğum nokta ise bir daemon prince ile bir ork boy aynı miktar koşmamakta.
Ya da şöyle diyelim:

-Piyade isen 6"
-Cavalry isen 7" ama charge mesafen 21"
-Flyer isen 9" ama daima evasion değerin 6 (vurulması çok çok zor)gibi gibi
Ayrıca;
-Araçsan ve move ettiysen WS10, hareket etmediysen WS1 kabul ediliyo ki çok başarılı bi kıyaslama bence.
-Mounstrous Creature'lar strength x 2 şeklinde vurmakta, araçlara 2d6 armour penetration tabi.
-Instant Death kuralı değişti! Eğer düşmanın toughness değeri senin strengthe değerinden 4 eksikse (lascannon ile daemon prince'e sıkıyorsak, s9 t5) bir yerine iki wound veriliyor! Eğer 5 fazlaysa 3 wound verilmekte.
-Wound allocation değişti. 5 nob'a eskiden 5 wound verildiğinde kimse ölmezken artık 2,5 nob ölmekte.

Bunlar ilk gözüme çarpanlar benim de. Umarım, veteran bir 40k'cı olmasam da, bu kuralların çoğu gerçektir. :)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Ocak 12, 2012, 06:11:49 ÖS »
Birkaç düzleltme;

- Flyer diye bir ünite yok, supersonic özelliğine sahip ünitelerin yapabileceği özel bir move var "Supersonic move action" bunu yapan ünite 1 turn boyunca flyer özelliğine sahip oluyor. Yani eğer supersonic move yapmazda EV 6 olmuyor.
- Araçlar move ettmediğinde Ws 1 değil 0 oluyor yani oto hit oluyor adamlara.
- MC x2 strenth olayı yazım hatası olabilir, başka 2 yerde aynı kural bir şekil açıklanırken x2 olayını yazmamışlar.
- 5W verip 5 nob öldürememe durumu baki, noblar kendi turnlerinin sonunda consilation fazında 2,5 noba dönüşüyorlar ama o zamana kadar 5 adam takılmaya devam ediyorlar, yani combatta isen gayet dövebiliyorlar seni.