Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Campaign: Operation Fall Blau  (Okunma sayısı 6102 defa)

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Campaign: Operation Fall Blau
« Yanıtla #15 : Ocak 30, 2012, 11:20:09 ÖÖ »
"Wermacht, yarma harekatını başlattığında, Stalingrad'ın güneyindeki Volga kıyılarında Sovyet Guards piyade bölüğü hazırlıklarını tamamlamıştı. Hafif tankların ve izci birliklerinin önemli rol oynadığı çatışmalarda Ruslar, Alman'ların çevirme harekatını başarılı bir şekilde engelledi. Nehir kıyısını kaybetmemek uğruna Sovyet hava üssü, tüm uçak desteğini bu bölgeye yoğunlaştırdı ve hava kararıp Alman uçakları daha az göründüğünde Rus uçakları düşman mevzilerine bomba yağdırdı. Uzun süren çatışmalar, Almanların ağır kayıplar vererek çekilmesiyle sonuçlandı."

1. Cephe: Axis 100, Sovyet 150 puan
2. Cephe: Axis 175, Sovyet 50 puan
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #16 : Ocak 31, 2012, 11:00:55 ÖÖ »
"Kafkas Dağları'nda Rus takviye birliklerinin Stalingrad'a yardım götürmesini engelleme görevi, İtalyan Dağcı taburlarına verilmişti. Sovyet Guards piyade birlikleri, Kızıl Ordu çekilirken dağ geçitlerini savunmaya başladı. İtalyan öncü hücumu, hafif tankların desteğiyle Sovyet hatlarını oldukça geriletti ancak Rus hafif zırhlılarının geri saldırısı sonucu bölge tekrar ele geçirildi. Rus hatlarındaki diğer kanatlar, etkisiz saldırılar sonucu  yıpratılamadı ve Axis birlikleri geri çekildi."

1. Cephe: Axis 100, Sovyet 150 puan
2. Cephe: Axis 175, Sovyet 150 puan

Campaign haliyle berabere bitti, "Credits" kısmını fln akşam atarım :)

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #17 : Ocak 31, 2012, 08:26:43 ÖS »
Arkadaşlar hepinizin emeğine sağlık, Batuhan'a ekstra tabiki de. Ben de buradan takip ettim işte birazcık edebildiğim kadar. Gazı veriyor böyle olaylar. İnsanın oynayası geliyor ama daha var ;D Ben acık vakit ayıram da WHFB oynuyam değil mi? ;D

Hepinize tebrikler... Dostluk kazanmış hem...
Tomb Kings
2189+

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #18 : Ocak 31, 2012, 09:48:40 ÖS »

"Ekim 1942

Avrupa'yı fetheden Alman 6. Ordusu, 2. Dünya Savaşı'nın kaderinin çizileceği Stalingrad şehrinin sınırına ulaşmıştır. Özellikle Ağustos ayında Wermacht'ın kazandığı zaferler Kızıl Ordu'nun belini büyük oranda bükmüştür. İkmal hatları sağlanamamış, Sovyet birliklerinin çoğunun geri çekilişleri yok edilmeyle sonuçlanmıştır. Ancak güz başında savunmayı üstlenen Guards birlikleri, Alman ve İtalyan saldırılarını durdurmayı başararak Stalingrad'ın bir anda çevrelenmesini engellemiş ve şehre dayanmak için az da olsa umut vermiştir. Fall Blau Operasyonu, iki tarafın da birbirine üstünlük sağlayamaması ile sona erer. Stalingrad içinse savaş yeni başlayacaktır..."

Campaign Fall Blau Sona Ermiştir.

Ruhi ve Levent, abiler çok çok teşekkürler.

Burayı okuyup takip eden tüm dostlara çok teşekkürler.

Umarım Flames of War'a can suyu verebilmişizdir, ben kendi adıma bu campaign sayesinde, bir daha dokunacağımdan şüphe ettiğim minyatürlerimi tamamen yeniden boyamaya karar verdim. Con'larda FoW tanıtımı yapmaya devam, birkaç oyuncumuz daha olsun, zati yeni edisyon da çıkıyor, daha büyük campaignler kesin düzenleyelim.

40+, emekli, WWII delisi tayfaya da ne şekil olur bilmiyorum ama bir yolunu bulup ulaşalım.

Okumaya ve oynamaya zahmet eden herkese tekrar teşekkürler...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Ocak 31, 2012, 10:06:12 ÖS »
Valla ellerinize sağlık (Özellikle Batuhanın) büyük bir zevkle takip ettim hatta oynama gaına gelip bol bol FoW kitaplarını okudum... en kısa sürede Oyuncu olarak katılmaya çalışacağım :)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #20 : Şubat 01, 2012, 12:36:01 ÖÖ »
Çok keyifliydi, bir attacker oynama tadına baktım. :) Çok teşekkürler Batuhan.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Şubat 01, 2012, 02:25:00 ÖÖ »
Valla bana teşekkürlük bi durum yok, ben sadece oynadım :D Yine olsun yine oynayalım.

2. si için arayı çok açmayalım, bu kumpanya beni aylarca tutmaz ona göre :D Ellere sağlık, işlerinizin devamını dileriz!
bu sırada boyamaya devam...
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler