Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Bir Hellcannon yapmaya çalıştım.  (Okunma sayısı 5006 defa)

Wretched

• E-Posta
Bir Hellcannon yapmaya çalıştım.
« : Ocak 06, 2012, 11:36:50 ÖS »
Nasıl mı?

Öncelikle 1.5 mm balsadan 1 tl bozuk para büyüklüğünde 2 kalıp çıkarttım. Sonra bunları birleştirdim(3 mm kullanmamanın ameleliği yani). Üstüne gördüğünüz gibi chaos amblemi yapmaya çalıştım. Bunlar büyük tekerler oldular.

Bu büyük tekerleri demir plakalar ile güçlendirmeye çalıştım.

Üstteki işlemi diğer tekerlere de uyguladım ve bitmiş kağıt havlunun kalanı ile bir silindir yaptıktan sonra yine balsa ve kürdan ile aleti taşıyan mekanizmayı yapmaya çalıştım.

Küçük tekerleri isteletimize taktıktan sonra goblin wolf chariottan çıkan(eski) 2 adet uyum sağladığını düşündüğüm parçayı yerleştirdim.

Kağıt havlu atığından yaptığım şu cannona birazcık "içinde olan iblisin damarları ile çevrelenmiş" efekti vermek için ucuz greenstuf(sunfix hırdavatçılarda 5tl) kullandım.

Sonra Özgün'den aldığım bir Beastman biti ile demon boynuzu yapmaya çalıştım.

Yine sunfix ile topun içini doldurup 1-2 kuru kafa attım.

Gw sitesinde gördüğüm resimlerde fluffını bilmediğim birşeyi yapmaya çalıştım

Benim yaptığım ise

Son çalışmayı Cannon ile birleştirince bu hale geldi

Aletin ortasına yine goblin wolf chariottan çıkan bir biti koydum, sonra da iki yanına chaos marauder işi stand.

Bunlar da yine marauder silahlarının parçalanıp birleştirilmiş hali. Mekanizmayı taşıyan zincirler efekti vermeye çalıştım.

Arka tekerleklere yine Goblin chariottan çıkan 2 biti yerleştirdim.

Fotorafını koyamadığım ince zincirleme ve kısmı boyandıktan sonra eklediğim büyük tekerlekler var.

Bugün kulede kumladım ve Hellcannon'ımın son hali işte budur.

İlk defa böyle bişey yaptım ve paylaşmak istedim. Özgün'e ve Ruhi'ye bitleri için çok teşekkür ederim. Saygılar.

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Bir Hellcannon yapmaya çalıştım.
« Yanıtla #1 : Ocak 07, 2012, 12:01:26 ÖÖ »
Ellerine sağlık, çok güzel olmuş yetenek var sende... ;D Böyle convertlere devam...
Tomb Kings
2189+

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 07, 2012, 12:06:31 ÖÖ »
Ellerine sağlık, çok güzel olmuş yetenek var sende... ;D Böyle convertlere devam...

GW'ye para kazandırmama çalışmaları sürüyor.. Eline sağlık abi tekrardan flock'la daha da bi olmuş :)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2012, 12:14:11 ÖÖ »
Ellerine sağlık boyanmadan önceki halinin resimlerini görmüştüm daha önce, boyandıktan sonra çok daha güzel olmuş tekrar ellerine sağlık...  GWde ne olduğunu anlamadığın fluf kısmı ile ilgili de, o silahın cehennemliği... tıpkı bir kazan gibi... oraya atılan cesetleri püskürtüyor aslında ateş edince :)

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 07, 2012, 12:28:11 ÖÖ »
Aaa çok mantıklıymış evet  ;D

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 07, 2012, 02:18:25 ÖÖ »
sözün bittiği yer. çok güzel...
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 07, 2012, 02:51:38 ÖÖ »
Gördüğüm en iyi tekerlek convention'ı sanırım. Gerçekten çok yaratıcı ve sonucuda deymiş hani. Harika!
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 07, 2012, 04:34:35 ÖÖ »
yorumlar çok gaza getirdi çok teşekkür ederim.

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ocak 07, 2012, 11:17:16 ÖÖ »
10 numara scratch built alet. zengin bir bit kutusunun ve elini kirletmekten korkmamanın tatmin edici sonucu. ellerine sağlık.

model bittiği için öneri yapmak abes olacak biraz; ama şunları söylemiş olayım. Daha evvelden veyselin chariotların için de konuşmuştuk, baselerin yanlarının flocklanması bence güzel gözükmüyor, bu bir. ikincisi, tuvalet kağıdının yüzeyine bir numara çekmezsen çok basit görüneceğinin farkına varıp damarlar yapmışsın, süper; ama hala orda bolca düz yüzey kalmış. oraları da kumlayıp pütpürlü bir yüzey elde edebilirmişsin.

tekrar tebrik ederim. ebatını da merak ediyorum bu arada. bi ara görmek isterim.
War, war never changes...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #9 : Ocak 07, 2012, 12:05:18 ÖS »
model bittiği için öneri yapmak abes olacak biraz; ama şunları söylemiş olayım. Daha evvelden veyselin chariotların için de konuşmuştuk, baselerin yanlarının flocklanması bence güzel gözükmüyor, bu bir. ikincisi, tuvalet kağıdının yüzeyine bir numara çekmezsen çok basit görüneceğinin farkına varıp damarlar yapmışsın, süper; ama hala orda bolca düz yüzey kalmış. oraları da kumlayıp pütpürlü bir yüzey elde edebilirmişsin.

Masa üstünde kenar kumlu daha iyi göründüğü kanısındayım, hatta o yüzden tüm chariotları kumladım. ;D
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ocak 09, 2012, 06:01:42 ÖS »
Siz yetenekli yaratıcı insanlar, hasetimden çatırdayacam burda sizin yüzünüzden!

Bu kısmı geçersek; şimdi bütün sıfırdan yapılmış modeller gözümün önüme gelmedi ama hatırlayabildiğim kadarıyla en iyi sıfırdan yapılan model bu. well done!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler